PDA

View Full Version : Video Povestea unei musulmane credicioase.



umm Aisha
12-21-2009, 12:05 PM
As'salamu aleikom wa rahmatullah wa barakatuh


2DcZEaWuD8w

aiscia
12-21-2009, 07:54 PM
Salam aleikum wa rahmatullahi.
Jazaka Allahu khairan pentru acest video...M-a facut sa plang povestea acestei surioare, fie ca Bunul Allah sa ii protejeze mereu familia...


'' Daca esti sincer cu Allah, El va fi sincer cu tine, si te va face castigator, si te va sprijini in ascultarea Lui.El iti va da solutie la fiecare problema a ta si o iesire pentru fiecare suparare...''



Allah sa te binecuvanteze surioara!!!

umm Aisha
12-22-2009, 01:37 PM
Subhanallah...cand am vazut videoul asta si eu si sotul meu am plans. Ca asa este ne tot gandim ca vremurile noastre nu sunt ca cele din timpul Profetului (sallallahu aleihi wa sallam). Dar asa este surioara: Daca esti sincera in credinta ta, Allah este cu tine peste tot si te protejeaza si pe tine si pe familia ta.

Am mai auzit de un caz real aici la noi in Kuwait, in ziua cand a fost publicat in ziar, nu cred ca a fost om aici care sa citeasca ziarul si sa nu planga.

Ambii parinti a 5 copii au murit intr-o clipa intr-un groaznic accident pe masina. Toti 5 copii ramasi, toti minori. A fost o grozavie, dar Subhanallah cum noi daca nu stim Intelepciunea Lui Allah, ne grabim sa plangem si sa ne intristam. Ei bine la cateva ore dupa acel tragic accident de masina, unul dintre cei mai mari invatati de aici de la noi s-a angajat sa aiba grija de copii, si sa aiba grija de educatia lor si de cresterea lor. Au trecut ani de zile de atunci si acum toti cei 5 copii sunt bine si sunt pe drumul Lui Allah (subhanu wa Ta'ala).

Daca esti sincer in credinta ta, si esti cu teama de Allah (subhanu wa Ta'ala) El are grija de copiii tai si cand nu mai esti in lumea asta.
Asadar daca vrem sa ne protejam copii si vrem sa ii lasam in cele mai bune maini, trebuie sa fim sinceri in credinta noastra si musulmani adevarati.

Allah sa va rasplateasca si pe voi surori dragi si sa va protejeze familiile. Amin.