PDA

View Full Version : Poftim cultură şi halal civilizaţie!!!



yvette
03-01-2011, 11:09 PM
Din ciclul: Cum se numesc oamenii cu idei?
Răspuns corect: idioţi.

Iată şi argumentul prin care susţinem răspunsul.

Ex-Preşedintele american Geroge W. Bush este renumit pentru cultura sa imensă....de tufe şi tufişuri. Elocinţa lui este proverbială...dacă nu chiar .. de POVESTE.

Iată cāteva exemple pentru care el a fost asemuit cu un Einstein...al prostiei.

Nea' GHEORGHE TUFIŞ se īncordează, se concentrează ....şi cu unicul neuron rămas īn viaţă, EMITE următoarele idei demne de Cartea recordurilor!

"Am triplat cantitatea de bani. Am impresia ca din 50 de milioane de dolari avem disponibile 195 de milioane".

"Inamicii nostri sunt inovatori si au numeroase resurse. Ca si noi, de altfel. Se gandesc in permanenta la noi modalitati de a face rau Americii si americanilor. Ca si noi, de altfel".

"Unul dintre cele mai grozave lucruri despre carti este ca uneori exista niste poze fantastice acolo".

"Suntem gata pentru orice eveniment neprevazut, care poate sau nu sa se produca".

"Cred ca suntem cu totii de acord: trecutul s-a terminat".

"Vreau sa stiti ca atunci cand vorbim despre razboi, vorbim de fapt despre pace".

"Am si eu opinii, opinii foarte solide, dar nu sunt intotdeauna de acord cu ele".

"Nu poluarea este cea care ne distruge mediul inconjurator. Impuritatile din aer si din apa il distrug".

"Stiu ca oamenii si pestii pot coexista pasnic".

"Sunt onorat sa dau mana cu un cetatean irakian curajos, a carui mana a fost taiata de Saddam Hussein".

"Multi doctori buni raman fara serviciu. Si mai multi ginecologi nu-si pot arata dragostea fata de femeile din America".

"S-ar putea sa fie ceva timpuri grele in America, dar aceasta tara a trecut prin destule timpuri grele in trecut si vom face in asa fel incit sa treaca din nou."

"Marea majoritate a importurilor noastre provin din afara tarii."

munir
03-02-2011, 11:21 AM
As salam alaykum.Super dovezi de elocinta intelectuala .Multumesc surioara dar asa cum spun cind ceva imi face o deosebita placere ....MAI VREAAAAAU