PDA

View Full Version : Giorgiana accepta islamul



iman99
06-24-2008, 12:10 PM
ASALAMU ALEIKOM-

Fie ca Allah sa o calauzeasca pe surioara noastra Giorgiana.Noul ei nume este hadija ma sha Allah.Fie ca Allah sa-i dea din intelepciunea si rabdarea khadijei(sotiei profetului sallallahu alahi wa sallam)

Allah AKBAR
ALHAMDULILAH

-1tlRR6L5VU

Hadija_Georgiana
06-28-2008, 08:53 PM
As salam aliekum ,eu sant Georgiana,cea care a depus sahada,si a devenit astfel musulamank.De cand s-a intamplat acest fapt,nu a tracut mult timp cam 1 saptamana,si in sufletul meu de atunci ,a patruns pace ,bucurie.Am gasit calea spre Allah si spre paradisul sau tot ce pot face sa o urmez.In sufletul meu dintotdeauna a existat ceav special pt Isalm.
Acum prefer sa foflosesc numele islamic Hadija,.
Sant singura la parinri si mereu am dorit o soara su un frate,Allah mi-a ascultat ,ruaga si acum am peste un milion si jumatate de frati si surori.Cateva din acestea am cunoscut,sant niste oameni minunati,sant fericita si ma simt binecuvantata k ii am alaturi.:):):):):):)Alhamdu lillah

umalkasem
06-28-2008, 11:26 PM
Mashaallah Hadija.Allah sa te conduca pe aceasta cale si mai departe.Mult succes in continuare.Mashaallah.

ummraschid
06-29-2008, 01:43 AM
assalamu alaikum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

alhamdulillah, bine ai revenit in Islam, scumpa surioara fi Allah!...

alhamdulillah, ne bucuram sa te regasim, ca sora a noastra in religia lui Allah subhanahu wa ta'ala!...

alhamdulillah si fie ca Allah subhanahu wa ta'ala sa te tina mereu pe calea cea adevarata si fara abatere, sa iti pastreze mereu aprinsa flacara credintei in inima si iti sporeasca continuu stiinta si evlavia, amin!...

alhamdulillah si sa nu pierdem inshaAllah, nici unul dintre noi, nici o clipa pentru a ne arata recunostinta fata de Allah subhanahu wa ta'ala Care ne-a calauzit din intuneric la lumina, ingaduindu-ne sa vedem si sa intelegem adevarul!...ALHAMDULILLAH!...

Allah subhanahu wa ta'ala sa te binecuvinteze, surioara Hadija, si sa iti usureze primii, ca si urmatorii pasi in Islam, in noua ta viata, inchinata lui Allah ta'ala!...AMIN!

maryam
06-29-2008, 09:34 PM
ASALAMU ALEIKOM-

Fie ca Allah sa o calauzeasca pe surioara noastra Giorgiana.Noul ei nume este hadija ma sha Allah.Fie ca Allah sa-i dea din intelepciunea si rabdarea khadijei(sotiei profetului sallallahu alahi wa sallam)

Allah AKBAR
ALHAMDULILAH

-1tlRR6L5VU

Amiin Inshaa ALLAH sa devina dintre cele mai bune si mai sincere musulmane.
ALHAMDULILLAH Cel care atunci cand doreste binele unui om il calauzeste pe el si-i deschide pieptul pentru islam.
Inshaa ALLAH sa parcurgi repede drumul cunoasterii si al asimilarii corecte a acestei noi vieti- islam!