PDA

View Full Version : ~~ Yahoo Anti-Islam ~~



suleiman
03-18-2006, 11:50 PM
In numele lui ALLAH Cel Milostiv Indurator.

Pana acum era interzis la Yahoo inscrierea orcarui nume care contine "allah" sau "ALLAH" .
Acest lucru a fost descoperit "din gresala" de Linda Callahan , care a incercat sa se inscrie la Yahoo dar a descoperit ca nu poate . Iar in urma unui mesaj trimis site-ului pentru a afla motivul ; Linda primeste cel mai socant raspuns:"Numele ei contine allah, ceea ce este interzis de catre administarea site-ului Yahoo".
Raspunsul Lindei a fost :"I was shocked. I think that nobody should be able to block that name " (M-am socat, cred ca nimeni nu poate sa interzica scet nume)
La fel a patin un baiat din Iran , din familia Kallahar ..Puteti vedea postul lui aici (http://quickwired.com/kallahar/stories/2005-Yahoo/yahoo.php).

Cica, Yahoo s-a razgandit acum dupa ce "neleguirea" pe care a facut-o a fost publicata in ziarul Hampshire Gazette .Puteti citi in engleze aici (http://news.com.com/Yahoo+Mail+reverses+ban+on+allah+in+usernames/2100-1038_3-6042062.html).

Ce sa spun ?!!!!!!!
Ma rog la ALLAH sa nu ne pedepseasca pentru ce au facut cei neleguiti.

maryam
03-19-2006, 03:00 AM
Cu siguranta ALLAH swt nu pedepseste pe nimeni pentru ce a facut altcineva!Mai sa fie si daca parola contine ALLAH ?Poate de-aia functoineaza foarte greiu in ultimul timp yahoo...alhamdulillah ca suntem musulmani!!!

hannen
03-19-2006, 05:47 AM
Oameni buni nu stiu daca e chiar asa.Adica eu am cuvintul Allah in yahoo si n-am avut probleme.
Nu e de mult,poate de vreo luna,doua...
Sa fi fost neintelegerile astea mai demult?

diamond
05-16-2006, 09:51 PM
eu nu cred asta , a-ti incercat sa creati id-uri cu allah ca sa va convingeti de asta?

huda_alrahim
06-05-2006, 04:34 PM
Si eu stiam chesti ca pe yahoo nu ai voie sa folosesti anumite cuvinte in Id precum Allah, bin laden, Islam....dar acum am incercat sa imi fac un id in care era Allah si a mers...nu l-am dus pana la capat, dar m-au lasat sa imi fac id-ul...chiar ei mi-au dat mai multe variante de combinatii intre huda si Allah...poate de teama unor proteste si procese de discriminare, s-au razgandit!!!