PDA

View Full Version : circumcizie la baietei



Eman
09-05-2009, 02:39 PM
Salam Aleicum .
:salam: si ramadan karim tuturor de pe acest forum.

va rog daca stie cineva , daca se face si unde se face circumcizie la bebelusi in romania?

:smile06:

aiscia
09-05-2009, 07:36 PM
Wa aleikum salam...
Nu stiu de unde esti, dar in Timisoara cunosc surioare care au facut tuhur la baietei fara probleme in spital, cu medic musulman...Deci ma gandesc ca in Romania nu e o problema ca in Italia...Eu, chiar daca s-a ---------------strat ca fiului meu ii trebuia facuta circumcizia dpdv medical, tot nu s-au incu------------t sa intervina si mi-au spus ca daca am posibilitatea sa merg in Tunisia, atunci sa il duc la un chirurg expert in asa ceva...

aiscia
09-05-2009, 09:40 PM
.................................................. ................

UmmYaser
09-06-2009, 12:30 AM
wa aleykum salam Eman.

Draga mea eu am facut la baietelul meu cand a avut 3 saptamani.Locuiesc in timisoara si l-am dus la dr Hussein la spitalul de copii din piata 700.
Ma gandesc ca ar trebu sa fie lu un spital pediatric macar un doctor musulman care sa faca aceasta mica circumcizie.Vreau sa iti spun ca sunt si profesori doctori care fac.Trebuie sa mergi sa intrebi.
Ps :cu cat ii faci mai repede ca atat mai bine .reactiile care apar dupa disparitia sedativului poate:halucinatii,tremuraturi...ar putea sa treaca usor peste ele ,sau nu.Al meu copil alhamdulillah nu i-a fost asa rau.Cand e mai mare e mai greu.

anapirvu
08-19-2010, 06:58 PM
Salam alekum si Ramadan Kerim
Circumcizii face doctorul chirurg MOHSEN HAMUDA de la Spitalul Universitar
Eu am fost cu trei dintre nepoteii mei si am fost foarte multumiti
Nu mai zic ca de cate ori este nevoie de vreo operatie toata familia si prietenii nostrii apelam la Dr. Mohsen.
Este si musulman si foarte bun medic, sufletist si amabil.

QURRAT-UL-AIN
08-24-2010, 11:31 PM
Assalamu alaykum

cat ar costa o astfel de interventie, si spitalizarea e necesara,sau se poate efectua cu anestezie locala?noi am facut baieteilor nostri, cumnata mea vrea sa faca baietilor sai gemeni in varsta de 1 an.