PDA

View Full Version : o mica favoare:P



laialy
07-27-2008, 09:42 PM
Assalamu aleykum

Am si eu o rugaminte desi imi este cam rusine sa va cer asta....am nevoie urgent de traducerea in araba a urmatorului text(cu scris arab).Va raman recunoscatoare

"Vreau sa iti multumesc pentru ca in fiecare zi imi dai putere sa merg mai departe.M-ai facut sa ma simt importanta si apreciata,sa am incredere in mine.Datorita tie,acum sunt o alta persoana iar cuvintele nu or sa fie niciodata de ajuns ca sa iti multumesc,dar sper ca faptele mele sa iti dovedeasca ca apreciez fiecare lucru pe care il faci pentru mine.Iti multumesc"

Va multumesc!

maryam
07-27-2008, 09:46 PM
Iti multumesc ca mi-ai dat ocazia sa multumesc si eu astfel lui ALLAH, Inshaa ALLAH.


Uite, ca e asa de frumos ca oricum nici nu-mi vine decat in romana sa spun, dar Inshaa ALLAH sa se gaseasca repede cineva care stie araba bine :Dsa iti traduca.

Gabriela Gharabli
07-28-2008, 12:47 AM
:salam:
Daca nu-ti traduce nici o sora dea noastra , te rog sa ma contactezi pe adresa mea pe messenger "gabriela_mimi" pe yahoo si o sa-ti traduca sotul meu, pt. ca eu vorbesc araba dar cu scrisul mai greu...:rolleyes:

sara
07-28-2008, 02:14 AM
:salam:

Mai greu este cu scrisul in araba :(
InshaAllah sa se gaseasca cineva care sa te ajute !

meebed
07-28-2008, 01:52 PM
Al salamu aleikum

La fel ca si surioara Gabi,iti spun si eu,poti sa ma contactezi pe id meu de yahoo hemy_alla, si-l rog pe sotul meu sa ,,intervina,,avem si tastatura in araba deci vei putea primi textul in araba daca doresti.

dydy_elen
07-28-2008, 04:34 PM
buna.sunt noua pe acest site, vreau sa aflu mai multe despre musulmani, ma intereseaza pt k am cunoscut pe cineva musulman, as vrea sa citesc si coranul, are cineva una in plus?sau de vanzare?sunt f interesata.va multumesc

laialy
07-28-2008, 06:22 PM
Multumesc mult fetele,alhamdulillah am gasit pe cineva care sa traduca:p

Oricum multumesc tare mult

Salam

um-rahmun
07-28-2008, 08:24 PM
buna.sunt noua pe acest site, vreau sa aflu mai multe despre musulmani, ma intereseaza pt k am cunoscut pe cineva musulman, as vrea sa citesc si coranul, are cineva una in plus?sau de vanzare?sunt f interesata.va multumesc

Al Salamu Aleikum!

Eu ti-asi zice sa deschizi separat un subiect pt. tine.
Acolo fetele o sa-ti raspunda bineinteles daca pui intrebari.
Sigur sunt multe care au fost in situatia mea cel putin asa am fost si eu.
O sa primesti multe vesti calde si reci si indiferend cad de frumoasa ti se pare traducerea Quranului o sa-ti fie poate greu imediat sa intelegi.
Mie mi-a trebuit 4 ani:( pana sa spun ca gata am ales.
A..si inca ceva:o sa vezi ce mare diferenta este intre cuvantul lui ALLAH si in felul cum o practica uni oameni:(
Pana sa aflu asta eram neagra astazi sper sa fiu mai aproape de alb.
Bine ai venit si asteptam intrebarile tale!

suleiman
07-28-2008, 10:08 PM
"Vreau sa iti multumesc pentru ca in fiecare zi imi dai putere sa merg mai departe.M-ai facut sa ma simt importanta si apreciata,sa am incredere in mine.Datorita tie,acum sunt o alta persoana iar cuvintele nu or sa fie niciodata de ajuns ca sa iti multumesc,dar sper ca faptele mele sa iti dovedeasca ca apreciez fiecare lucru pe care il faci pentru mine.Iti multumesc"


أريد أن أشكرك لأنك في كل يوم تعطيني القوة لأمضي قدما .
جعلتني أشعر أنني مهمة و ذات قدر عال و أن أكون على ثقة بنفسي .
بسببك , أنا اليوم إنسانة مختلفة و تعجز الكلمات أمام شكرك يوما ما و لكن أتمنى أن تثبت لك أعمالي أنني أقدر أي شيء تقوم به من أجلي
شكرا لك .