PDA

View Full Version : Adevarul gol golutz.....



Raisa
08-16-2006, 09:12 PM
Se tot vehiculeaza pe aici intrebari de genul: "am eu dreptul sa-i citesc corespondenta?", "sa-i spun ce ma doare sau mai bine nu?", "il iubesc sau il respect?", " as pleca dar imi e teama", " am gresit, ma va ierta oare?", " ma razbun sau iert?"

Sunt tot atatea framantari pe care le traim si care se accentueaza tocmai pentru ca nu avem curaj sa ne confruntam cu ele, nu avem curaj sa vorbim despre ele, poate nu avem cui sa spunem ce ne doare sau nu avem incredere sa spunem cuiva.

Aici sunteti in siguranta pentru ca dialogam doar cu niste parteneri virtuali. Va puteti descarca sufletul fara frica de a fi violentati( cel putin fizic), fara necesitatea de a-i privi in ochi pe cei carora le-ati gresit.

Sa dam cartile pe fata, prezentati aici o situatie cu care va confruntati sau care va macina din trecut si sa ne spunem punctul de vedere asa cum considera fiecare. Cine stie, poate ca o viziune mai larga asupra problemei aduce mai multa lumina si ofera o solutie mai buna.

Poate ca maine va fi mai usor de infruntat un sef furios sau o sotie cicalitoare sau un copil razvratit. Sa fim uniti si sa ne sprijinim unii pe altii

PS: va rog sa prezentati situatia cat mai clar posibil, cat mai obiectiv si nu scoateti din context ceea ce v-ar putea aduce o vina.

Va astepam cu drag

Mariyah
08-16-2006, 09:15 PM
wow forumul va avea o sectiune de tip reality show...cum se numea aia de pe prima : "monica"

Raisa
08-16-2006, 09:31 PM
wow forumul va avea o sectiune de tip reality show...cum se numea aia de pe prima : "monica"

Ti-am mai spus ca eu nu prea stiu ce-i cu emisiunile astea, timpul meu e pretios si nu-l pierd in fata Tv dar o fi cum spui tu, nu te contrazic

O sa te invit pe tine prima sa scrii daca tot esti familiarizata cu ":) modelul"

Mariyah
08-16-2006, 10:09 PM
daca tot aici e masa rotunda si se spune tot ce avem pe suflet...incep eu cu cea mai mare frustrare: de fapt sunt nervoasa in draci pe Suleiman care mi-a luat titlul la tetris doar asa ca sa ma oftice.

suleiman
08-16-2006, 11:27 PM
draga mea, am jucat doar cu o mana...asteapta sa vezi ce pot:)

Mariyah
08-16-2006, 11:55 PM
asta sa o crezi tu...iti promit ca iti voi lua titlul la tetris ...asta cat mai curand!!!!!!!!

Raisa
08-17-2006, 12:32 AM
Admin fii cuminte. Ai grija ce faci ca ai incurcat-o cu nazirah daca ii sufli cupa de sub nas la tetris:)

Mariyah
08-17-2006, 01:22 AM
prea tarziu a facut asta
dar si maine e o zi
va asteptam pe toti cunoscatorii de tetris la un campionat maine.
noapte buna

Saira
08-17-2006, 01:41 AM
prea tarziu a facut asta
dar si maine e o zi
va asteptam pe toti cunoscatorii de tetris la un campionat maine.
noapte buna

deocamdata io mi-s campioana la tetris :36_1_21: :36_1_21: :36_1_21:

Raisa
08-27-2006, 06:05 PM
Nazirah,

ai inkis subiectul la care ai postat asta

"In plus dragutza noastra Rania nu a fost interesata de oferta de burse in Maroc dandu-ne de inteles ca viseaza la o tara nordica, sau poate chiar la Rusia" si nu am mai putut sa-ti raspund acolo asa ca.....

nu cred ca ai postat special pt mine sub cu bursele si nu e treaba ta la ce visez eu. Nu am dat de inteles ce tara as prefera asa ca lasa ironiile si subterfugiile ca azi nu am kef sa le suport.

Nici daca ai postat in gluma cele de mai sus nu accept. Nu e atac la persoana ta , e doar nemultumirea mea si tin sa ti-o fac cunoscuta. Atat.

O zi buna