Notices
 
Results 1 to 2 of 2
  1. Calatorie virtuala in Turcia 
    #1
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    Turcia reprezinta o imbinare armonioasa de mare, soare si orase antice scaldate in unica lumina mediteraneeana.


    Fosta capitala a Imperiului Bizantin sub numele de Constantinopol si a Imperiului Otoman,Istanbul, ofera turistilor numeroase atractii: muzee, biserici, moschei, bazare, palate. Pentru o panorama cat mai completa asupra orasului va sugeram sa urcati in Turnul Galata. Dupa o vizita completa a Palatului Topkapi puteti descoperi una dintre cele mai frumoase biserici ale lumii: Agia Sophia.




    Ankara stapaneste inima Turciei, fiind aleasa nu degeaba de Ataturk pentru noua sa republica. Ankara este intr-adevar o capitala cosmopolita. Diplomati, oameni de afaceri sau artisti, alaturi de politicieni locali gasesc acest oras o locatie potrivita activitatii lor. Monumente ale civilizatiei anatoliene, balet, jazz sau opera, nimic nu lipseste pentru ca cei prezenti aici sa fie pe deplin incantati.




    Ankara


    Ankara


    Kusadasi, una dintre principalele destinatii turistice ale Turciei ofera un cadru excelent pentru petrecerea unei vacante de neuitat. Situata pe coasta de vest a Turciei, la Marea Egee, are un climat tipic mediteranean, fiind scaldata de razele soarelui 300 de zile pe an. Plajele cu nisip fin si ape limpezi, precum si infinitele posibilitati de distractie ofera tot ceea ce este necesar petrecerii unei vacante perfecte.
     
     

  2.  
    #2
    Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    eu am fost in Turcia de 2 ori şi imi place mult..inşhallah poate voi locui acolo..sotul meu nu e turc e arab dar are cetatenie turca
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 

Similar Threads

  1. Calatorie prin Italia
    By ibadat in forum In jurul lumii
    Replies: 2
    Last Post: 03-04-2011, 03:36 PM
  2. Calatorie in TUNISIA
    By gabriela guettat in forum In jurul lumii
    Replies: 16
    Last Post: 08-21-2010, 10:08 PM
 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •