PDA

View Full Version : Intalnire Intre Un Baiat Si O Fata



aiscia
07-11-2006, 11:37 AM
:salam:
NICI NU STIU SURIOARELOR DACA E POTRIVIT TITLUL....ACUM CINCI MINUTE AM FOST INTREBATA CUM POATE UN BARBAT NON MUSULMAN SA CUNOASCA MAI BINE O FATA MUSULMANA,CU BUNE INTENTII ...
CUM AR PUTEA FI EL CONVINS CA EA AR PUTEA FI EVENTUALA SOTIE FARA SA VORBEASCA CU EA?
I-AM EXPLICAT CA O FEMEIE NU POATE SA SE INTALNEASCA NEINSOTITA CU UN ALT BARBAT PENTRU CA ISLAMUL NU II PERMITE...PTR A MENTINE O SOCIETATE CURATA SI SANATOASA...
SI M-A INTREBAT CUM MA COMPORT CU AMICII MEI SI BINEINTELES CA LA RSPUNSUL CA EU NU AM BARBATI AMICI A RAMAS SOCAT...I SE PAREA CA VIATA MEA NU ARE NICI UN ROST...
STITI CE MI-A SPUS IN FINAL?
CA EL VREA SA AIBA O SOTIE MUSLIM...CA ASA TREBUIE SA SE COMPORTE O FEMEIE"CUMINTE" SI CA SE VA INTERESA MAI MULT DESPRE ISLAM...

gabriela guettat
07-11-2006, 12:16 PM
Foarte bine sa se intereseze de ISLAM e un lucru foarte bun!Dar sa inteleaga ca si el daca vrea o fata musulmana trebuie sa fie musulman!!!

batool391
07-11-2006, 12:56 PM
Daca nu este musulman nici o shansa sa se insoare cu o musulmana. Ideal ar fi sa citeasca despre islam.

Anna
07-11-2006, 12:59 PM
asa se intampla...
si eu am colegi la faculatate care nu puteau intelege cum relatia cu sotul meu(inainte sa fie sotul meu) se rezuma doar la intalniri in public unde eram cu mai multe persoane...etc...
noi de ce nu ne pupam?:smile26: :smile26:
sau nu ne tinem de mana?
li se parea ca nu relatia nu are nici o valoare....pentru ca relatia de care vb ei...era sustinuta decat fizic....
cand am vb de moralitate si de decenta si de faptul ca un barbat ar trebui sa se uite la calitatile morale ale unei fete nu la cele fizice ....si ca islamul ajuta la asta prin eliminarea atingerilor fizice de orice natura ...si fetele au fost incantate de idee...dar barbatii nu prea....:D
li se pare prea muuult intr-o tara atata de "libera" sa poti atinge fata/baiatul ce il iubesti dupa casatorie......

Saira
07-11-2006, 01:07 PM
asa se intampla...
si eu am colegi la faculatate care nu puteau intelege cum relatia cu sotul meu(inainte sa fie sotul meu) se rezuma doar la intalniri in public unde eram cu mai multe persoane...etc...
noi de ce nu ne pupam?:smile26: :smile26:
sau nu ne tinem de mana?
li se parea ca nu relatia nu are nici o valoare....pentru ca relatia de care vb ei...era sustinuta decat fizic....
cand am vb de moralitate si de decenta si de faptul ca un barbat ar trebui sa se uite la calitatile morale ale unei fete nu la cele fizice ....si ca islamul ajuta la asta prin eliminarea atingerilor fizice de orice natura ...si fetele au fost incantate de idee...dar barbatii nu prea....:D
li se pare prea muuult intr-o tara atata de "libera" sa poti atinge fata/baiatul ce il iubesti dupa casatorie......


:smile26: :smile26: :smile26: discutii pe tema asta am si eu cu unii amici...mai indepartati...

btw annuka.....eu pe voi nu va stiu decat "ciondanindu-va" :beberon:

oricum....e bine ca acel baiat vrea sa studieze despre Islam si insha'Allah sa fie de bun augur...poate intr-o zi va fi musulman insha'Allah.