PDA

View Full Version : Cursuri de vara la Fundatia Taiba



huda_alrahim
06-30-2008, 05:16 PM
Assalamu alaikum wa rahamatullahi wa barakatu!!!

Cu placere va anunt ca au inceput inscrierile pentru cursurile de vara pentru copii ce se vor tine la sediul Fundatiei Taiba din Bucuresti (sos Colentina, nr 373). Cursurile se vor axa in principal pe educatia religioasa, dar prin diverse activitati si jocuri, copiii vor invata si engleza, araba si turca. Cursurile se vor tine de luni pana vineri de la ora 10 la salatul dhuhr (in jur de 13.30) iar in fiecare sambata are loc o iesire in oras (la Gradina Zoologica, Muzeu, Teatru s.a).

Puteti sa inscrieti copiii direct la sediul Fundatiei sau la unul din numerele de telefon 0751169181 (Dl Demirel Gemaleddin), 0751169184 (Dna Sevinci Gemaleddin)

Rafa'
06-30-2008, 06:17 PM
Assalamu aleykum

Am doar o intrebare...aceste cursuri se platesc sau cineva chiar a gandit pozitiv pentru copiii musulmanilor din Romania si nu se mai cer bani?

Saira
06-30-2008, 07:16 PM
Assalamu aleykum

Am doar o intrebare...aceste cursuri se platesc sau cineva chiar a gandit pozitiv pentru copiii musulmanilor din Romania si nu se mai cer bani?




Sunt aproape sigura ca aceste cursuri chiar sunt facute in numele lui ALLAH si pentru a fi un ajutor real in educarea copilului musulman in Romania.Daca ma insel,va spune cineva...dar nu cerd ca ma insel :D

maryam
07-01-2008, 02:03 AM
Assalamu aleykum

Am doar o intrebare...aceste cursuri se platesc sau cineva chiar a gandit pozitiv pentru copiii musulmanilor din Romania si nu se mai cer bani?

:salam:

Draga mea, nu stiu daca se platesc sau nu, desi cunosc cat de cat despre ele...dar as vrea sa-ti spun ca la Liga Islamica din Bucuresti tocmai s-au treminat cursurile ptr incepatori- copii musulmani provenind din familii mixte, care invata la scoli romanesti...

NIMENI NU A PRIMIT NICIUN LEU PTR CE A FACUT ALHAMDULILLAH MIN FADLILLAH CU COPIII ACOLO SI NICIUN PARINTE NU A "COTIZAT" CU ABSOLUT NIMIC.

TOTUL A FOST GRATIE LUI ALLAH SI DOAR DATORITA LUI FACUT DE DOUA SURORI MUSULMANE, CU MATERIALE PROPRII, DOTARI PROPRII SINGURUL AJUTOR A FOST FAPTUL CA S-A PUS LA DISPOZITIA ACESTOR FETE 1 SALA DE CLASA TIMP DE 2-3 h/SAPTAMANA SI CATEVA SAPTAMANI COPIILOR LI S-AU ADUS FRUCTE, DUPA CARE DIN MOTIVE CARE TIN STRICT DE POSIBILITATEA DE A ISI ASIGURA SINGURE SI ASTA TOT MIN FADLILLAH AU SI FACUT-O.

Au existat anunturi nu a fost ceva secret...

ALHAMDULILLAH!

Rafa'
07-01-2008, 01:48 PM
Assalamu aleykum

Allah sa le rasplateasca pe cele doua surori pentru ceea ce au facut si inshaAllah sa le urmeze si ceilalti musulmani exemplul!

maryam
07-01-2008, 06:32 PM
Assalamu aleykum

Allah sa le rasplateasca pe cele doua surori pentru ceea ce au facut si inshaAllah sa le urmeze si ceilalti musulmani exemplul!

Amiin.

Inshaa ALLAH pe toti cei care fac ce fac dorind doar ca ALLAH sa fie multumit de ei si fara sa-I asocieze nimic.

Daca doresti sau doreste cineva materialul (sintetizat) care a stat la baza acelui curs va rog sa spuneti si il primiti Inshaa ALLAH pe mail.

huda_alrahim
07-01-2008, 07:29 PM
Assalamu aleykum

Am doar o intrebare...aceste cursuri se platesc sau cineva chiar a gandit pozitiv pentru copiii musulmanilor din Romania si nu se mai cer bani?

Assalamu alaikum!

Aceste cursuri sunt gratuite si vor fi tinute de noi, cei care lucram la fundatie, timp de o luna, cu voia lui Allah. Astfel de actiuni se repeta periodic, numai in cazul in care fundatia chiar nu isi permite unele cheltuieli, atunci se percepe taxa. Singurele cursuri care s-au platit au fost cele de limba araba deoarece ele nu tineau neaparat de Islam. Dar pentru cursuri de religie nu se vor percepe niciodata bani....

maryam
07-02-2008, 02:47 AM
Assalamu alaikum!

Aceste cursuri sunt gratuite si vor fi tinute de noi, cei care lucram la fundatie, timp de o luna, cu voia lui Allah. Astfel de actiuni se repeta periodic, numai in cazul in care fundatia chiar nu isi permite unele cheltuieli, atunci se percepe taxa. Singurele cursuri care s-au platit au fost cele de limba araba deoarece ele nu tineau neaparat de Islam. Dar pentru cursuri de religie nu se vor percepe niciodata bani....



AMIIN.

ALLAH SA FIE MULTUMIT DE VOI, SA VA USUREZE SI SA PRIMITI CA RASPLATA IN ACEASTA VIATA FERICIREA DE A II VEDEA SCHIMBATI PE ACESTI COPII CE VOR VENI SI IN VIATA DE APOI JENNAT.

huda_alrahim
07-03-2008, 07:35 PM
InshaAllah de noi toti, Maryam!

Cursurile vor incepe luni la ora 9.30. Varsta minima de inscriere este de 3 ani. Cursurile se vor desfasura timp de o luna.

iman99
07-03-2008, 11:22 PM
Asalamu aleikom

fie ca Alah sa va rasplateasca

waa elikom salam