PDA

View Full Version : Min erhabe?



batool391
07-26-2006, 09:52 PM
http://www.youtube.com/watch?v=ZqbDiN2uYcQ&mode=related&search=

hannen
07-27-2006, 11:43 AM
Am luat toate filmulete la rind si sunt cu ochii cit cepele de plins!

Anna
07-27-2006, 03:09 PM
al salam aleykum wa rahmatu Allah wa barkatuh
mashAllah ce videoclip trist
stiam melodia o si am prin calculator desi niciodata nu i-am inteles versurile si sunt asa de triste
Allah sa ii ajute pe palestinieni si sa fie mereu alaturi de ei
ameen

MARYAM M.A.
07-29-2006, 12:24 PM
Am trimis acest link la toate cunostintele mele si familiei mele... care intotdeauna arata cu degetul in directia gresita............
Poate acum decid singure cum sta treaba cu terorismul.........:smile308: :smile308: :smile308:

Saira
07-29-2006, 01:13 PM
Am trimis acest link la toate cunostintele mele si familiei mele... care intotdeauna arata cu degetul in directia gresita............
Poate acum decid singure cum sta treaba cu terorismul.........:smile308: :smile308: :smile308:


Mi-ai dat o idee fff buna,am sa-l chem si eu pe tata sa mai priveasca pe aici...oare cine e teroristul?:smile18: :smile18: :smile18:

Anna
07-29-2006, 08:32 PM
Am trimis acest link la toate cunostintele mele si familiei mele... care intotdeauna arata cu degetul in directia gresita............
Poate acum decid singure cum sta treaba cu terorismul.........:smile308: :smile308: :smile308:


sunt multi care se lasa influentati ...in cele mai multe cazuri neintentionat....dar daca asa a spus la stiri...ei stiu mai bine si ei cred ca noi suntem subiective....
e pacat ce se intampla dar e mai trist cand oamenii inchis ochii la ce se intampla fie ca sunt musulmani (mai trist) fie ca nu....

QURRAT-UL-AIN
07-31-2006, 03:44 AM
http://www.youtube.com/watch?v=ZqbDiN2uYcQ&mode=related&search=
http://www.youtube.com/watch?v=fRmafX-LZ7w
...as vrea sa spun multe despre acest clip animat , dar nu.mi pot stapani lacrimile...Palestina se numeste (07.24minute), mai sunt si altele cu acelsi nume , trebuie sa va faceti cont acum ca sa priviti acest clip , in acord ca aveti peste 18 ani , puteti folosi username : palestinababy si aceeasi parola , nu este gandul meu sa va intristez , dar ma intreb la ce bun daca varsam lacrimi , nu.i putem aduce inapoi pe nici unul , ne putem doar ajuta unii pe altii sa fim mai buni , poate daca toata lumea ar incerca sa fie mai buna , nimik din toate astea nu s.ar intampla...si nimeni nu face nimik , nimeni cu reala putere...de ce ? toti stau cu mainile in san , si pamantul inghite copii , mame , tati , batrani...si sange si durere si nimeni nu face nimik...Am cautat sa citesc mai mult despre ceea ce s intampla in Palestina , si.n celelalte parti ale lumii...si am dat peste niste poze care m.au socat , nu pot crede ca nimeni nu face nimik , toti fac conferinte , isi dau cu parerea , dar nu inceteaza...si vieti se sting ca niste lumanari...atat de fragede , atat de nevinovate...la ce bun lacrimile noastre ?nu inchide rana parintilor care.si pierd fii, fiicele, nu putem face nimik...si spunem ca ne e greu...oricat am incerca , nu putem face nimik pentru ei...http://img115.imageshack.us/img115/843/pal093yt2.jpg...ne uitam , plangem , si ne intoarcem la "problemele noastre banale...", iar ei raman cu inimile negre , sau purtand povara pamantului ce.i acopera...razboiul s.ar putea extinde...si noi...nu am putea face nimik...Cati din cei ce se uita la stiri ar fi pregatiti sa se duca sa.i ajute pe cei napastuiti ? sa le ofere un loc in casa lor ? sa le ofere un medicament, o vorba buna sau o imbratisare ? cati ar fi capabili sa infieze copiii ce si.au pierdut parintii in atacuri ? cati ? stam in fotolii si ne plangem...dar nu putem face nimik, sau nu avem destul curaj...Allah sa ai aiba in paza Lui pe cei napastuiti , Mila Lui si Dragostea Lui sa.i ajute sa treaca mai departe peste toate incercarile......

Iman3
07-31-2006, 04:33 AM
Mda... ma gandeam astazi ca atunci cand Basescu a omorat cainii in Bucuresti au sarit imediat sa le apere cauza nerostita organizatii pentru protectia animalelor si ... pe buna dreptate. In America exista chiar tribunale speciale pentru apararea drepturilor animaleor in fata oamenilor.
Ma gandesc ... exista vreo organizatie in lumea asta care sa poata lua apararea copilasilor astora care atunci cand vin pe lume li se citeste Azanul in ureche? Macar pe ei sa ii apere cineva... ca pe parintii lor... nu mai vorbesc.

... si imi raspund singura...Nu! Nici macar musulmanii...
Allah sa ne ierte pe noi toti si pe ei sa ii primeasca in Cerurile cele mai de Sus! Amin!
Allah sa le dea putere mamelor sa indure! ... caci pana la urma place lumii sau nu... Allahu Akbar!

Ishtar
07-31-2006, 10:37 PM
.Cati din cei ce se uita la stiri ar fi pregatiti sa se duca sa.i ajute pe cei napastuiti ? sa le ofere un loc in casa lor ? sa le ofere un medicament, o vorba buna sau o imbratisare ? cati ar fi capabili sa infieze copiii ce si.au pierdut parintii in atacuri ? cati ? stam in fotolii si ne plangem...dar nu putem face nimik, sau nu avem destul curaj...Allah sa ai aiba in paza Lui pe cei napastuiti , Mila Lui si Dragostea Lui sa.i ajute sa treaca mai departe peste toate incercarile......

Amin ,YA RAB!

Desi mi-e sufletul pustiit,desi toate cuvintele si-au pierdut si sensul si puterea...nici gandurile nu mai au mare valoare...desi mi-e cumplit de greu sa scriu ceva,orice...cuvintele tale,surioara draga,aproape ca m-au obligat sa relatez cate ceva din ce se petrece aici...Oamenii...sa spun "oamenii simpli"?...ce sintagma caraghioasa!!!NU,am sa spun "Oamenii"...cei care pot sa ajute,sa stii ca nu se dau in laturi...mai intai s-au umplut scolile,moscheile,bisericile...apoi toti cei care au un loc in plus,o camera,o casa... cazeaza refugiati,fara sa clipeasca,crede-ma!Consultatiile si medicamentele se dau gratuit...mancarea se face cu randul...asa e aici...pe drumul Damascului...batranul drum al Damascului...inca viu....
Si n-as fi spus nimic din toate astea,fiindca aceste lucruri nu se spun,ele se implinesc,pur si simplu...dar am vazut doua mesaje cu acelasi strigat disperat...si trebuie sa stiti ca nu suntem singuri,nu,dragele mele...nu suntem singuri,ne avem unii pe altii...si,inainte de toate, Il avem pe Allah deasupra noastra...

Anna
07-31-2006, 11:43 PM
Amin ,YA RAB!

Desi mi-e sufletul pustiit,desi toate cuvintele si-au pierdut si sensul si puterea...nici gandurile nu mai au mare valoare...desi mi-e cumplit de greu sa scriu ceva,orice...cuvintele tale,surioara draga,aproape ca m-au obligat sa relatez cate ceva din ce se petrece aici...Oamenii...sa spun "oamenii simpli"?...ce sintagma caraghioasa!!!NU,am sa spun "Oamenii"...cei care pot sa ajute,sa stii ca nu se dau in laturi...mai intai s-au umplut scolile,moscheile,bisericile...apoi toti cei care au un loc in plus,o camera,o casa... cazeaza refugiati,fara sa clipeasca,crede-ma!Consultatiile si medicamentele se dau gratuit...mancarea se face cu randul...asa e aici...pe drumul Damascului...batranul drum al Damascului...inca viu....
Si n-as fi spus nimic din toate astea,fiindca aceste lucruri nu se spun,ele se implinesc,pur si simplu...dar am vazut doua mesaje cu acelasi strigat disperat...si trebuie sa stiti ca nu suntem singuri,nu,dragele mele...nu suntem singuri,ne avem unii pe altii...si,inainte de toate, Il avem pe Allah deasupra noastra...


da ishtar asa este ...din cate am inteles u stai in syria...momentan sotul meu e acasa la el in syria si mi-a vorbit de ce este acolo de oameni care stau pe strada de oamenii care ii adapostesc in casa pe cei caruia statul nu mai face fata....sunt ajutati atata cat se poate...pe libanezi pe irakieni
Allah sa ii rasplateasca si sa ne aiba in paza Lui pe noi toti si aiba grija de noi
ameen

QURRAT-UL-AIN
07-31-2006, 11:59 PM
"...Cati din cei ce se uita la stiri ar fi pregatiti sa se duca sa.i ajute pe cei napastuiti ? sa le ofere un loc in casa lor ? sa le ofere un medicament, o vorba buna sau o imbratisare ? cati ar fi capabili sa infieze copiii ce si.au pierdut parintii in atacuri ? cati ? stam in fotolii si ne plangem...dar nu putem face nimik, sau nu avem destul curaj.."
************************************************** ************************
Imi cer iertare daca nu m.am facut inteleasa , m.am referit NUMAI si NUMAI la cei ce suntem departe de cei incercati de greutati , nu ma indoiesc ca acolo exista umanitate si dragoste fata de frati si surori , vorbeam de mine si de altii ca mine, care ne simtim neputinciosi , nu putem ajuta pe cei de acolo desi suferim odata cu ei , chiar daca nu.i intelegem pe deplin , nu suntem in locul lor....M a refer totodata la marile puteri care in loc sa faca ceva sa opreasca atacurile , fac conferinte si se indeparteaza de la subiect , de multi cu posibilitati de a calatori , cu puteri financiare deosebite, si cu mare doza de indiferenta...atat...dar sunt doar cuvinte...NU POT FACE NIMIC DIN CE AS VREA...iar cei ce pot nu fac...ALLAH SA VA BINECUVANTEZE SI SA VA AIBA IN PAZA LUI !!

Anna
08-01-2006, 12:17 AM
Daca Cineva Are Nevoie De Ceva In Syria De O Casa Medicamente Mancare Orice Fel De Ajutor Sa Imi Dea Mesaj Privat Si Inshallah Sa Pot Ajuta Si Rezolva
Al Salam Aleykum Wa Rahmatu Allah Wa Barakatuh

QURRAT-UL-AIN
08-01-2006, 01:53 AM
Daca Cineva Are Nevoie De Ceva In Syria De O Casa Medicamente Mancare Orice Fel De Ajutor Sa Imi Dea Mesaj Privat Si Inshallah Sa Pot Ajuta Si Rezolva
Al Salam Aleykum Wa Rahmatu Allah Wa Barakatuh
ALLAH SA TE BINECUVANTEZE SI SA TE RASPLATEASCA PENTRU BUNATATEA TA SURIOARA SCUMPA :smile06:

Mariyah
08-01-2006, 11:29 PM
cum se traduce titlul threadului ?...................

Anna
08-01-2006, 11:34 PM
min erhabi ...cine e teroristul?...........................

batool391
08-08-2006, 11:34 AM
Da exact asta inseamna, cine e terorist? Imi cer scuze pentru ca am omis sa traduc in limba romana titlul.