PDA

View Full Version : Bine ati revenit !



suleiman
06-22-2009, 01:41 AM
In numele Lui ALLAH Cel Milostiv indurator .

Dupa aproape un an de zile , m-am intors in rasarit , m-am intors pentru mine , pentru voi si pentru fiecare om care a fost alaturi de mine si la bine si la rau in acest forum , forumul nostru rasarit .

Dupa cum stiti , Rasaritul reprezinta dintotdeauna un lucru frumos , placut si plin de optimism ; un lucru care indica un nou inceput pentru oricine care iubeste ca lumina rasaritului sa-i patrunda in inima , sufletul si viata .
Nu am ales la intamplare acest minunat nume "RASARIT" . Este locul unde
fiecare dintre noi va invata va ajuta shi va fi ajutat sa stie sa imparta cu altii lucrurile dulci si amare din experienta sa.

Laudat fie numele Lui ALLAH , la un moment dat a ajuns acest forum primul forum Islamic accesat in Romania . Apoi destinul a fost sa fiu departe si sa predomine partea amara din vietile noastre in acest colt al rasaritului . Acum m-am intors cu rasaritul in bratele mele , vi-l ofer cu dragoste , respect si fratie in Islam pentru cei musulmani si prietenie pentru cei care sunt inca in cautarea adevarului .

Cu ajutorul Lui ALLAH apoi prin faptul ca suntem uniti pe calea Lui , o sa-si revina rasaritul asa cum a fost .

Dupa cum observati , sunt multe lucruri noi in forum si o sa incerc sa vi le explic cat pot de limpede , si sunt altele care nu mai sunt si nu le-am uitat numai ca sunt inca in lucru .

Inchallah , o sa va scriu un subiect in care o sa va explic in detaliu cum sa folositi optiunile noi ale forumului .

Hayat
06-22-2009, 01:53 AM
Bine v-am regasit si pe dvs. si forumul intr-o "haina" noua mult mai placuta hamdulillah, va multumim!

gabriela guettat
06-22-2009, 02:33 AM
:salam:

Alhamdulillah,Allah Kareem!
Inshallah forumul va fi ceea ce totzi ne dorim din suflet sa fie,RASARITUL PLIN DE LUMINA!

ummraschid
06-22-2009, 02:48 AM
assalamu alaikum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

fie ca Allah subhanahu wa ta'ala sa binecuvinteze acest loc, acest nou inceput si pe toti cei care cauta cu sinceritate, lumina, in el...

BarakAllahu fikum!

shama
06-22-2009, 02:11 PM
Salaam alaikum wa rahmatullahi wa barakatuhu

Bine ai revenit, frate Suleiman si Allah subhanahu wa ta'ala sa va rasplateasca, pe tine si pe ceilalti rasariteni care au contribuit la redeschiderea acestui forum.
Sa purtam cum se cuvine aceste "haine noi", insha'Allah.

elif1977
06-22-2009, 05:56 PM
Multumesc,

I-am dus lipsa si m-am gandit de fiecare data cand accesam site-ul ca poate, poate v-ati razgandit si nu ati inchis locul asta care inseamna o gramada de lucruri speciale...

Allah Subhanahu Wa Ta'ala sa va rasplateasca pentru tot:)

umalkasem
06-23-2009, 01:18 PM
Assalam aleicum.Geazac Allahu hair.Ma bucur nespus de mult pt redeschiderea forumului.Allah sa ne uneasca si inshaallah sa vedem cit de curind cit mai multe subiecte noi din care sa invatam cite ceva.Allah sa ne aiba in Marea Mila Sa.
P.S.foarte frumos ati "inoit" forumul mashaallah

Saira
06-25-2009, 12:18 AM
Assalamu alaykum

Bine v-am regasit!

.......................

aiscia
06-25-2009, 03:03 AM
salam aleikum wa rahmatullahi wa barakatuhu...
Cand am citit postarea fratelui nostru Suleiman, Allah sa fie multumit de el, subhanallah,m-am intors cu mintea in anul 2006 cand m-am inscris pe acest forum, si amintirile imi provoaca o nostalgie incredibila...In perioada aceea treceam printr-un moment dificil,foarte dificil, dar alhamdulillah cu voia lui Allah si cu compania membrelor acestui forum am trecut peste toate...Anumite surioare m-au ajutat sa uit durerea acelor momente, postarile lor m-au invatat multe, ce inseamna rabdarea si staruinta in credinta...Acest forum a fost inceputul multor momente frumoase din viata mea, sincer, pentru mine, este intr-adevar un rasarit...
Jazaka allahu khairan, frate Suleiman...Fii binevenit Rasarit din nou in sufletul meu...

batool391
06-26-2009, 04:22 AM
:006::salam:

Ma bucur nespus pentru ca Rasaritul ne va mangaia cu lumina lui. Fie ca Allah sa binecuvanteze forumul si pe cei care posteaza in el.

sara h
07-01-2009, 09:57 AM
:salam:

Ma bucur sa fim din nou cu totii impreuna al 7amdallah !

miky2
08-10-2009, 03:45 AM
:salam:

Ma bucur sa fim din nou cu totii impreuna al 7amdallah !
Assalamu alaykum

Bine v-am regasit!Am facut cont de ceva vreme,sper sa revin zilnic printr-e voi!

Betti
08-10-2009, 05:53 PM
Multumesc pentru primire!Am reusit sa imi pun poza la profil si la avatar si a fost f.usor.Numai bine.

Betti
09-17-2009, 06:35 PM
Nu stiu cit timp,dar o sa ramin fara internet.Cred ca doua saptamini.V-am anuntat ca nu cumva sa ma stergeti din familie,sau ceva de genul asta.

najmasteluta
11-16-2009, 02:31 PM
Esselamu aleykum!ALLAH SA NE RASPLATEASCA TOATE INTENTIILE BUNE!!!!!!!!

Hayat
11-17-2009, 12:25 AM
Esselamu aleykum!ALLAH SA NE RASPLATEASCA TOATE INTENTIILE BUNE!!!!!!!!
W aleykum salaam,
inshallah w ameen li duaa'.

Bine ati venit!

Alexyna
12-31-2009, 07:07 PM
Bine ati revenit cu un nou look / infatisare . Interesanta schimbare , inca invat sa ma descurc

Mona
02-19-2011, 10:27 PM
Nou look a site-ului ma cam ratacesc dupa 2 ani de zile am revenit pe forum .Nu stiu daca ma mai tineti minte am avut si eu ceva postari la activ ,nu prea multe erau la sectiunea moda ,ingrijire .Mai tin minte ceva fete foarte de treaba de aici .
Trebuie sa ma pun pe citit sa recuperez atata informatie pe forum .
Allah sa va aibe in paza .

Nadia
02-19-2011, 11:43 PM
Nou look a site-ului ma cam ratacesc dupa 2 ani de zile am revenit pe forum .Nu stiu daca ma mai tineti minte am avut si eu ceva postari la activ ,nu prea multe erau la sectiunea moda ,ingrijire .Mai tin minte ceva fete foarte de treaba de aici .
Trebuie sa ma pun pe citit sa recuperez atata informatie pe forum .
Allah sa va aibe in paza .

As-Salaam Aleykum wa Rahmatullah wa Barakatu

Surioara Mona, bine ai revenit printre rasariteni! http://209.85.48.11/13619/136/emo/flowers33.gif

InshaAllah vei avea in continuare o sedere lunga si placuta printre noi. Cu siguranta ai foarte multe de citit! Dar daca ai vreo intrebare, opinie sau sugestie, te rog nu ezita sa ne scrii la sectiunea corespunzatoare.