PDA

View Full Version : Lectii De Religie Islamica



maryam
03-13-2006, 03:48 AM
Inshaa ALLAH de cateva luni,alhamdulillah Rabby al-alamin pe programul
paltalk/religion/islamulazi sunt lectii de teologie islamica in limba romana.Se studiaza fiqh(jurisprudenta islamica),tafsir(explicatia versetelor din Quran),cartea Curatirea Sufletelor de Said Hawa .Deasemenea la sfarsitul fiecarei sectiuni se pot pune intrebari,raspund imami ,asadar aveti certitudinea ca sunteti corect indrumati si ALLAH swt stie Cel mai Bine,la ALLAH swt se afla stiinta tuturor lucrurilor.

Lectiile au loc in zilele de LUNI,MIERCURI SI SAMBATA de la ora 22.00 (ora Romaniei)....nu se dau nici lucrari nici nu se face sedinta cu parintii :D asa ca ...indrazniti! :D

suleiman
03-13-2006, 07:54 PM
Mersi frumos maryam.

Celor care nu au curajul inca le spun ca nu au ce pierde..

Allah sa fie cu tine

maryam
03-14-2006, 12:47 AM
Mersi frumos maryam.

Celor care nu au curajul inca le spun ca nu au ce pierde..

Allah sa fie cu tine



Inshaa ALLAH cu noi toti.
Nu au ce pierde,insa au totul de castigat!

ayesha
05-10-2006, 12:38 PM
Daaaaaaaa,si eu am aflat de aceste lectii de religie online.Din pacate:smile308: eu nu pot asista deoarece ,am instalat paltalk insa nu pot intra pe chat ,mai exact imi tot apare o fereastra"paltalk commerce"in care mi-se cere sa instalez una dintre variantele paltalk (X-treme sau Plus)ceea ce inseamna BANI.Daca ma poate ajuta cineva ,ptr ca nu inteleg de ce mi-se intampla asta ,chiar daca am instalat Paltalk Basic,care este gratuit.Pot deschide chat-ul,religion, insa cand vreau sa intru intr-unul din religion rooms ,nu pot decat daca instalez aceste programe.Astept un raspuns, inshallah ,poate ma ajuta cineva.

genan
05-10-2006, 02:07 PM
Daaaaaaaa,si eu am aflat de aceste lectii de religie online.Din pacate:smile308: eu nu pot asista deoarece ,am instalat paltalk insa nu pot intra pe chat ,mai exact imi tot apare o fereastra"paltalk commerce"in care mi-se cere sa instalez una dintre variantele paltalk (X-treme sau Plus)ceea ce inseamna BANI.Daca ma poate ajuta cineva ,ptr ca nu inteleg de ce mi-se intampla asta ,chiar daca am instalat Paltalk Basic,care este gratuit.Pot deschide chat-ul,religion, insa cand vreau sa intru intr-unul din religion rooms ,nu pot decat daca instalez aceste programe.Astept un raspuns, inshallah ,poate ma ajuta cineva.



nu stiu de ce nu reusesti... eu am tot basic si merge f bine...
poate este vreo eroare... insa incearca sa faci uninstall din pc ul tau si apoi sa il reinstalezi dar nu cu acelasi kit care il ai in p, incearca sa faci un download nou de pe site...
insha allah sa iti mearga

Nour0604
05-10-2006, 02:25 PM
Daaaaaaaa,si eu am aflat de aceste lectii de religie online.Din pacate:smile308: eu nu pot asista deoarece ,am instalat paltalk insa nu pot intra pe chat ,mai exact imi tot apare o fereastra"paltalk commerce"in care mi-se cere sa instalez una dintre variantele paltalk (X-treme sau Plus)ceea ce inseamna BANI.Daca ma poate ajuta cineva ,ptr ca nu inteleg de ce mi-se intampla asta ,chiar daca am instalat Paltalk Basic,care este gratuit.Pot deschide chat-ul,religion, insa cand vreau sa intru intr-unul din religion rooms ,nu pot decat daca instalez aceste programe.Astept un raspuns, inshallah ,poate ma ajuta cineva.

:smile01:
De obicei cand apare acea fereastra scrie dedesubt sa ii notifici in tr-un X numar de zile pentru ca este un fel de a te anunta ca a aparut un nou paltalk. Alegi sa te anunte iar in 7 zile si ii dai ok dupa care te lasa sa intri fara nici o problema. Daca problema persista ma poti contacta pe nour0604@yahoo.com si cu cea mai mare placere te ajut cum pot.:smile16:

ayesha
05-10-2006, 07:39 PM
nu stiu de ce nu reusesti... eu am tot basic si merge f bine...
poate este vreo eroare... insa incearca sa faci uninstall din pc ul tau si apoi sa il reinstalezi dar nu cu acelasi kit care il ai in p, incearca sa faci un download nou de pe site...
insha allah sa iti mearga
iNSHALLAH SPER SA REUSESC PANA LA URMA ,CU AJUTORUL VOSTRU.CAT DESPRE SOLUTIA DATA .........AM INCERCAT IAR SI TOT NU MERGE

ayesha
05-10-2006, 07:41 PM
:smile01:
De obicei cand apare acea fereastra scrie dedesubt sa ii notifici in tr-un X numar de zile pentru ca este un fel de a te anunta ca a aparut un nou paltalk. Alegi sa te anunte iar in 7 zile si ii dai ok dupa care te lasa sa intri fara nici o problema. Daca problema persista ma poti contacta pe nour0604@yahoo.com si cu cea mai mare placere te ajut cum pot.:smile16:
iNSHALLAH SPER CA AI PRIMIT EMAILUL MEU,SI POATE GASIM O SOLUTIE.........PTR CA EU UNA NU MAI STIU CE SA-I MAI FAC .........SI NU INTELEG DE CE MI-SE INTAMPLA DOAR MIE.

Nour0604
05-11-2006, 03:23 AM
Ma duc sa caut acus.. inshALLAH sa rezolvam problema si la urmatoarea lectie sa te avem alaturi de noi :smile16: :smile16: :smile16:

Nadia
05-11-2006, 03:47 AM
Si mie mi se intimpla asta, dar eu dau CANCELED si-mi dispare. Si sa adaug, eu fac download de fiecare data cind am timp sa merg la lectii. Dupa aceea delete programul din pc.:p

Nour0604
05-11-2006, 04:06 AM
De ce il stergi Nadya?

Anna
05-11-2006, 03:49 PM
si pana la urma ayesha l-ai instalat? daca vrei iti trimit setapul prin email de la palltalk mai patise cineva asa il downloadeze gresit si nu a mers patea la fel ca tine i-am trimis eu setapu si a mers...daca nu merge inca:( te ajut eu


chiar asa nadya de ce il stergi? la mine zace acolo...."il sterg de praf la lectii"

Nadia
05-11-2006, 05:22 PM
De ce il stergi Nadya?
:o Iti voi spune pe YM cint de vadhttp://i49.photobucket.com/albums/f252/nadia_sayeh/emoticoane/4_13_61.gif

ayesha
05-12-2006, 01:30 PM
si pana la urma ayesha l-ai instalat? daca vrei iti trimit setapul prin email de la palltalk mai patise cineva asa il downloadeze gresit si nu a mers patea la fel ca tine i-am trimis eu setapu si a mers...daca nu merge inca:( te ajut eu


chiar asa nadya de ce il stergi? la mine zace acolo...."il sterg de praf la lectii"
Ar fi minunat daca mi l-ai trimite.........Chiar te rooooooog! ca nu mai stiu ce sa mai fac.Am incercat de nenumarate ori si nu se poate.L-am downloadat si versiunea noua si am dat pe free nu pe plata :smile308: dar degeaba.