PDA

View Full Version : copil aruncat in foc!



oardy
06-14-2006, 11:07 PM
:salam:

- in seara asta am auzit o stire shok.
= o tipa...ca nu pot spune mama...care avea deja 3 copii,a nascut un al patrulea copil,numai ca la omorat imediat dupa ce la nascut si..ca si cum nu era deajuns,il arunca intr-o galeata si-l acopera cu gunoaie.
:002:
-vine sotul ei de la munca si ce face?
- ia galeata pt ca vazuse gunoaie in ea si...arunca ,,continutul,, galetii IN FOCUL sobei.
- cica si-a dat seama ce era abia cand deja era in foc.
-ALLAH U AKBAR!
- urmeaza sa se cerceteze daca sotul intr-adevar nu a stiut ce era in galeata.

:eek:

Saira
06-14-2006, 11:11 PM
:salam:

- in seara asta am auzit o stire shok.
= o tipa...ca nu pot spune mama...care avea deja 3 copii,a nascut un al patrulea copil,numai ca la omorat imediat dupa ce la nascut si..ca si cum nu era deajuns,il arunca intr-o galeata si-l acopera cu gunoaie.
:002:
-vine sotul ei de la munca si ce face?
- ia galeata pt ca vazuse gunoaie in ea si...arunca ,,continutul,, galetii IN FOCUL sobei.
- cica si-a dat seama ce era abia cand deja era in foc.
-ALLAH U AKBAR!
- urmeaza sa se cerceteze daca sotul intr-adevar nu a stiut ce era in galeata.

:eek:


astaghfirouAllah.....iti jur ca m-au trecut niste fioriii....cum poate fi o asemenea persoana numita parinte?!?!?cum poate cineva sa faca un asa rau unui dar minunat de la Allah?n-am putut sa inteleg ce e in mintile si in sufletele lor si nici nu cred ca voi intelege vreodata. :smile308: :smile308: :smile308: :smile308:
Allah sa-i ierte!

amal
06-14-2006, 11:15 PM
si unde s-a intamplat? in Romania? suna a stire de pe la noi...

oardy
06-14-2006, 11:16 PM
da amal...e poveste 100% romaneasca....din pacate!

imanikka
06-14-2006, 11:17 PM
:smile308: :smile308: Doamne fereste.Lumea inebuneste nu alta...
Dar unde s-a intamplat?

amal
06-14-2006, 11:19 PM
mie mi se pare ca ne apropiem tot mai mult de sfarsitul lumii...acuma vorbesc ca si babele...da lumea a cam luat-o razna.

oardy
06-14-2006, 11:23 PM
iman surioara ... nu am mai retinut si asta pt ca m-a dat peste cap stirea asta.
-poate ma mai uit la stirile de noapte si daca mai da stirea...o sa incerc sa retin.

imanikka
06-14-2006, 11:28 PM
iman surioara ... nu am mai retinut si asta pt ca m-a dat peste cap stirea asta.
-poate ma mai uit la stirile de noapte si daca mai da stirea...o sa incerc sa retin.
Oardy acum oricum nu mai conteaza. :smile18: :smile18:
Allah sa ne aiba in paza sa pe noi si pe familiile noastre si Insha Allah sa avem grija de copilasii nostri, caci ei sunt bucuria noastra

Saira
06-14-2006, 11:33 PM
Oardy acum oricum nu mai conteaza. :smile18: :smile18:
Allah sa ne aiba in paza sa pe noi si pe familiile noastre si Insha Allah sa avem grija de copilasii nostri, caci ei sunt bucuria noastra

insha'Allah habibty,ce scuuuumpi sunt copilasii!pacat ca sunt oameni care nu ii iubesc si le fac numai rau.Cum or putea sa mai inchida ochii noaptea cand fac ceea ce fac?:smile18: :smile18: :smile18:

Anna
06-15-2006, 12:30 AM
astaghfirouAllah...fetelor a innebunit lumea si parca din ce in ce mai rau se contiua....atatia copii nevinovatii ucisi din motive atata de stupide atatia batrani lasati de copii pe strazi pentru ca acuma sunt batrani si nu mai au nevoie de ei....atata tragedie...
sunt oameni care nu au respect pentru ei...d-apoi pentru altii...
citisem in ziar mai demult de o femeie care avea o fetita de vreo 6 parca sper sa nu ma insel si se maritase cu un barbat mai in varsta si care nu era tatal fetei care avea mare grija de amandoua ...dar ea il insela cu altcineva si cu care vroia sa se mute dar respectivul nu vroia fetita si pentru ca nu avea ce sa faca cu ea i-a taiat gatul....
si pentru ce...pt un barbat a murit un copil.....
Allah sa aiba grija de noi....

oardy
06-15-2006, 12:47 AM
- da anna si eu imi amintesc de acea stire.

astagfirullah!

gabriela guettat
06-15-2006, 02:10 PM
La Hawa La Kawata Balehi Alazim!!!!!

Ia Satar Ia Jabrar Ce Mai O Fii ,e Clar E Foarte Clar,e Inceputul Sfarsitului!!

Allahu Akbar!!!!!!!!!!!!!!!!