PDA

View Full Version : Rugati-va pentru sufletul surioarei Roxana



meebed
07-03-2008, 04:54 PM
,,Pe 1 iulie 2008 sora Roxana Al Ashkar din Gaza a plecat din aceasta lume dupa o suferinta chinuitoare. Deshi departe de tara sora Roxana a intins o mana de ajutor surorilor din Romania, a incercat sa mentina bune legaturi intre femeile romance casatorite in Gaza. A fost o mama , o sotie si o doctorita buna. Comunitatea islamica este mai saraca cu un suflet plin de credinta si bunatate.

De la Allah am venit si la Allah ne reintoarcem.....,,

suleiman
07-03-2008, 06:00 PM
ALLAH sa acopere cu mila Lui si sa o primeasca printre cei evlaviosi .

ALLAH sa mareasca rasplata pentru familia ei .

maryam
07-03-2008, 07:46 PM
Inna Lillahi Wa Inna Ilaihi Rajiaun,

Inshaa Allah Bunul Allah Sa Le Usureze Celor Ramasi Suferinta Si Sa Aiba Un Loc In Rai Alaturi De Cei Buni.

Inshaa Allah Sa Fie Sufletul Ei Linistit Si Sa Ii Fie Usurate Chinurile Mormantului.

aiscia
07-03-2008, 08:29 PM
Allah subhana wa ta'la sa o rasplateasca cu paradisul...

iman99
07-03-2008, 10:09 PM
Asalamu alekom wa rahmatullahi wa barkatuhu


Din pacate vreau sa urechiez musulmani-

cand o sa ne trezim si cand o sa simtim pentru frati si surorile noastre??????????


Nici la bal nici la spital...pusesem sahada surioarei...dupa 7 zile a inceput lumea sa o felicite...


......omu moare si trecem nepasatori

Ya Rab ..ganditi-va ca asa cum alinam noi un om in suferinta ,asa alina si Allah sufletele noastre..la nevoie

Invatati sa va bucurati pentru frati si surorile voastre si invatati sa fiti alaturi de ei la suferinta



INNA LILLAHI WA INNA ILEHI RAJION


Allah sa o ierte si sa-i ofere ceva mai bun



wa aleiko salam

UMM TAREK
07-04-2008, 09:12 AM
Allah erhama,inshallah sufletul ei sa fie linistit in paradis,

maria1tamer
07-05-2008, 02:25 AM
as salamu alakum wa rahmatullahi wa barakatuhu

nu am cunoscut-o personal pe sora roxana dar sper ca Allah sa o ierte si sa o inalte alaturi de cei drept calauziti si sa fie un exemplu pentru cei lasati in urma. sper ca bunul ALLAH sa aibe mila de ea sa ii inobileze locul, sa o primeasca in Gradina si sa o apere de chinurile mormantului si de chinurile focului. feghfir lehu werhamhu inneke entel - ghafurur - rahim.

Gabriela Gharabli
07-05-2008, 11:49 AM
ALLAH ARHAMHA!
Allah sa o fereasca de chinurile mormantului ! Sa ne rugam si pentru familia ei de aici din Gaza dar si pt. ai ei din Romania sa treaca peste aceasta grea pierdere.