PDA

View Full Version : Inca 3.....sau inca 38...alegeti!



yvette
03-08-2011, 06:36 PM
http://i51.tinypic.com/spfd08.jpg

Ziona Chana din India, Mizoram

El este capul de familie a celei mai numeroase familii din lume.
El are 39!!!! de neveste, 94 de copii, 14 nurori şi 33 de nepoţi.
Cu toţii locuiesc īntr-o casă care are 4 nivele cu 100 de camere şi 4 magazii de alimente.
Nevestele dorm īntr-un singur dormitor uriaş!
Pentru o singură masa sunt necesare cel puţin 30 de găini....nu mai punem restul....
Cea mai īn vārstă dintre neveste e "şeful" īnsărcinat cu disciplina, curăţemia şi alte "alea" administrative.
Intr-un singur an el s-a căsătorit de 10 ori!!!


Deci, surorile mele, spuneţi de cel puţin 10 ori pe zi ALHAMDU_LILLAH, că li s-a pus restricţie şi că, măcar, ţine cont de părerea voastră şi are numai UNA!

Yumna
03-09-2011, 12:47 PM
Tu ce alegi?Inca 3... sau inca 38?

munir
03-09-2011, 02:22 PM
Super tare barbatul asta daca este in stare sa ...fie condus de atitea femei sa nu mai vorbesc de tot ce tine de restul. Nu stiu cum se simt femeile acelea dar el e de plins......... saracul

yvette
03-09-2011, 04:54 PM
Tu ce alegi?Inca 3... sau inca 38?

Eu sunt musulmană...ce crezi că pot alege???
Şi apoi, după cum se ştie....NU e după cum alege femeia...ci după cum vrea bărbatul! Cel puţin aşa spune sunna...că bărbatul are dreptul la patru soţii, iar nevasta fie acceptă situaţia, fie divorţează....deşi, acesta nu este motiv ca femeia să solicite divorţul.
Este clar ştiut că soţul NU are nevoie de nici un motiv anume ca să īşi mai ia īncă alte trei neveste....căci NUMAI Alllah subhanahu wat'aala şi el ştiu dacă le iubeşte pe toate la fel!

Ce am să fac, mă īntrebi, īn situaţia īn care ar mai "apare" īncă trei? Sincer, nu ştiu! Teoretic, ar trebui să accept, practic...NUMAI Alllah subhanahu wat'aala ştie!