PDA

View Full Version : Slava Lui Allah Doua Surori Au Spus Sahada



maryam
08-09-2008, 04:36 AM
:006:
:salam:

SLAVA lui ALLAH si Lauda lui ALLAH si pacea asupra profetului Muhammad :009:

Gratie lui ALLAH astazi, vineri au spus sahada doua surori, nurah si cristina.
Inshaa ALLAH cerem de la ALLAH sa le calauzeasca pe calea cea buna si sa le pazeasca de orice rau.

Inshaa ALLAH sa le pastreze Nunul ALLAH as, fara pata.

umalkasem
08-09-2008, 03:00 PM
Mashaallah,felicitarile mele pt aceste doua surioare nou nascute in islam :999: .
Allah sa va intareasca credinta pe aceasta cale noua din viata voastra si sa va faca din rindurile celor cu rabdare si credinta puternica.
Allah sa fie multumit de voi surioarelor.


:smile06::smile06::smile06::smile06::smile06:

Gabriela Gharabli
08-09-2008, 04:22 PM
:salam:
Mashallah ! Felicitari celor doua surioare !:999:
Alhamdulallah ca pe zi ce trece devenim mai multi cei care inshallah urmam calea lui Allah.
Allah sa va indrume in viata si sa va calauzeasca pasii!
:smile06: :smile06:
:002:

gabriela guettat
08-09-2008, 08:30 PM
:salam:


Mashallah,felicitari,MABRUK ALIHUM!
ALLAHU AKBAR!!

SURAT AN-NASR

In numele lui Allah Cel Milostiv,Indurator

1.Cand vine biruinta lui Allah si cucerirea
2.Si-i vezi pe oameni intrand in religia lui Allah in cete
3.Atunci slaveste-L cu lauda pe Domul tau si roaga-L pe El de iertarea,fiindca El este Iertator(cu cel care se caieste)(Tawwab)!

iman99
08-10-2008, 04:43 AM
Asalamu aleikom

ma sha Allah.Allah akbar.Ahamdulillah

Allah sa le calauzeasca in continuare si sa urmeze calea cea dreapta..calea profetului Muhammad sallallahu alahi wa sallam asa cum au inteles-o companioni Allah sa fie multumit de ei.

wa aleikom salam

UMM TAREK
08-10-2008, 04:58 PM
Al hamdulillah,mabrouk Nurah si Cristina:give_rose::give_rose::give_rose:inshallah sa fitzi dintre cele bune.

memouna
08-16-2008, 02:50 AM
http://farm3.static.flickr.com/2074/2318343573_9c62079a86.jpg?v=0

maryam
08-17-2008, 02:32 AM
MASHAA ALLAH, sa stiti ca fetele astea sunt mashaa ALLAH, au venit de 3 ori la moschee, am facut impreuna doar cateva ceasuri si alhamdulillah, doar Gratie lui ALLAH au invatat sa se roage si chiar se roaga, stiu aproape complet Al-Fatiha si Inshaa ALLAH sunt deja de-ale casei.
ALLAH sa aiba Mila de ele, sa le ajute sa fie dintre cele mai bune, Inshaa ALLAH.
In aceeasi "gasca" dar cu ceva vechime este si surioara noastra Fatima (maria_tammer) care si-a facut deja "abonament" la lectiile noastre preferate:D.
ALLAH sa o rasplateasca ptr cat se straduieste.


PS v-am prezentat pulsul comunitatii restranse care se intruneste la liga...si nu numai, unde se simte mai bine lumea.:p

aiscia
08-17-2008, 02:34 AM
Alhamdulillah...Mashaallah...Fie ca Allah sale binecuvanteze si sa le calauzeasca mereu pe calea cea dreapta...

sasha81
08-18-2008, 03:17 AM
:006:
:salam:

SLAVA lui ALLAH si Lauda lui ALLAH si pacea asupra profetului Muhammad :009:

Gratie lui ALLAH astazi, vineri au spus sahada doua surori, nurah si cristina.
Inshaa ALLAH cerem de la ALLAH sa le calauzeasca pe calea cea buna si sa le pazeasca de orice rau.

Inshaa ALLAH sa le pastreze Nunul ALLAH as, fara pata.

AS SALAAM ALEYKUM WA RAHMATULLAH WA BARAKATU
MARYAM, MULTUMIM PT INTRODUCERE :give_rose::smile06:
ALHAMDULILLAH
ALLAH SA TE RASPLATEASCA SI SA NE INDRUME PE NOI TOATE PE DRUMUL CEL BUN INSHAALLAH
:salam:

ummraschid
08-18-2008, 05:57 PM
MASHAA ALLAH, sa stiti ca fetele astea sunt mashaa ALLAH, au venit de 3 ori la moschee, am facut impreuna doar cateva ceasuri si alhamdulillah, doar Gratie lui ALLAH au invatat sa se roage si chiar se roaga, stiu aproape complet Al-Fatiha si Inshaa ALLAH sunt deja de-ale casei.
ALLAH sa aiba Mila de ele, sa le ajute sa fie dintre cele mai bune, Inshaa ALLAH.
In aceeasi "gasca" dar cu ceva vechime este si surioara noastra Fatima (maria_tammer) care si-a facut deja "abonament" la lectiile noastre preferate:D.
ALLAH sa o rasplateasca ptr cat se straduieste.


PS v-am prezentat pulsul comunitatii restranse care se intruneste la liga...si nu numai, unde se simte mai bine lumea.:p

assalamu alaikum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu


Allah Azza Wa Jall sa va binecuvinteze pe toate cele care va adunati in numele si de dragul Sau, sa va intareasca si sa va faca dintre cei castigatori in Ziua Judecatii!...

Bun re-Venit in Islam noilor surioare, fie ca Allah subhanahu wa ta'ala sa va netezeasca calea, sa va inlesneasca doar binele si sa primeasca si sa va rasplateasca toata stradania!...


http://i19.photobucket.com/albums/b193/ummraschid/blumen-171.gif

Aishah_Gossady
08-23-2008, 01:52 AM
Assalamu Alaikum

Mabrook surioarelor, Allah sa va tina pe calea cea dreapta inshallah si sa va rasplateasca!