PDA

View Full Version : Unde v-ati nascut? continuare



suleiman
07-22-2006, 12:41 AM
Sa continuati aici va rog .

Multumesc pt intelegere .

Anna
07-22-2006, 12:42 AM
SA.MI FIE CU IERTARE,DAR CINE NU VREA NU VEDE CE E INTRE EI , NU TREBUIE SA.I JUDECI , SE VEDE DIN PRIVIRI CAND 2 OAMENI SE IUBESC , SI ATAT , SUNT CASNICII CU DIFERENTE MARI DE VARSTA REUSITE ,NU CONTEST, DAR SE CITESTE IN OCHII LOR DUPA CUM SE PRIVESC CE AU UNUL PENTRU ALTUL....DAR LA ACESTE 2 VEDETE , NUMAI DRAGOSTE NU E...SAU POATE MI.A INTRAT UN GUNOI IN OCHI SI NU MAI VAD BINE....SA FIE FERICITI DACA SE IUBESC...POATE E IUBIRE MAI SPECIALA.


QURRAT-UL-AIN nu putem judeca intentiile cuiva dupa cum se privesc ei sau dupa cum consideram noi ca se privesc...ca nu intra in anumite norme pe care u sau eu sau altii ca ar fii semne ale iubirii ...fiecare isi exprima iubirea in felul sau....
nu ar trebui sa se priveasca intr-un fel anume ca sa se iubeasca....
Dumnezeu stie mai bine si El si numai El ne judeca pe toti

Anna
07-22-2006, 12:47 AM
Anna,hai sa fim obiective.Imagineaza-ti doar o prima intalnire..........Monica il vede pe Iri si se gandeste:"Waw,ce frumos e tipul asta,ce bine arata".......Poti sa crezi asa ceva????????
Poate ca acum il iubeste......daca se poarta bine cu ea,ii face pe plac,ii ofera tot ce isi doreste..........Dar care au fost intentiile ei la inceput???????



latifa ......da u crezi ca eu cand l-am cunoscut asa m-am uitat la el??:"Waw,ce frumos e tipul asta,ce bine arata".......in nici un caz nu ma gandeam la asta...si nici iubire la prima nu prea a fost da asta nu inseamna ca nu am inceput sa ne iubim sau in prezent nu ne iubim.....nu putem stii noi intentiile nimanui de la inceput si nici nu ne putem da cu presupusul ....ca a fost asa si nu a fost asa
de ce sa judecam dupa aparente si totodata sa sarim in sus daca suntem judecat dupa aparente???
de unde stii ca ei nu i-a placut de el?ai vreo dovada clara ca sa o acuzi de asta??de unde stii ca nu s-a simtit atrasa de el??daca u nu te simti atunci nu inseamna ca ei nu ii place..gusturile nu se discuta:D:D:D

QURRAT-UL-AIN
07-22-2006, 12:47 AM
QURRAT-UL-AIN nu putem judeca intentiile cuiva dupa cum se privesc ei sau dupa cum consideram noi ca se privesc...ca nu intra in anumite norme pe care u sau eu sau altii ca ar fii semne ale iubirii ...fiecare isi exprima iubirea in felul sau....
nu ar trebui sa se priveasca intr-un fel anume ca sa se iubeasca....
Dumnezeu stie mai bine si El si numai El ne judeca pe toti

:36_1_21: sa se iubeasca muuuuuuuuuuuult si bine... si sa traiasca fericiti pana la adanci batraneti...in palatul lor...:36_1_21:

Anna
07-22-2006, 12:49 AM
Cand m-am referit la trecutul acestei fete m-am referit la aventurile ei cu celebri camatari si cum dorind sa scape de ei la un moment dat se ascundea prin toate partile. E normal sa doreasca un barbat ca sa o apere de ei. In plus am inteles de la o batrana care a tinut-o la ea cand se ascundea de tigani ca era o fata f religioasa si harnica.
Dar totusi Irinel......... in fine treaba ei!


nazirah in afara de faptul ca asta e o barfa si barfa e 7aram in acelasi timp nu e frumos sa barfim....si sa fim printre audientele de la radio sant....
nu suntem in masura sa judecam pe nimeni si mai ales sa barfim

Mariyah
07-22-2006, 12:54 AM
nazirah in afara de faptul ca asta e o barfa si barfa e 7aram in acelasi timp nu e frumos sa barfim....si sa fim printre audientele de la radio sant....
nu suntem in masura sa judecam pe nimeni si mai ales sa barfim




auleo! Ti-ai dat si tu seama in sfarsit ca barfa e haram ! Felicitari inseamna ca nu vei mai discuta de mine si de urs:36_1_21:De fapt hai sa te scuz ca mai mult Hannen era interesata , saraca ea nu stie ca nu o dau in judecata pt ca nu-mi pasa si in plus de asta se ocupa o instanta care nu e pe pamant.:36_1_21: .Acea entitate e atotputernica si conduce aceasta lume imperceptibil.
Stii la cine ma refer.





nu suntem in masura sa judecam pe nimeni


vrei sa dau copy si apoi past unor judecati emise de tine la adresa unei persoane?;)
atentie nu ma refer la persoana mea :scenic:

Anna
07-22-2006, 01:22 AM
auleo! Ti-ai dat si tu seama in sfarsit ca barfa e haram ! Felicitari inseamna ca nu vei mai discuta de mine si de urs:36_1_21:De fapt hai sa te scuz ca mai mult Hannen era interesata , saraca ea nu stie ca nu o dau in judecata pt ca nu-mi pasa si in plus de asta se ocupa o instanta care nu e pe pamant.:36_1_21: .Acea entitate e atotputernica si conduce aceasta lume imperceptibil.
Stii la cine ma refer.





vrei sa dau copy si apoi past unor judecati emise de tine la adresa unei persoane?;)
atentie nu ma refer la persoana mea :scenic:



daca vreodata am gresit fata de tine nazirah imi cer scuze si de asemnea in cer scuze fata de persoane pe care le-am barfit mai mult sau mai putin intentionat
am gresit si Allah sa ma ierte....
eu cred ca ar trebui sa incetam cu rautati eu nu am incercatsa fiu rautacioasa fata de tine cand ti-am atras atentia fata de barfa....
ci a fost o observatie cat s-a putut de nevinovata...
imi pare rau ca u te-ai simtit jignita nu asta a fost intentia mea....ci dimpotriva

hannen
07-22-2006, 05:15 AM
Nazirah,hai mai am glumit, am ris(eu sigur) ,am lamurit o curiozitate a fetelor dar interesata n-am fost niciodata,serios.
Adica te-am simtit din postari ca e ceva "special" intre tine si "urs"(cum iti place sa-l alinti).
Ca dovada ca n-am birfit sta marturie faptul ca mi-am zis parerea pe fata ,au citit fetele si-ai citit si tu.
Puteam sa trimit un PM si sa discutam acolo vrute si nevrute dar n-am facut asa pt. ca am zis ca ne putem distra putin,nu pe seama ta evident.Chiar daca greseam,sau am gresit nu a iesit cu un al n-lea razboi si nici birfa nu consider ca am facut.
Am vrut sa glumesc.La fel,o gluma a fost si faza cu tribunalul.Am vrut sa mai alungam tensiunile acumulate intre noi in ultima vreme.
Daca ai sa recitesti mesajele ai sa vezi ca interesata n-am fost si nu sunt.Poate pe cind nunta:D si atit.
Dar daca tu te simti mai bine crezind ca sunt interesata de tine,why not?!:D Nici o suparare.:smile06:

latifa
07-22-2006, 11:54 AM
Anna,hai sa fim obiective.Imagineaza-ti doar o prima intalnire..........Monica il vede pe Iri si se gandeste:"Waw,ce frumos e tipul asta,ce bine arata".......Poti sa crezi asa ceva????????
Poate ca acum il iubeste......daca se poarta bine cu ea,ii face pe plac,ii ofera tot ce isi doreste..........Dar care au fost intentiile ei la inceput???????



latifa ......da u crezi ca eu cand l-am cunoscut asa m-am uitat la el??:"Waw,ce frumos e tipul asta,ce bine arata".......in nici un caz nu ma gandeam la asta...si nici iubire la prima nu prea a fost da asta nu inseamna ca nu am inceput sa ne iubim sau in prezent nu ne iubim.....nu putem stii noi intentiile nimanui de la inceput si nici nu ne putem da cu presupusul ....ca a fost asa si nu a fost asa
de ce sa judecam dupa aparente si totodata sa sarim in sus daca suntem judecat dupa aparente???
de unde stii ca ei nu i-a placut de el?ai vreo dovada clara ca sa o acuzi de asta??de unde stii ca nu s-a simtit atrasa de el??daca u nu te simti atunci nu inseamna ca ei nu ii place..gusturile nu se discuta:D:D:D


Anna draga,noi vorbeam despre Monica si Columbeanu,atat.Nu am vb despre persoane in general.Si nu cred ca este barfa,pt ca aceste lucruri sunt publice,dar eu nu ma prea uit la tel ,si atunci am rugat-o pe Nazirah sa-mi spuna si mie ce se mai aude.Asta ar insemna ca fiecare articol listat pe forum este barfa!!!Pt ca noi am discutat multe cazuri aici.....deci........
Si Anna,nu am nimic impotriva cuplurilor cu diferenta mare intre ele,din contra..........Dar Columbeanu este si era o persoana publica,influenta......Deci si Monica cand l-a cunoascut stia f bine cine este.
Si nu cred ca tu te poti compara cu Monica.......nu cred ca este corect fata de tine.......
Am mai spus inca o data....poate acum se iubesc.......n-am de unde sa stiu.......dar este limpede care au fost intentiile ei.... Dintr-o data a devenit cea mai sexy femeie.......

latifa
07-22-2006, 11:54 AM
Cred ca am, postat de doua ori aelasi lucru.Scuze:smile01:

Mariyah
07-22-2006, 12:27 PM
Dintr-o data a devenit cea mai sexy femeie.......


iar Angelina Jolie e pe locul 3 conform clasamentului !Daca ar sti saraca Angelina cine i-a luat locul intai , n-ar mai vizita Romania.

Saira
07-22-2006, 12:45 PM
E acum pe B1 tv casatoria celor 2...:D :D :D

:beberon: :beberon: :beberon:

Mariyah
07-22-2006, 05:31 PM
am dat pe B1Tv si nu e nunta...........si ziceau ca vor transmite cununia religioasa.........vreau sa-l vad pe IRI!!!!!!!!!!!!!!!!1:D

Saira
07-22-2006, 05:36 PM
am dat pe B1Tv si nu e nunta...........si ziceau ca vor transmite cununia religioasa.........vreau sa-l vad pe IRI!!!!!!!!!!!!!!!!1:D

Pai erau 2 tipe in studio si mai vorbeau ele nitel...apoi mai aratau de la cununie...in orice caz,cununia religioasa a fost,am vazut eu!aaaaaa.....poate ar fi frumos sa-ti spun ca Monicai i s-a facut "putin" rau...in orice caz,nu se simtea 100% bine...cred ca era si o caldura acolo...fiindca toti aveau fruntile umede,pana si preotii.Asta ce am vazut eu...poate mai vezi si tu,in mod sigur la toate jurnalele se vor arata imagini de la "nunta secoulului",cum spuneau cei de la B1.

QURRAT-UL-AIN
07-22-2006, 05:42 PM
...daca asta e nunta secolului , cu siguranta B1 e televiziunea secolului....:36_1_21: :36_1_21: :36_1_21:

SA FIE SANATOSI MIRII SECOLULUI SI SA AIBA CASA DE PIATRA:smile06:

Saira
07-22-2006, 05:55 PM
...daca asta e nunta secolului , cu siguranta B1 e televiziunea secolului....:36_1_21: :36_1_21: :36_1_21:

SA FIE SANATOSI MIRII SECOLULUI SI SA AIBA CASA DE PIATRA:smile06:


:36_1_21: :36_1_21: :36_1_21: mare dreptate ai surioara...m-am gandit si eu la "neste" chestii....insa asta cu televiziunea secolului a fost chiar o good joke :smile06:

hannen
07-23-2006, 02:36 PM
Hai sa ma bag si eu in seama,desi habar n-am cine`s astia doi.
Am citit da` recunosc ca n-am retzinut:smile26: cica tot la nunta invitatii au aflat ca Monica e gravida.
E adevarat?:beberon: :beberon:
Ma intreb cum arata el de toata lumea-i curioasa de relatia asta.:smile26:

Anna
07-23-2006, 03:26 PM
hannen de nunta si astea nu stiu nimika nici nu m-a interesat
u nu stii cum arata irinel columbeanu?
uite aici niste poze cu el
http://images.google.ro/images?q=irinel+columbeanu&hl=ro&btnG=Caut%C4%83+Imagini

http://images.google.ro/images?q=irinel+columbeanu+monica&svnum=10&hl=ro&lr=&start=20&sa=N&ndsp=20
aici sunt ei doi

http://images.google.ro/images?svnum=10&hl=ro&lr=&q=irinel+columbeanu+monica

bulinutza
08-08-2006, 08:51 PM
Vad ca subiectul Monica si Irinel este controversat pe toate forumurile:smile16: pe care sunt...Unii nu au auzit de ei probabil,dar cei mai multi da...Eu nu sunt amatoare de barfe,iar la tv nu m-am mai uitat de cateva luni bune,l-am abandonat pentru carti.Am auzit si eu ca s-au casatorit si ea este intr-adevar insarcinata,am auzit de asemenea ca se iubesc foarte mult,ma intreb insa daca intr-adevar iubirea sfideaza varsta,de fapt diferenta de varsta dintre cei 2,respectiv 19 ani si 49 ani...Eu zic ca nu,conceptiile de viata nu ni le putem schimba asa cu una cu doua,oricat de mult am incerca...Oricum,sa fie sanatosi !:kuzya_01:

hannen
08-12-2006, 09:55 AM
Anna,draga mea scuze ca n-am mai dat pe aici in ultima vreme.
Multumesc pt. pozici.
Intre timp l-am vazut pe un alt forum ,poze de la nunta.
Oh,am avut o noapte alba:36_1_21: ce rea sunt!:smile16:

Mariyah
08-12-2006, 08:23 PM
Mie imi place f mult Iri si cu Monica . La inceput eram cam in dubii referitor la sinceritatea iubirii Monicai pt Iri , mai ales cand am vazut interviul in care aceasta declara ca ei s-au sarutat dupa 4 ore de cand au facut cunostiinta.In plus e si o diferenta de varsta dar si de inaltime , "ea e cat un cal" conform lui Catalin Botezatu.
Era clar ca va izbucni o dragoste mare . Daca ma uit 30 min la emisiunea lor, 30 de min rad pt ca e atat de banala emisiunea si la fel sunt si ei , doar banii si diferenta de varsta ii diferentiaza de altii, ca de nu-i aveau traiau in anonimat. Oricum imi sunt simpatici pt simplitatea discutiilor lor din emisiune si uneori a naivitatii lor.

Am observat ca unii au inceput campanii impotriva lui Iri de genul :"Spune Nu, Iri!" indemnand barbatii sa ia o pozitie decenta impotriva "pedofiliei din show-biz", gelozia asta/////.......

anna_mrb
11-20-2006, 01:52 PM
Sunt Ana,sunt nou venita,si nu prea stiu unde sa caut si ce sa caut,asa ca pana ma descalt,sunt nascuta in Romania ,momentan locuiesc in U.K. si ... ma fascineaza islamul.de aceea ma aflu aici,ptr ca vreau sa invat mai multe si sa capat raspuns la intrebari. :smile16:

...voi reveni :)

gabriela guettat
11-20-2006, 06:59 PM
Anna fii binevenita draga noastra:) si te invitam la mesele rotunde care le tinem pe mess; iti dau adresa mea si apoi iti voi face cunostinta cu multe fete si femei foarte dragute.
Pot sa ne asculti in fiecare seara si sa participi cu orice fel de intrebari doresti!


te asrept cu drag:give_rose:


gabrielaguettat@yahoo.fr

anna_mrb
11-20-2006, 09:04 PM
multumesc ptr invitatie Gabriela, :give_rose: Din pacate accesul meu la internet nu include si messul,ptr ca asa sta situatia.De aceea am intrat aici,ca sa pot comunica in timpul zilei... ata ete :) !

sara
11-20-2006, 11:11 PM
Salam Aleykum Anna ,
Vine ai venit ---------------re noi . Sa ai o sedere placuta , si inshaAllah sa invatam unii de la altii .
Poti " semna" condica zilnic , la subiectul Catalog . Te asteptam acolo .:give_rose:

anna_mrb
11-21-2006, 11:48 AM
Salam Aleykum Anna ,
Vine ai venit ---------------re noi . Sa ai o sedere placuta , si inshaAllah sa invatam unii de la altii .
Poti " semna" condica zilnic , la subiectul Catalog . Te asteptam acolo .:give_rose:


Saru'mana :smile16:

UMM TAREK
11-23-2006, 04:48 AM
Eu m-am nascut in ROM. si locuiesc tot acolo,deocamdata imi este bine aici alaturi de copii si sotul meu.:give_rose:

Mariyah
11-24-2006, 03:12 AM
:give_rose: :give_rose: :give_rose: :give_rose:
In sfarsit....am intalnit si romani fericiti!

UMM TAREK
11-24-2006, 10:31 PM
:give_rose: :give_rose: :give_rose: :give_rose:
In sfarsit....am intalnit si romani fericiti!Mersi,suntem familie mixta.Sa-ti dea si tie ALLAH intr-o buna zi un sot bun si copii minunati.:002: :36_1_21: