PDA

View Full Version : O curiozitate



maryam
01-29-2009, 02:09 AM
:006:
:salam:

Ma framanta si pe mine ceva, de ce in ultimul timp nu se prea inghesuie lumea sa aduca subiecte de interes pe acest forum, insa cand se aprind scantei si incepe showul mashaa ALLAH ce de participari si vizualizari?
Ma gandesc ca ar fi bun un can-can sau o cronica a carcotasilor, in varianta halal, fireste, ca vad ca asta e de fapt de interes, Subhanna ALLAH, de noutati islamice pe aici, s-o mai ocupa cineva, sau nu ne mai trebuie ca deja suntem grei in ale stiintei?
:(

De exemplu la subiectul Cine sunt salafitii, subiect care nu aduce niciun plus de stiinta, nu sporeste nimanui decat participarea la rautati si barfe wowwwww aproape 600 de vizualizari, nu mai bine facem un colt de aruncat cu rosii in care fiecare vine si injura, pupa pe cine si unde vrea?
Cred ca ne-ar scuti de multe si in plus, am avea o adevarata "oaza" de delectare.
Multumiri anticipate pentru ganduri, propuneri...

iman99
01-29-2009, 02:51 AM
As'salamu 3aleikom
Surioara avem toata increderea in Allah..ca se vor rezolva lucrurile.Nu este frumos,nu este islamic ceea ce s-a intamplat si pe rasarit si deasemenea pe Islamulazi.
Dar Allah are grija de toate..
Noi continuam sa fim pe aceasi cale chiar daca este impotriva dorintelor unora...Nu suntem nici primii nici ultimii care au intampinat greutati pe calea lui Allah.Alhamdulilah

Allah sa ne ajute sa participam la discutii care sunt folositoare noua si sa invatam cat mai mult inshaAllah.Allah sa ne ajute.Amen
jazakaAllah khairan surioara

gabriela guettat
01-29-2009, 08:02 AM
:salam:

``subiect care nu aduce niciun plus de stiinta, nu sporeste nimanui decat participarea la rautati si barfe wowwwww aproape 600 de vizualizari, nu mai bine facem un colt de aruncat cu rosii in care fiecare vine si injura, pupa pe cine si unde vrea?
Cred ca ne-ar scuti de multe si in plus, am avea o adevarata "oaza" de delectare.
Multumiri anticipate pentru ganduri, propuneri... ``

Surioara,mai sa fie,cum itzi vin ideile astea:D MASHALLAH!

Auzi sa tzi spun,daca inainte acest minunat forum era cautat pentru frumoasele invatzaminte shi vorbe frumoase,alhamdulillah, acum e cautat EXPRE ``pentru acel coltz de aruncat cu roshii``.

Allah Kareem,o sa se linishteasca shi cu asta,VIATZA merge inainte,shi cum zice shi surioara Iman,continuam sa speram ca o sa iasa shi mandrul Soarele dintre nori.

Mariyah
01-29-2009, 01:16 PM
Teama mi-e ca atunci cind vom incepe sa postam evidente ale inovatiilor periculoase pe care le-au adus salafitii in religie o sa incepeti sa negati si valoarea celor 4 scoli sunnite, si spusele companionilor si tot... Asta e singura mea teama... ca nu doar Qaradawi si altii vor fi aruncati la gunoi, ci si imam Ahmad, Shafi, precum si alte hadisuri care nu convin, desi sunt sahih, ale Profetului*salat*... Nu glumesc si nu sunt rautacioasa, chiar ma astept la reactia asta...

Aceasta este si teama mea insa sunt oamenii ai caror ochi refuza sa vada realitatea orice le-ai face, indoctrinarea absurda e calea, singura cale.