PDA

View Full Version : Criza mondiala care a afectat indeosebi economia SUA = pedeapsa divina?



maryam
12-24-2008, 11:37 AM
:salam:
Un speech interesant in legatura cu acest subiect de "disputa" (de parca nu existau destule...) intre invatatii musulmani, sustinut de Dr Abdul Hamid al-Ansari, decan al Universitatii din Qatar - Sharyah si jurisprudenta.

http://www.gulf-times.com/site/topics/article.asp?cu_no=2&item_no=262587&version=1&template_id=36&parent_id=16

Mariyah
12-24-2008, 11:53 AM
Criza aceasta de acum nu prea seamana cu cea din 1929 si nu cred ca solutiile de atunci, astazi ar rezolva criza actuala.
Faptul ca ei au declansat criza, ne afecteaza pe toti.:( . Pe mine m-a afectat enorm insa "i have faith".
Ce ma bucura e faptul ca bancile islamice si economiile islamice in general nu sunt afectate de criza atat de profund, asta e un semn ca , cineva acolo sus stie ce face si ca da, am putea intelege pana la un punct ca aceasta criza este o pedeapsa divina.

elif1977
12-24-2008, 04:15 PM
[Ce ma bucura e faptul ca bancile islamice si economiile islamice in general nu sunt afectate de criza atat de profund, asta e un semn ca , cineva acolo sus stie ce face si ca da, am putea intelege pana la un punct ca aceasta criza este o pedeapsa divina.[/COLOR][/B][/QUOTE]

cam minimalist nu? mai e un pic si zic si eu ca e un semn divin ca e atat aur negru in Peninsula Arabica, ca altfel mureau toti de foame..... :P

Mariyah
12-24-2008, 05:55 PM
E posibil sa fie cu un scop aurul acolo, insa petrolul e un simbol mai "semnificativ".

elif1977
12-24-2008, 07:26 PM
:) aur negru = petrol, e o ------------fora des intalnita......................................... ....

Amar
12-24-2008, 07:57 PM
as vrea sa dau un replay de folos InshAllah ,dar imi trebuie acordul unui admin sa pot posta linkuri
JazakAllah khair anticipat !