PDA

View Full Version : Grupul de Taqwa si Tawbah va doreste



maryam
08-26-2008, 02:57 PM
:006:
:salam:



...reconstructie si ascendenta!

Inshaa ALLAH grupul mai sus amintit anunta in perioada 1septembrie-1 octombrie ac un plan de reorganizare ptr Ummah.
Sub egida
RENOVARE si INVENTAR

propunem tuturor acelora care considera ca nu sunt atat de mashaa ALLAH precum apar in lumea virtuala, in media, prin moschei, prin delegatii si prin casele lor.
In acest sens, daca se poate, cateva recomandari:
*mai putina aparitie publica, mai multa solitudine, cine stie daca mai apare sansa altei luni Ramadan
*mai putina lauda, mai mult merit, doar urechile trebuie sa mai auda si critici
*mai putine intalniri cu oamenii si mai multe intalniri cu ALLAH, cum oare sa-L lasam tocmai acum sa ne astepte, obositi dupa atatea ture de vizite si iftaruri???
*mai putina telecomadna si mai multa carte, diferenta este mai mult decat "butoanele"
*mai putin somn si mai multa munca, poti sa dormi si in sawal.
*mai putina mancare si mai multa sadaqa, sigur rezisti cu mult mai putin de atat si usa frigiderului se va inchide la fel.
*evita sa rispiesti timpul aranajandu-te in oglinda, incearca sa o faci privindu-te in propriile lacrimi.
*uita-te in jos in momentele de autoanaliza si in sus atunci cand faci du`a. Sigur esti mai putin ok decat iti imaginezi.
*nu-ti spala doar corpul, spala-ti sufletul. SI N-AI SA REUSESTI FARA CORAN. DACA NU POTI SA-L CITESTI, MACAR ASCULTA-L!
*nu-ti bate capul sa-ti impresionezi musafirii, gandeste-te cum sa-L "imbunezi" pe ALLAH.
*nu-ti pierde timpul aiurea, ai sa ai ocazia 11 luni sa o faci. La samah ALLAH!
*POMENESTE-L PE ALLAH, ROAGA-TE PENTRU PROFET , STABILESTE-TI PLANURI MARETE (PARADISUL) SI REEVALUEAZA-TI MODELELE (FII CA SI PROFETUL !)

VA/NE DORIM SA IESITI/M DE LA 1 OCT CURATI SI ALBI PRECUM ZAPADA, BUNI SI DULCI PRECUM MIEREA SI CURMALELE, CALZI SI SIMPLI PRECUM PUFUL PUILOR SI SAVOAREA LAPTELUI.



PS: lista este deschisa!



SA AVETI UN POST IN DEPLINA PIOSENIE, CUVIOSIE, MODESTIE, IUBIRE, SPERANTA SI COMPORTAMENT ISLAMIC.

Saira
08-26-2008, 03:29 PM
:salam:


:smile06:


Allah sa te rasplateasca,Maryam...ti-am mai spus odata ca ai darul de a ma "redestepta" ;) si cred ca nu doar pe mine...cred ca intr-o zi am sa-mi tapetez casa cu astfel de postari :)

maryam
08-26-2008, 03:48 PM
:006:
:salam:
:36_1_21: cred ca e de la stropul de neuron;), alhamdulillah Rabby al alamiin.
SA FACI MAI MULTE EXEMPLARE;):smile16::give_rose:

batool391
08-26-2008, 04:17 PM
Sora mea draga Maryam , in timp ce ma logam mi/a trecut prin cap un gand ,, sa ne hranim mai mult sufletul decat trupul in luna Ramadan,, Ti/am citit postarea si mi/am regasit ideea acolo.( oare exista telepatie? :p )Allah sa ne faca mai buni decat suntem......

maryam
08-26-2008, 05:12 PM
Sora mea draga Maryam , in timp ce ma logam mi/a trecut prin cap un gand ,, sa ne hranim mai mult sufletul decat trupul in luna Ramadan,, Ti/am citit postarea si mi/am regasit ideea acolo.( oare exista telepatie? :p )Allah sa ne faca mai buni decat suntem......

:salam:
Alhamdulillah, nu stiu ce e aia telepatie:D, dar stiu ca ALLAH ii
conexeaza pe cei care se iubesc de dragul Lui intr-un mod inexplicabil. :give_rose:
AMIIN, YA RABB!