PDA

View Full Version : Atentie Mare !!!



Tzepes
07-23-2006, 05:30 PM
Voi cei ce chemati pe "Oamenii Cartii" la un cuvant -- aveti mare grija .... noi ROMANII am stat cu sabia deasupra capului si nu am trecut la alt CUVANT ci am luptat si am invins MEREU.
Actiunile voastre nu au loc aici la NOI !!!

La orice pas veti face voi ...Taiba si restul...
NOI -- ORDINUL BASARAB vom veghea si vom lua atitudine impotriva oricui incearca sa ne pangareasca datina sfanta.

Allah sa aibe mila de voi caci noi nu vom avea !!!

--> C <--

Anna
07-23-2006, 05:33 PM
Voi cei ce chemati pe "Oamenii Cartii" la un cuvant -- aveti mare grija .... noi ROMANII am stat cu sabia deasupra capului si nu am trecut la alt CUVANT ci am luptat si am invins MEREU.
Actiunile voastre nu au loc aici la NOI !!!

La orice pas veti face voi ...Taiba si restul...
NOI -- ORDINUL BASARAB vom veghea si vom lua atitudine impotriva oricui incearca sa ne pangareasca datina sfanta.

Allah sa aibe mila de voi caci noi nu vom avea !!!

--> C <--

asta e o amenintare?

Tzepes
07-23-2006, 05:38 PM
Nu este o amenintzare, este o PROMISIUNE !!!

Fiecare trebuie sa ramana la locul lui si sa nu incerce sa convertesca pe celalalt la religia lui - NICI O RELIGIE NU E MAI BUNA SAU MAI DREAPTA K ALTA !!!

ORDINUL BASARAB vegheaza...

Anna
07-23-2006, 05:41 PM
Nu este o amenintzare, este o PROMISIUNE !!!

Fiecare trebuie sa ramana la locul lui si sa nu incerce sa convertesca pe celalalt la religia lui - NICI O RELIGIE NU E MAI BUNA SAU MAI DREAPTA K ALTA !!!

ORDINUL BASARAB vegheaza...


cine pe cine a obligat sa se converteasca????
unde este libertatea religioasa????
sau dreptul la libera exprimare??
e lumea plina de prejudecati si mai ales de discrimiare religioasa si cel mai mare pacat ca din toate astea tot cei nevinovati au de suferit

amal
07-23-2006, 05:44 PM
eu cred ca dl tzepes are chef de glume...vezi sa nu te dea admin afara de pe site.

Tzepes
07-23-2006, 05:47 PM
Cine nu a gresit si nu greseste nu are de ce sa se teama, NOI nu suntem semiti, rasisti........ noi ne aparam ceea ce a mai ramas din valorile noastre socio-culturale.

ORDINUL BASARAB promite ca-i va suprima pe cei ce incerca sa ne influentzeze in mod negativ.

Anna
07-23-2006, 05:48 PM
Cine nu a gresit si nu greseste nu are de ce sa se teama, NOI nu suntem semiti, rasisti........ noi ne aparam ceea ce a mai ramas din valorile noastre socio-culturale.

ORDINUL BASARAB promite ca-i va suprima pe cei ce incerca sa ne influentzeze in mod negativ.

pai si cine a zis ca ii este teama???de ce sa fie?nu avem de ce....
poate ne spui si de ce esti asa de indignat cu ocazia asta:scenic: :scenic:

Tzepes
07-23-2006, 05:48 PM
Apropos de site ADMINUL stie cat de vulnerabil este php-ul asa ca eu m-as gandi de 2 ori...

Anna
07-23-2006, 05:49 PM
Apropos de site ADMINUL stie cat de vulnerabil este php-ul asa ca eu m-as gandi de 2 ori...


nici asta nu e o amenintare?sau e tot promisiune?:36_1_21:

Tzepes
07-23-2006, 05:51 PM
Se poate intampla si nu e deloc de gluma, e munca foarte multa la un forum ...

amal
07-23-2006, 06:01 PM
draga tzepes..de obicei cand avem un memru nou pe forum, ordinea de idei e alta; intri la "bine ati venit!" , te plimbi prin forum, iti dai cu parerea, nu sari direct la amenintari:D
noua ne place forumul asa cum e.

suleiman
07-23-2006, 06:37 PM
Darag Tzepes , nu ameninta ca numai tu ai de pierdut .

Poti suna la numarul asta 0722-586217 daca ai ceva de comentat .

Mariyah
07-23-2006, 07:24 PM
Mai Vlad Tepes si eu sunt o aparatoare a crestinismului , mai exact a ortodoxismului si catolicismului ,insa nu inteleg de ce ai o parere atat de proasta despre Taiba. Eu colaborez cu ei si sunt f seriosi cu mine , imi respecta religia , nu am auzit nici un fel de aluzie la religia mea .Sunt mai mult decat OK.

dunia
07-23-2006, 09:42 PM
domnule tepes nu ameninta ca asta nu e o comportare civilizata. nimeni nu obliga pe nimeni la nimic ce nu vrea asa ca nu vad care eproblema. acuma hai sa te intreb cum e cu martorii lui iehova si cu pocaitii care vin sa iti predice la usa?? si aia te obliga sau cum? numai musulmanii? eu zic sa iti vezi de treaba si sa citesti forumul mai intai de a fii asa vehement impotriva noastra

MARYAM M.A.
07-24-2006, 01:22 AM
Woow!
Cred ca e o gluma mai putin inspirata...
Tepes a fost un aparator al valorilor morale... nu cred ca era semit sau rasist...

emilia
07-24-2006, 03:06 AM
Nu este o amenintzare, este o PROMISIUNE !!!

Fiecare trebuie sa ramana la locul lui si sa nu incerce sa convertesca pe celalalt la religia lui - NICI O RELIGIE NU E MAI BUNA SAU MAI DREAPTA K ALTA !!!

ORDINUL BASARAB vegheaza...
SHUT UP:36_1_21:

hannen
07-24-2006, 12:00 PM
Tzepes doamne,:D ma dor falcile de ris!!!
Dupa ce m-a enervat una care urla la urari de ce tipa lumea la sarmanii evrei .(sarmanii care casapesc civili nevinovati pe capete,ptiu !)si-i spui cu ocazia asta sa mai traga o gura de aer,sa nu pateasca ceva doamne fereste!
Hai ca iar ma enervez.
Stii ce ti-as zice tie?Da` nu zic ca ma baneaza Adminul.
Doar fa pasi ca ai ramas in urma cu sabia aia ruginita bre.
Acum is la moda bombele sub fuste si hijab-uri,asa ca jaleaaa,fugi cit mai poti.Ma`c sa dau un luciu la bazooka:D
Ce zici te tine yataganul?:D :D

batool391
07-24-2006, 01:19 PM
Tepes cred ca ti/ai intrerupt tratamentul recomandat de psihiatru si te/ai decompensat si delirezi. Cum iti permiti sa ameninti cu moartea pe un forum public. Veziti de valorile tale si ale ordinului tau si lasa/ne.

daniela_muslimah
07-24-2006, 02:57 PM
Poate ne spuneti si noua ce e cu "Ordinul Basarab"...

din doua una:

ori este o gluma proasta..

ori acest "Ordin" e un grup fanatic...

oare la asta va indeamna Biblia?

~~~

Tzepes
07-24-2006, 04:41 PM
ORDINUL BASARAB nu are k scop chatul sau explicatiile pe forumuri, ce a fost de zis s-a zis in primul mesaj postat.
Nu suntem impotriva musulmanilor ci suntem impotriva celor care incearca sa ne stirbeasca identitatea socio culturala,

Mesajele de acest gen au fost trimise mai multor comunitati - nu numai musulmane.

Cine a intzeles - bine, cine nu sa mai citeasca odata mesajul de pe prima pagina a site-ului.

Scopul NOSTRU declarat si bine definit este sa ne aparam valorile,
oricine va incerca sa le aduca atingere, fara deosebire de religie, rasa, convingere politica etc.

Acesta a fost ultimul mesaj postat de NOI pe acest forum.

Anna
07-24-2006, 04:52 PM
nu cred ca am venit noi sa stricam valori socio-culturale
si pentru ca ala a fost ultimul mesaj al d-voastra
va doresc o viata frumoasa si LA REVEDERE!

Mariyah
07-24-2006, 05:09 PM
Pai Vladutz, si eu apar valorile socio-culturale , nu pot spune ca lupt pt ca acestea sa nu fie alterate insa toti cei care rad de crestinism si Romania pe acest forum primesc replici ironice si aspre. Asa ca ordinul Basarab a venit cam tarziu, eu veghez la asta de mult.

hannen
07-24-2006, 05:54 PM
Voi cei ce chemati pe "Oamenii Cartii" la un cuvant -- aveti mare grija .... noi ROMANII am stat cu sabia deasupra capului si nu am trecut la alt CUVANT ci am luptat si am invins MEREU.
Actiunile voastre nu au loc aici la NOI !!!

La orice pas veti face voi ...Taiba si restul...
NOI -- ORDINUL BASARAB vom veghea si vom lua atitudine impotriva oricui incearca sa ne pangareasca datina sfanta.

Allah sa aibe mila de voi caci noi nu vom avea !!!

--> C <--

Voi Ordinul Basarab sunteti dusi cu pluta baieti.
Da` poate aveti noroc si scapatzi cu tratament adecvat.
Doamne mare-i gradina ta,poarta-i deschisa da` prostii tot sar gardul!!

maryam
07-24-2006, 06:08 PM
Voi Ordinul Basarab sunteti dusi cu pluta baieti.
Da` poate aveti noroc si scapatzi cu tratament adecvat.
Doamne mare-i gradina ta,poarta-i deschisa da` prostii tot sar gardul!!


fataaaaaaaaaaaaaaaaa era sa lesin,am ras cu lacrimi de ce ai scris aici...lasa-i mai reao ce esti ca astia sunt in categoria dunga roz(si culmea nu au cancer la san!):beberon: :beberon: :beberon: :beberon:

aiscia
07-24-2006, 06:59 PM
fataaaaaaaaaaaaaaaaa era sa lesin,am ras cu lacrimi de ce ai scris aici...lasa-i mai reao ce esti ca astia sunt in categoria dunga roz(si culmea nu au cancer la san!)
:cup1: :smile26: :cup1: :smile26: :cup1: :smile26: :cup1: :smile26:

QURRAT-UL-AIN
07-24-2006, 08:33 PM
:smile28: Atentie Mare !!!....
La spitalul Basarab s.a tras internet !!! :999:

imanikka
07-24-2006, 08:42 PM
:smile28: Atentie Mare !!!....
La spitalul Basarab s.a tras internet !!! :999:
Ce am mai ras :36_1_21: :36_1_21: :36_1_21:

SA le fie de bine si insanatosire grabnica:smile26:

Saira
07-25-2006, 10:29 AM
:36_1_21: :36_1_21: :36_1_21:

Vaaaaai...cat m-au amuzat postarile voastre...dar tzepes le intrece pe toate!!!

"Unde esti tu,Tepes Doamne,ca punand mana pe ei
Sa-i imparti in doua cete,in smintiti si in misei?"



sau....varianta mai adecvata pt situatiunea de fata...



"Unde esti tu,Basarabe,ca venind in cas' la ei
Sa le spui la musulmani ca-s tero si vai de ei?"



Comentariu ideatic si stilistic:

Prin cuvantul "cas' ",forma populara utilizata cu scopul mentinerii rimei,semnifica,in acest caz,forumul Rasarit,unde "cei ce cugeta" se simt bine oricand,iar altii au alte scopuri.....

"Tero" ar insemna,in limbajul comun al nenumaratelor posturi tv din ro,oameni,adesea asociati musulmanilor (ca sa nu spunem ca doar lor!!!),care produc teroare oriunde merg...va intrebati cum se explica aceasta?!?nu va intrebati!ei sunt "tero" si atat!nu conteaza daca-s pasnici au ba...in mod sigur fiecare ascunde o bombita de toata mumusetea....


Sintagma "vai de ei" face referire la aluziile subtile ale domnitorului "Tzepes de la Basarabia" la adresa musulmanilor si a tuturor celor care doresc pierderea adevaratelor valori socio-culturale romanesti...
(pai se poate asa ceva?!?!?)


Acestea fiind spuse,cred ca lectia de literatura si totodata de istorie a fost utila celor interesati sa afle...cum,de ce si ce mai nascocesc unii romani cand plictisul isi face loc pe "plaiul mioritic".

latifa
07-25-2006, 07:51 PM
La o prima privire inocenta,da ,te bufneste rasul.Dar daca stai si aprofundezi situatia,te bufneste plansul.Unde ajungem?????Ajungem la vorba lui Hamlet:A iesit lumea din tatani!!!!!!!!
Dupa atatea dezastre care ne tulbura existenta,mai vin si oamenii acestia care nici ei nu stiu ce vor si care le este scopul pe acest pamant.Ce valori socio-culturale?????Ale cui??????

Nu pot decat sa ma minunez si si sa ma rog sa ne apere Dumnezeu de asemenea extremisti,si mai rau,sa nu cadem in cupa prostiei ca deja asta e cea mai grava problema din zilele noastre!

gabriela guettat
07-26-2006, 11:55 PM
ALLAHU AKBAR!!!AM TRAIT SA CITESC SI ASTA,MAI DA MULTE GRUPARI MAI SUNT ACUM.....SI CAND TE GANDESTI CA ROMANIA E O TARISORA MICA...!!!

ORICUM AVETI GRIJA:) "ATENTIA SA VA FIE SPORITA"!?!?!

Oare o sa mai citim si alte "aberatii"de acest GEN????:confused: :confused: :confused:

huda_alrahim
07-30-2006, 11:48 PM
wow...dl tepes este dl. simion under cover?????
ordinul basarab vegheaza....ce ridicol.....si james bond e tot cu voi???

QURRAT-UL-AIN
07-31-2006, 08:59 PM
wow...dl tepes este dl. simion under cover?????
ordinul basarab vegheaza....ce ridicol.....si james bond e tot cu voi???
http://img529.imageshack.us/img529/2682/agent20007ii2.jpg e under cover , dar "head missing" :36_1_21:, are si pistol ...cu apa (calda) , pentru gargara......deci ferea' :36_1_21:

sara
07-31-2006, 09:12 PM
:salam:
Vai ce poza :36_1_21: Esti super tare . MashAllah Alekee:give_rose: :give_rose: :give_rose: :give_rose:

imanikka
07-31-2006, 09:34 PM
Assalam w aleikum

Nu cred ca mai are rost sa mai postam aici . D-ul Tzepes s-a calmat asa ca trebuie sa-l ignoram si nu sa-l provocam. Nu trebuie sa radem de oamenii care nu inteleg si nici nu vor sa intelea ce inseamna Islam.

Multumesc pentru intelegere.
Subiectul va fi inchis

Raisa
08-04-2006, 04:47 PM
Assalam w aleikum

Nu cred ca mai are rost sa mai postam aici . D-ul Tzepes s-a calmat asa ca trebuie sa-l ignoram si nu sa-l provocam. Nu trebuie sa radem de oamenii care nu inteleg si nici nu vor sa intelea ce inseamna Islam.

Multumesc pentru intelegere.
Subiectul va fi inchis

Salam alekom

Multumesc iman ca ai inchis subiectul, nu eram la datorie, ma scuzi, inca sunt ffff ocupata