PDA

View Full Version : Video Trupul si Moramantul - Sheikh Mohammed Hassan



umm Aisha
11-30-2010, 12:55 PM
As'salamu aleikom wa rahmatullah wa barakatuh

Inshaa'Allah Allah sa ne fereasca de chinurile din mormant si sa ne faca din el un loc spatios si luminos. Amin

Aveti o frumoasa lectura prezentata de Sheikh Mohammed Hassan

Partea 1/6

OPUn6mldgbo

umm Aisha
11-30-2010, 01:00 PM
As'salamu aleikom

Trupul si Moramantul - Sheikh Mohammed Hassan

Partea 2/6

6RMTTe7k3uo&feature=related

umm Aisha
11-30-2010, 01:07 PM
As'salamu aleikom

Trupul si Moramantul - Sheikh Mohammed Hassan

Partea 3/6


P7JWmcaDIBA&feature=related

umm Aisha
11-30-2010, 01:15 PM
As'salamu aleikom

Trupul si Moramantul - Sheikh Mohammed Hassan

Partea 4/6



VGEwU5Z4vN0&feature=related

umm Aisha
11-30-2010, 01:20 PM
As'salamu aleikom

Trupul si Moramantul - Sheikh Mohammed Hassan

Partea 5/6


sriPoib8mds&feature=related

umm Aisha
11-30-2010, 01:25 PM
As'salamu aleikom

Trupul si Moramantul - Sheikh Mohammed Hassan

Partea 6/6

Ay7g70nNBv4&feature=related

abbu
11-30-2010, 05:35 PM
ce inseamna ca mormantul trebuie ,sau ma rog speram sa fie:
" un loc spatios si luminos "
??

umm Aisha
11-30-2010, 11:12 PM
ce inseamna ca mormantul trebuie ,sau ma rog speram sa fie:
" un loc spatios si luminos "
??

As'salamu aleikom
Daca aveai rabdare sa asculti toata lectura nu mai era nevoie sa imi pui aceasta intrebare.
Eu am facut o Du'a prin care Il rog pe Allah sa nu fim dintre cei care vor fi chinuiti in mormant.
Si Sheikh Mohammed Hassan explica care este chestiunea cu ingustimea mormantului sau cu largirea acestuia. Cu intunecimea din el si cu lumina din el.
Te invit sa urmaresti cu atentie si vei intelege exact ceea ce am spus.

gabriela guettat
12-01-2010, 03:59 PM
:salam:


Mashallah,draga mea,Allah subhanahu sa fie multzumit de tine ,de munca ta shi de tot ceea ce faci de dragul lui Allah Preainaltul.Shi inshallah Allah subhanahu sa fie multzumit de Mare Sheikh,care il admir shi pentru care am un profund respect!
Jazakallah al khair,ca asha din nou ne aduci aminte,cat de mici suntem shi cat de important este tot ceea ce facem pe lumea asta.
Te pup,merci.

umm Aisha
12-01-2010, 05:13 PM
As'salamu aleikom wa rahmatullah wa barakatuh

Allah sa va dea rasplata la toate dragi surori, de aceea suntem surori de dragul Lui Allah sa ne amintim unele altora ca viata asta nu este decat o amagire, care trece intr-o clipita, si ca ceea ce ii urmeaza va fi pentru toata eternitatea. Allah sa ne faca dintre cei victoriosi Amin. Si sa imi ajute sa traduc si celelalte serii care sunt extraordinare si care trebuie neaparat sa fie traduse si pentru comunitatea din Romania, inshaa'Allah.

Draga surioara ti-am pierdut adresa de mess, am avut niste probleme cu adresa mea veche si a trebuit sa fac una noua. De atunci am pierdut majoritatea adreselor. Inshaa'Allah daca imi poti trimite pe privat adresa ta as aprecia sincer.:smile01: