PDA

View Full Version : examen de constiinta in oglinda



elif1977
10-17-2008, 11:39 AM
salaam aleikum,

de fiecare data cand imi plang de mila, ba de una, ba de alta, o particica mica din mine e constienta ca totusi am numai atatea necazuri cate pot duce si ca viata e totusi foarte usoara pentru mine, din mila Lui Allah Wa Ta'ala....

si nu mai intreb ca atunci cand eram mai mica, de ce Doamne eu? uitam ca eu eram nu numai incercata ( si nu cu mult comparativ cu altii) , ci si binecuvantata .....


Allah sa imi ierte nerecunostinta si pacatele si sa ne fereasca pe toate de rele!!!


http://i35.tinypic.com/20ixk04.jpg

elif1977
10-17-2008, 01:47 PM
:)))) dupa cum vedeti cunostintele mele de pus chestii pe net sufera inca de umor involuntar:)))))


sa stiti insa ca erau niste fotografii de suflet extraordinare, daca imi dati adresele de mail, vi le trimit asa, pentru ca se pare ca nu pot trimite altfle in format pps,

O zi buna:)

naidamasa
10-21-2008, 10:14 AM
salam alaikum. din pacate, avem acest defect(neislamic) :de-a ne plinge singuri de mila. uneori,cind incep s-o iau razna(vaicarindu-ma) ,imi amintesc vorba mamei:"atunci cind ti-e rau ,uite la cei ce sunt mai necajiti ca tine si vei intelege cit de nemultumitor e pacatosul- eu-al fiecaruia"...
avem a multumi pentru atitea,dar n-o facem, in schimb,cind ne doare unghia da la degetul mic a piciorului,facem atita inundatie-dar merita oare?
priveste in jur,dupa rugagiunea fajir,cind esti calma,cind problemele zilei inca nu te-au epuizat siiii ::ia o foaie curata,imparte in doua jumatati egale. in prima vei scri pentru ce-ai multumi pe Allah, in cealalta- pentru ce-ti plingi de mila. pune-o intr-un loc vizibil si atunci cind esti indemnata de fortele raului-citeste,spala-te,roaga-te si nu uita sa multumesti enumerind toate binecuvintarile (te vor durea genunchii-de multe ce sunt:36_1_21:)
o zi buna la toate surorile,Allah sa ne ajute sa fim multumitoare, caci de nu pretuim ceva ,cind pierdem acea binecuvintare (nebagata in seama)e jale mare.(poti zice Alihamdulillah chiar si pentru posibilitatea de-a fi cu noi pe net,sunt atitea surori departe care nici nu au cu cine schimba o vorba, deci,cine-i mai binecuvintata?:D).