PDA

View Full Version : casatoria in romania



laialy
12-31-2008, 01:45 AM
SALAM ALAIKUM

Scriu in numele unei surioare care vrea sa vina in Romania din Anglia in luna martie sau aprile pentru a se casatori.Isi doreste sa faca nunta in Romania pt ca familia ei sa ii poate fi aproape dar nu cunoaste musulmani in Romania.Intrebarea ei este,cum ar putea sa gaseasca martori,wali in Romania?Ei vor numai sa se casatoreasca religios,nu civil,si nu conteaza daca se va face casatoria la ea acasa sau la moschee.Care ar fi solutia?Mii de multumiri

Anna
12-31-2008, 02:52 AM
:999::999:
SALAM ALAIKUM

Scriu in numele unei surioare care vrea sa vina in Romania din Anglia in luna martie sau aprile pentru a se casatori.Isi doreste sa faca nunta in Romania pt ca familia ei sa ii poate fi aproape dar nu cunoaste musulmani in Romania.Intrebarea ei este,cum ar putea sa gaseasca martori,wali in Romania?Ei vor numai sa se casatoreasca religios,nu civil,si nu conteaza daca se va face casatoria la ea acasa sau la moschee.Care ar fi solutia?Mii de multumiri

as salam alikum
din ce oras este ea?:999:

maryam
12-31-2008, 01:28 PM
:006:
:salam:
Ideal ar fi ca in familia ei sa existe musulmani care sa poata fi wali, dar daca nu se poate la moschee sigur se vor gasi persoane disponibile ptr a indeplini acest rol.

laialy
12-31-2008, 06:26 PM
:999::999:

as salam alikum
din ce oras este ea?:999:


Bucuresti surioara.Chiar azi am vorbit cu ea si imi spunea ca ii este teama ca daca va merge in romania nu va gasi pe nimeni sa o casatoreasca.Off..da..ideal ar fi sa aiba familia musulmana dar asta e.

Anna
12-31-2008, 07:38 PM
Bucuresti surioara.Chiar azi am vorbit cu ea si imi spunea ca ii este teama ca daca va merge in romania nu va gasi pe nimeni sa o casatoreasca.Off..da..ideal ar fi sa aiba familia musulmana dar asta e.


si eu tot in bucuresti m-am casatorit si va gasi acolo martori si imam inshallah sa fie bine

sara h
01-03-2009, 11:32 AM
Pentru fata se poate sa o reprezinte chiar Imamul in sine daca nu are wali.Inshalla totul sa fie bine