PDA

View Full Version : Ca sa nu va prescurtez din forum.



suleiman
06-26-2006, 04:43 PM
:006:

Am observat in acest forum , un obicei care trebuie oprit .

Numele Lui ALLAH nu se prescurteaza , si acela care o face pacatuieste fara sa vrea si fara sa stie .

Am vrut sa stiti ca sa aflati in ce va bagati .

Prescurtarile voastre , ma omoara , pentru ca vad ce faceti si uit sa va spun .

SALLA'LLAHU 'ALAIHI WASALLAM = ALLAH l-a binecuvantat si l-a pus in pace .
Sa nu o scrieti s.w.s sau nu stiu cum ..

a.s.w.s. sau nu stiu ce . va doare mana sa scrieti toata fraza ?

ASSALAMU 'ALAIKOMM WA RAHMATU-LLAH

ASSALAM = PACEA , si e nume printre numele Lui ALLAH , asa ca nu vreau sa vad nici o prescurtare in forum .

rra . ????
RADIA-LLAHU ANH (ANHA) ..



Nu prescurtati numele Lui ALLAH altfel va prescurtez eu din forum .

Rog modratorii sa aplice acest lucru pe ei , si sa modifice unde pot si sa reclame unde nu pot

imanikka
06-26-2006, 04:52 PM
Multumim ptr observatie :)
Allah barik fik
:002:

Nadia
06-26-2006, 05:24 PM
Cred ca stiu de unde a venit si asta ;) ok deci pentru...
ALLAH = SUBHANA WA'TA ALLAH
PROFETUL MOHAMMED = SALLALAHU WA ALLEYHI WA SALAM
RADIA-LLAHU ANH (ANHA) ... asta cand o folosim?cand spunem numele sotiilor sau companierilor lui Sallalahu Wa Aleyhi Wa Salam:p ?
NE CEREM SCUZE INCA ODATA:give_rose: dar asa informativ cum adica ne persecuti?:confused:

suleiman
06-26-2006, 06:59 PM
va prescurt adica , va fac chinul de a parasi forumul mai usor .
Va prescurtez drumul de plecare.

Nadia
06-26-2006, 07:03 PM
Hai mai lasa de la tine, noi stim ca tu nu esti asa de rau!:smile06: :smile06: :smile06:

imanikka
06-26-2006, 07:13 PM
va prescurt adica , va fac chinul de a parasi forumul mai usor .
Va prescurtez drumul de plecare.

Asta cum? :confused: :smile18: Cred ca ai avut prea multi pacienti azi si putin ( putin mai tare) te-ai enervat :smile06: De 4 luni nu ai spus nimic de asta si eu chiar nu stiam de asta, fiindca si in alte situri de religie si chiar carti scriu pe scurt. Cel putin in Franceza eI pun ( psl ) adica pacea sa fie asupra lui... etc
In fine nu mai fi asa rau....:smile06: :smile06:

suleiman
06-26-2006, 07:31 PM
Nu sunt rau , dar cand e vorba de numele lui Dumnezeu , nu accept .

Am crezut ca va schimbati singuri dar ..............

Ma rog , acuma asa sa faceti ..

Saira
06-26-2006, 07:34 PM
Eu promit solemn sa nu mai prescurtez...stiu ca am prescurtat si eu cateodata saws in loc de salla Allahou alayhi wa salam...:smile308:

Nadia
06-26-2006, 07:36 PM
Eu promit solemn sa nu mai prescurtez...stiu ca am prescurtat si eu cateodata saws in loc de salla Allahou alayhi wa salam...:smile308:

Si eu la fel, promit solemn si in fata natiuni ca nu mai fac:give_rose:

genan
06-26-2006, 07:53 PM
astfel deprescurtari, permise sau nu, sunt ffff multe pe integ forumul... si e f greu sa le corectam pe toate...
insha allah eu o sa ma uit acolo unde sunt moderator!
asslam 3laekom

Anna
06-26-2006, 10:15 PM
multumim pentru observatie suleiman e mai mult decat binevenita...mai ales ca sunt printre cei mai folosesc prescurtari....:((
inshAllah de acuma sa fim mai atenti/e....
Allah sa te rasplateasca

Mariyah
06-29-2006, 06:00 PM
stai ca eu nu am inteles...adica trebuie sa caut in forumul stiri toate prescurtarile si sa le modific??

s.a.s presupun ca e prescurtare dar de la ce vine?

Nadia
06-29-2006, 06:13 PM
stai ca eu nu am inteles...adica trebuie sa caut in forumul stiri toate prescurtarile si sa le modific??

s.a.s presupun ca e prescurtare dar de la ce vine?

...de la SALALAHU WA ALEYHI WA SALAM dupa ce spunem numele Profetului...
...iar cand spune numele lui ALLAH in loc de s.w.a este SUBHANA WA TA'ALA...

Daca am gresit sa ma corecteze cineva:D

Mariyah
08-30-2006, 08:45 PM
am gasit cateva prescurtari de genul:SA WR WB
sunt acceptate sau trebuie denuntate?

Saira
08-30-2006, 08:51 PM
am gasit cateva prescurtari de genul:SA WR WB
sunt acceptate sau trebuie denuntate?



trebuie modificat..asta inseamna Assalamou alaykoum wa rahmatullahi wa barakatouhu :)

Mariyah
08-30-2006, 09:00 PM
modificasi exact cu fraza data de tine doar in forumul stiri, au mai ramas prescurtari in :islamul si crestinismul, relaxare si concursuri, consiliere matrimoniala.

imanikka
08-30-2006, 10:00 PM
modificasi exact cu fraza data de tine doar in forumul stiri, au mai ramas prescurtari in :islamul si crestinismul, relaxare si concursuri, consiliere matrimoniala.

Anamaria cele care s-au scris inainte de a ne anunta Suleiman asa si au ramas , ptr ca sunt sute si nimeni n-o sa stea sa le corecteze acuma.:scenic:

Noi venitii uneori nu stiu de asta si fac prescurtari si eu de fiecare data le trimit PM (in cazut in care nu pot sa am acces) sau le dau linkul cu prescurtarile. Este vorba doar de timp si rabdare pana ce toti vor sti ca nu se accepta prescurtarile

Saira
08-30-2006, 10:08 PM
Anamaria cele care s-au scris inainte de a ne anunta Suleiman asa si au ramas , ptr ca sunt sute si nimeni n-o sa stea sa le corecteze acuma.:scenic:

Noi venitii uneori nu stiu de asta si fac prescurtari si eu de fiecare data le trimit PM (in cazut in care nu pot sa am acces) sau le dau linkul cu prescurtarile. Este vorba doar de timp si rabdare pana ce toti vor sti ca nu se accepta prescurtarile


:36_1_21: eu m-am apucat si le-am modificat pe toate din urma la mine..bine,erau putine :36_1_21:

imanikka
08-30-2006, 10:17 PM
:36_1_21: eu m-am apucat si le-am modificat pe toate din urma la mine..bine,erau putine :36_1_21:

Bebikule poate la tine erau putine dar la mine la Islam de fiecare data cand este pomenit profetul :009: si Allah Subhanah w Ta'ala trebuie sa modific.Iti dai seama?:scenic: :scenic: