PDA

View Full Version : carti islamice la libraria ubb-ului



Alexyna
03-08-2010, 05:28 PM
Slam alikom ,

Desi imi aduc aminte ca mai exista un subiect legat de carti am tinut sa deschid un altul prin care sa anunt ca exista o colaborare alaturi de moschee din Cluj prin care au fost puse la libraria UBB-ului Coranul si alte carti cu teme islamice ( printre care raiul si iadul , statutul femeii in islam sau despre Fecioara Maria ) . Desi au fost o perioada pe raft vineri cand am ajuns in acea zona am fost condusa in depozit , alaturi de o alta persoana ce o cunosteam si era inteesanta de islam . Preturile sunt foarte accesibile insa in cazul in care nu sunt pe raft sau undeva vizibil inseamna ca sunt in depozit si trebuie intrebat de ele . Am dat de stire si persoanelor care se ocupa de ele dar cum doamnele sunt " mai mult decat binevoitoare " mai bine se intreba daca nu se rezolva nimic .

maryam
03-08-2010, 10:43 PM
:salam:

Ce bine, asa ar trebui, sa existe aceste carti si multe altele peste tot.

3cristinutza
03-10-2010, 07:24 PM
buna seara,as vrea sa stiu si eu daca se poate,care e cea mai apropiata versiune a coranului in limba romana fata de cea in limba araba?ceva exemple de edituri de unde se poate cumpara?multumesc

maryam
03-10-2010, 11:08 PM
buna seara,as vrea sa stiu si eu daca se poate,care e cea mai apropiata versiune a coranului in limba romana fata de cea in limba araba?ceva exemple de edituri de unde se poate cumpara?multumesc

Buna seara, cea mai apropiata versiune este cea publicata de Liga Islamica din Romania si nu este pe bani, daca vrei lasa-mi un mesaj pe privat sau pe mail, cum vrei si iti trimit Inshaa ALLAH un exemplar.
Chiar te sfatuiesc sa nu iti cumperi de prin librarii, aceste exemplare contin multe greseli.

3cristinutza
03-11-2010, 10:24 AM
multumesc foarte mult,am trimis mesaj privat,sper sa l si primiti.cristina

Alexyna
03-11-2010, 11:07 AM
La libraria ubbului este cel de la Liga islamica si Culturala daca vrei iti trimit eu unul . Daca nu poate maryam da-mi un mail sau un mesaj privat si trimit eu

Alexyna
03-11-2010, 11:12 AM
Si voiam sa spun decand a pus primul mesaj ca aceste carti sunt sub egida ligii islamice si culturale sau a surorilor musulmane etc .

3cristinutza
03-11-2010, 11:37 AM
Si voiam sa spun decand a pus primul mesaj ca aceste carti sunt sub egida ligii islamice si culturale sau a surorilor musulmane etc .
multumesc foarte mult de amabilitate.... n am crezut ca voi primi un raspuns asa de prompt.

Alexyna
04-01-2010, 11:00 AM
Am fost ieri pe la librarie , doamnele au pus cartile la raft alamdulilah :) si asa cum spuneam cartile sunt editate sub egida ligii islamice si culturale din ROmania printre altele.

Alexyna
04-20-2010, 11:22 AM
Au fost puse carti si la libraria Alpha in Cluj . Au fost puse de aceeasi persoana care au pus cartile la Libraria ubb-ului deci cred ca si aici sub egida Ligii culturale Islamice din Romania . Am zis ca ma duc si eu zilele astea pe acolo , dupa ce termin cu testele la facultate , sa vad exact unde e libraria si ce titluri sunt . Si ziceam ca daca pot ajuta pe cineva cu carti in sensul sa iau eu carti si sa le trimit persoanei interesate cu placere .

Andreevici
04-27-2010, 10:15 PM
Mulțumesc pentru informație, am să trec și eu pe acolo...

Alexyna
05-03-2010, 04:46 PM
Profit de faptul ca am fost azi la libraria Alpha si am zis sa dau cateva detalii unde se afla . Asa ca ii dau drumul . Undeva pe strada memorandumului la capatul strazii e electria . Acolo cum stai cu fata la electrica in stanga , cum mergi inapoi spre centru e o staduta mica sigismund sau ceva de genu . Pe straduta aceea e libraria alpha si au fost puse carti cu si despre islam cu ajutorul doamnei Elena Bedea si sub egida ligii islamice si culturale din Romania , sub egida editurii femeia musulmane etc . Doamna este foarte draguta si pare o doamna fara prejudecati . A vorbit foarte frumos de Doamna Bedea si a fost foarte serviabiala cand am zis ca vreau carti aduse de dansa .