PDA

View Full Version : Cat de organizate suntetzi?



gabriela guettat
07-06-2009, 03:53 PM
:salam:

O intrebare destul de des intalnita ``cat de organizate suntem?``

Ce anume este prioritar pentru voi?

Bineantzels ca vom aborda toate sfaturile shi propunerile facute.

Deci cu ce incepem?

aiscia
07-06-2009, 08:47 PM
Wa aleikum salam

Nu stiu daca am inteles bine tema subiectlui si sper sa nu fiu off-topic:D

Asa :In ceea ce priveste educatia copiilor ma auto-numesc o mama organizata...
Adica am facut un program care trebuie respectat, un program care include hranire,spalare, studiare Qur'an ( in cazul lui fatima), recreere prin desen si desene animate , joaca, plimbare, somn.
Copiii si sotul sunt prioritatea mea in aceasta viata , bineinteles dupa actele de adorare pentru Allah (acte care ar trebui sa fie prioritatea tuturor musulmanilor).
Iar printre altele, necesitatea number 1 e sa stau cand pot, pe rasarit si pe yahoo cu surioarele mele dragi, Allah sa fie multumit de ele...:D:D

Deci, cam asta este organizarea mea zilnica

Saira
07-08-2009, 05:37 PM
Assalamu alaykum


Gabita, la ce te-ai referit mai exact? Organizate cu familiile, cu copiii, cu programul lor? Sau inclusiv acasa, organizate cu lucrurile, cu activitatile de zi cu zi? Sau...organizate prin natura noastra, sa ne "organizam" pe noi insine si viata pana la cele mai mici amanunte (daca am putea)? Adica sa vrem "sa detinem controlul"?

batool391
07-08-2009, 10:33 PM
:salam:

In general stiu cu o zi inainte ce am de facut, imi respect programul. Nu prea mi se intampla sa nu stiu ce sa fac mai intai.

gabriela guettat
07-09-2009, 01:37 PM
:salam:


Saira ,totul este discutabil,cele care au familii,shi celor care inca nu au,prioritatzile,cum le vedem,shi daca ceea ce facem este bine;nu pana la cele mai mici amanunte,dar in mare cat de organizatzi suntem.

Cea ce spune Aiscia,in privintza copiilor,mashalla se considera o mama -organizata.
Din punctul meu de vedere ceea ce face sora noastra Aiscia este foarte normal ca orice mama sa faca,da ma intreb,
``Aisicia pentru tine mai ai timp?``,
AICI e bine sa vedem,``organizarea``ta itzi lasa un pic de timp respiro-cum se zice.

Aici vroiam sa ajung,suntem sotzii,mame,dar OARE SUNTEM bine organizate?
De aceea am zis ca totul devine discutabil.

Deci discutzia ramane in continuare organzite sau nu suntem organizate,ce putem remedia,ce putem schimba..asta o sa discutam cand o sa auzim mai multe pareri,ale celor care bineantzels vor sa ajute ceva la acest subiect.

aiscia
07-09-2009, 05:31 PM
:salam:


.

Cea ce spune Aiscia,in privintza copiilor,mashalla se considera o mama -organizata.
Din punctul meu de vedere ceea ce face sora noastra Aiscia este foarte normal ca orice mama sa faca,da ma intreb,
``Aisicia pentru tine mai ai timp?``,
AICI e bine sa vedem,``organizarea``ta itzi lasa un pic de timp respiro-cum se zice.



COLOR]


[COLOR="Red"]Pai, surioara, e adevarat ca toate mamele fac ceea ce am scriu eu, dar nu toate sunt organizate in asta...Si, timp pentru mine? Este timpul care il dedic forumului, messengeru-lui...Acesta este respiro-ul meu...
Si asta pentru ca nu am alte pasiuni, sport imi e lene sa fac,cumparaturile nu le incadrez in treburile interesante si plimbarile le fac tot cu familia:D