PDA

View Full Version : Tragedia De Azi!!!!



gabriela guettat
07-30-2006, 08:02 PM
Deschid acest subiect pentru ca sunt plina de indignare,plange inima in mine cu lacrimi de sange si nu ma pot abtine sa nu impart cu voi aceasta tragedie petrecuta azi la QANA
LA ILAHA ILLA ALLAH WA MOHAMED RSSOUL ALLAH(SALLA ALLAH HAU ALEIHI WA SALLEM)

ALLAHU AKBAR ALLAHU AKBAR ALLAHU AKBAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

YA RABI INSHALLAH TOTI SA MERAGA FI JENNA!!!
AMIN

hadiya
07-30-2006, 09:20 PM
Da e tare cumplit ,ti se stringe inima ,de atita suferinta cita vezi acolo ,am vazut imagini cu copii dusi pe brate da parinti ramasi in viata prin miracol...ALLAHU AKBAR

ca Allah subhana wa ta'alla sa le aline suferinta si sa ne rugam pentru ei

Sarah_Nour
07-30-2006, 10:29 PM
LA ilahe illa ALLAH!!!
INSHAALLAH fie ca toate gandurile noastre, lacrimile si rugaciunile sa-i ajute si sa le dea putere mai departe iar pentru cei ucisi cu siguranta Firdaws-ul ii va rasplati!!
Inna illahi ue inna ileihi ragi'un. Allahumme egiurni fi musibeti uekluf li khairem-minha

Nadia
07-30-2006, 11:57 PM
Am vazut si eu la TV pe al-alam, am ramas fara cuvinte, su si sotul parca vreoiam sa plangem, dar vorbeam ca insha allah vor merge in JANNAH, si asta ar trebui sa ne bucure, vor merge sa-l intalneasca pe ALLAH subhana wa ta'ala, si pe Profetul Mohammed, sallalahu wa aleyhi wa salam.
ALLAH CEL MARE SA-I AJUTE PE CEI RAMASI IN VIATA SA TREACA CU USOR PESTE ACEASTA SUFERINTA.

ALLAHU AKBAR...ALLAHU AKBAR...ALLAHU AKBAR...
LA ILLAHA ILLAH ALLAH, MOHAMMED RASOOL ALLAH

gabriela guettat
07-31-2006, 12:58 AM
TUNISIA A DECLARAT TREI ZILE DE DOLIU NATIONAL
STEAGURILE SUNT IN BERNA!!
S-AU SUPENDAT TOATE SPECTACOLELE CARE SE TIN!!!
ALHAMDULILLAH
ALLAHU AKBAR!!!!!!

batool391
07-31-2006, 01:25 AM
:salam: :salam: Am vazut si eu pe Al Jazeera imagini inclusiv live mitingul din Beirut din fatza sediului ONU. Toata ziua mi/a fost bantuita de cadavrele copiilor ucishi la Qana. Nu pot sa cred ca Shabra si Shatilla au fost reeditate la Qana. Allah sa aiba mila de musulmani.

Hager
07-31-2006, 01:30 AM
Dragi Surori Musulmane ,cu Tot Respectul Cuvenit Pt Mine Si Pt Voi ,va Rog Sa Nu Uitam Si De Musulmanii Din Irak.
Si Ei Sunt Importanti!!!!nu Ii Iutati!!!si Acolo Se Moare Zilnic,se Rapesc Oamenii,sunt Ucisi Copii,si Multe Altele Despre Care Chiar Nu Vreau Sa Dau Mai Multe Amanunte!!
Nu Va Suparati Prea Tare,sper,nu?!!
Sa Facem Rugaciuni Mai Multe,dua-uri,si,insha Allah,allah Swt Sa Ne Ajute Pe Toti Cei Aflati In Suferinte,in Incercari!!!cu Totii Suntem Musulmani,nu-i Asa?oriunde Ne-am Afla!.
Sa Ramanem Uniti Si Pe Drumul Cel Drept Al Minunatului Allah Swt!insha Allah.
Fi Amani Allah! Inalaha Alalh Qulay Shayin Qadeer!!!
Tawakal Al Allah!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MARYAM M.A.
07-31-2006, 01:41 AM
No Comment!
Nici nu am putut manca din cauza a ceea ce am vazut... strigator la cer... nu inteleg de ce se permite asa ceva... evrei nu fac decat ceea ce au patit si ei in perioada Holocaustului...
InshAllah sa se termine cat mai repede, prea multi oameni nevinovati pier in acest conflict....:smile18: :smile18: :smile18:

Anna
07-31-2006, 01:46 AM
No Comment!
Nici nu am putut manca din cauza a ceea ce am vazut... strigator la cer... nu inteleg de ce se permite asa ceva... evrei nu fac decat ceea ce au patit si ei in perioada Holocaustului...
InshAllah sa se termine cat mai repede, prea multi oameni nevinovati pier in acest conflict....:smile18: :smile18: :smile18:


nici eu nu am cuvinte...nu stiu ce sa spun...este asa de trist :(
evreii nu isi mai aduc aminte acuma de holocaust...sunt ametiti de putere ...si o folosesc la maxim...pacat ca nu fac ceva bun ...pacat ca omoara atatia oameni nevinovati....

ummzafa cum sa uitam de iraq....iraq ,palestina,liban sunt toti in sulfetul nostru si acolo ii purtam mereu sunt toti in du'a noastra catre Allah
Allah sa ii aiba in grija Lui.....pe noi musulmanii
ameen

hannen
07-31-2006, 08:27 AM
Fetelor,vin si eu sa intreb ca ovina,ce-i??Ce s-a intimplat?
Ca la noi aici doar un perete darimat dintr-un apartament din Haifa si declaratiile evreilor ca vor sa invinga ,vedem la stiri.
Plus ca fiecare anunt incepe cu MUSULMANII SHIA HIZBOLLAH fac si dreg si-au tras nush cite mii de rachete asupra sarmanului Israel.
Imi vine sa-mi dau palme!Serios!
Eu am ajuns ca capatul rabdarii.YA RABB,coboara indurarea si dreptatea TA mai repede caci nu avem alta speranta!!

Iman3
07-31-2006, 10:39 AM
http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/middle_east/5229932.stm
Citeste aici Haneen despre masacrul de ieri dimineata de la Qana ...

hannen
07-31-2006, 11:12 AM
Multumesc Imanica!

Ma duc sa vorbesc singura :( :(

Lidia
08-15-2006, 06:32 AM
Multumesc Imanica!

Ma duc sa vorbesc singura :( :(
Intr-o tara democrata si suverana nu intrii si rapesti soldati dupa care ucizi alti cativa.
Se pare ca musulmanii din Liban suporta consecintele actiunilor lor.Tragic ca mor oameni nevinovati. Bumerangul ar trebui sa se intoarca impotriva Hesbolah ,sa fi dezarmati si condamnati pentru extremismul de care dau dovada!

hannen
08-15-2006, 07:38 AM
Intr-o tara democrata si suverana nu intrii si rapesti soldati dupa care ucizi alti cativa.
Se pare ca musulmanii din Liban suporta consecintele actiunilor lor.Tragic ca mor oameni nevinovati. Bumerangul ar trebui sa se intoarca impotriva Hesbolah ,sa fi dezarmati si condamnati pentru extremismul de care dau dovada!

Mai fatuca,tu pe ce planeta traiesti?
Da,ai avea dreptate daca te-ai referi la Liban pt.ca,daca inca n-ai aflat soldatii israelieni au fost capturati pe TERITORIUL LIBANULUI.
Acu te rog explica ce cautau ei acolo si reformuleaza-ti raspunsul asta cu care se pare ca ai rezolvat toate problemele .
Plus gindeste-te la Palestina.
Si mai gindeste-te la actiunile de spionaj zilnic pe care le face israelul asupra libanului si la ocupatia de 20 de ani ...
mai fata du-te si mai citeste si apoi vino sa acuzi .

nour al huda
08-15-2006, 12:47 PM
Lidia ....tot nu ai plecat la recuperare?

Cred ca esti un fel de Hitler in varianta romaneasca...eu am zis...la Varatec.....liniste si recuperare, ce-o mai ramane de recuparat!

Raisa
08-15-2006, 03:42 PM
Intr-o tara democrata si suverana nu intrii si rapesti soldati dupa care ucizi alti cativa.
Se pare ca musulmanii din Liban suporta consecintele actiunilor lor.Tragic ca mor oameni nevinovati. Bumerangul ar trebui sa se intoarca impotriva Hesbolah ,sa fi dezarmati si condamnati pentru extremismul de care dau dovada!

Lidia, eu nu am nimic cu tine dar se pare ca esti in urma cu stirile ori informata pe jumatate. Pai tu nu ai auzit ca cei 2 soldati israelieni erau in Liban. Cam aceeasi poveste cu toti cei care se aventureaza pe unde nu trebuie, ca doar vuiesc ziarele si Tv sa nu mearga lumea in zonele de conflict(oricare ar fi ele in lumea asta) pt ca isi asuma un risc f mare.

Eu nu zic ca bine au patit dar cand te bagi singur in gura lupului o cam patesti asa ca............. acuma ce sa zicem? corect sau incorect ca au fost rapiti nu stiu dar stiu sigur un lucru: atunci cand sunt/ au fost rapite diferite persoane s-a incercat negocierea si scoaterea lor de acolo. Insa Israelul ce a facut? a intrat cu armata peste bietii oameni si su mitraliat tot ce misca pe motiv ca ATENTIE "au crezut ca sunt obiective Hezbolah"

Pai sa-mi fie cu iertare dar asemenea comportament nu are nici o scuza oricat ati incerca voi sa le aduceti in discutie. Pt 2 soldati rataciti pe meleaguri straine au murit....cati oameni pana acum? ma refer la bilantul intreg din ambele tabere

Poate ca mai apar si poze trucate insa imaginile live nu prea au cum sa fie regizate. Right?