PDA

View Full Version : O Rugaminte !



Arif Raif
01-19-2009, 11:45 AM
AsSalamu Alaikum !

Indraznesc sa deranjez cititorii acestui minunat forum cu o intrebare/rugaminte.
Ma poate indruma cineva , sau imi poate indica cum/de unde pot procura un Kaffieh palestinian si un steag in culorile Palestinei? Cine ma poate ajuta?
Mi-ar implini un mare of , o mare dorinta . Are o mare insemnatate pentru mine ...
Mentionez ca nu sunt din Bucuresti .
Cine ma poate ajuta in aceasta privinta il/o rog frumos sa imi trimita un mesaj privat cu adresa de e-mail pentru a il putea contacta.

Multumesc !

maryam
01-20-2009, 11:14 AM
:006:
:salam:

Ai o moschee in oras?
De obicei oamenii de acolo stiu persoane care se ocupa cu vanzarea produselor arabesti; spun asta ptr ca in fata moscheilor din Bucuresti se vind vinerea inainte/dupa salatul jumua astfel de produse.

Arif Raif
01-20-2009, 11:29 AM
AsSallam Alaikum!

Sunt roman. Am fost crestin - ortodox. Iubesc Islamul. Am constientizat ca toti ne nastem musulmani , credinciosi , slujitori si supusi ai lui Allah / Dumnezeu. Timpul trece mult prea repede pe langa noi...
Nu am avut unde sa fac marturisirea de credinta ...
Nu cunosc pe nimeni din comunitatea musulmana din zona. Imi puteti da mai multe indrumari? Multumesc.

P.S. : Am incercat sa imi fac un cont si pe halal dot ro dar nu am primit e-mail de confirmare (am observat ca adminul de acolo este din Ploiesti).

maryam
01-20-2009, 12:02 PM
AsSallam Alaikum!

Sunt roman. Am fost crestin - ortodox. Iubesc Islamul. Am constientizat ca toti ne nastem musulmani , credinciosi , slujitori si supusi ai lui Allah / Dumnezeu. Timpul trece mult prea repede pe langa noi...
Nu am avut unde sa fac marturisirea de credinta ...
Nu cunosc pe nimeni din comunitatea musulmana din zona. Imi puteti da mai multe indrumari? Multumesc.

P.S. : Am incercat sa imi fac un cont si pe halal dot ro dar nu am primit e-mail de confirmare (am observat ca adminul de acolo este din Ploiesti).


:salam:

Poti incerca pe islamromania sau pe asociatia musulmanilor, sunt doua grupuri din Romania unde exista multi musulmani intorsi la islam si nu numai, sigur unul dintre fratii tai te va ajuta, Inshaa ALLAH!
Uite am sa postez Inshaa ALLAH acolo acest mesaj al tau.

Arif Raif
01-20-2009, 12:06 PM
Multumesc foarte mult!

Fie ca Allah sa ne indrume pasii spre o viata aleasa si spre un drum in spiritul Islamului.

maryam
01-20-2009, 12:11 PM
Multumesc foarte mult!

Fie ca Allah sa ne indrume pasii spre o viata aleasa si spre un drum in spiritul Islamului.

:006:
:salam:

AMIIN AMIIN AMIIN


PS am postat, dc intri pe aceste doua grupuri o sa gasesti mesajul si inshaa ALLAH si un raspuns favorabil.

Arif Raif
01-20-2009, 01:02 PM
Nu reusesc sa ma descurc . Am intrat si am dat join la cele doua grupuri de yahoo(islamromania, asociatiamusulmanilor) cat si cerere de cont pe forumurile cu aceleasi nume(inca nu am primit confirmarea) . La grupurile de yahoo inca mai astept aprobarea. Te rog frumos , imi poti da link direct aici ...

Multumesc mult ! Imi cer scuze daca sunt stresant !

maryam
01-20-2009, 10:50 PM
Nu reusesc sa ma descurc . Am intrat si am dat join la cele doua grupuri de yahoo(islamromania, asociatiamusulmanilor) cat si cerere de cont pe forumurile cu aceleasi nume(inca nu am primit confirmarea) . La grupurile de yahoo inca mai astept aprobarea. Te rog frumos , imi poti da link direct aici ...

Multumesc mult ! Imi cer scuze daca sunt stresant !

:salam:

Nu ai de ce, Inshaa ALLAH te tin la curent sa vedem Inshaa ALLAH cum se poate rezolva, nu e nicio problema, trebuie sa ne ajutam asa cum putem.

sara h
01-21-2009, 10:54 AM
:salam:

Fratele nostru Abdul Rahman a aprobat membershipul tau..inshalla sa iti fie de folos !

Arif Raif
01-21-2009, 04:36 PM
Va multumesc ! Ma simt coplesit . MA simt ca intr-o mare familie. Va multumesc pentru sprijin si pentru interesul dat.
Voi urma sfaturile si indrumarile voastre.
Allah sa va rasplateasca pe voi si familiile voastre pentru bunatate si pentru sprijin.
Allah sa va rasplateasca si sa coboare asupra voastra pace si fericire pentru tot ceea ce faceti spre a sprijinii fratii din Gaza !

~~~

"Cel care a facut un bine cāt un graunte de colb, īl va vedea, ~Dupa cum, cel care a facut un rau cāt un graunte de colb, īl va vedea."[Sfantul Coran, 99:7-8]

sara h
01-21-2009, 08:06 PM
:salam:Ameen Ameen Ameen pentru toata lumea Ya Rabb !