Notices
 
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 29
  1. Unde v-ati nascut? continuare 
    #1
    fondator suleiman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    45
    Posts
    2,364
    Thanked
    388
    Rep Power
    2428
    Sa continuati aici va rog .

    Multumesc pt intelegere .
     
     

  2.  
    #2
    Membru Special Anna's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova,Romania
    Age
    40
    Posts
    1,849
    Thanked
    109
    Rep Power
    1895
    Quote Originally Posted by QURRAT-UL-AIN
    SA.MI FIE CU IERTARE,DAR CINE NU VREA NU VEDE CE E INTRE EI , NU TREBUIE SA.I JUDECI , SE VEDE DIN PRIVIRI CAND 2 OAMENI SE IUBESC , SI ATAT , SUNT CASNICII CU DIFERENTE MARI DE VARSTA REUSITE ,NU CONTEST, DAR SE CITESTE IN OCHII LOR DUPA CUM SE PRIVESC CE AU UNUL PENTRU ALTUL....DAR LA ACESTE 2 VEDETE , NUMAI DRAGOSTE NU E...SAU POATE MI.A INTRAT UN GUNOI IN OCHI SI NU MAI VAD BINE....SA FIE FERICITI DACA SE IUBESC...POATE E IUBIRE MAI SPECIALA.

    QURRAT-UL-AIN nu putem judeca intentiile cuiva dupa cum se privesc ei sau dupa cum consideram noi ca se privesc...ca nu intra in anumite norme pe care u sau eu sau altii ca ar fii semne ale iubirii ...fiecare isi exprima iubirea in felul sau....
    nu ar trebui sa se priveasca intr-un fel anume ca sa se iubeasca....
    Dumnezeu stie mai bine si El si numai El ne judeca pe toti
    In the Name of Allah, the Most Beneficent, the Most Merciful.

     
     

  3.  
    #3
    Membru Special Anna's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova,Romania
    Age
    40
    Posts
    1,849
    Thanked
    109
    Rep Power
    1895
    Anna,hai sa fim obiective.Imagineaza-ti doar o prima intalnire..........Monica il vede pe Iri si se gandeste:"Waw,ce frumos e tipul asta,ce bine arata".......Poti sa crezi asa ceva????????
    Poate ca acum il iubeste......daca se poarta bine cu ea,ii face pe plac,ii ofera tot ce isi doreste..........Dar care au fost intentiile ei la inceput???????



    latifa ......da u crezi ca eu cand l-am cunoscut asa m-am uitat la el??:"Waw,ce frumos e tipul asta,ce bine arata".......in nici un caz nu ma gandeam la asta...si nici iubire la prima nu prea a fost da asta nu inseamna ca nu am inceput sa ne iubim sau in prezent nu ne iubim.....nu putem stii noi intentiile nimanui de la inceput si nici nu ne putem da cu presupusul ....ca a fost asa si nu a fost asa
    de ce sa judecam dupa aparente si totodata sa sarim in sus daca suntem judecat dupa aparente???
    de unde stii ca ei nu i-a placut de el?ai vreo dovada clara ca sa o acuzi de asta??de unde stii ca nu s-a simtit atrasa de el??daca u nu te simti atunci nu inseamna ca ei nu ii place..gusturile nu se discuta
    In the Name of Allah, the Most Beneficent, the Most Merciful.

     
     

  4.  
    #4
    Deosebit QURRAT-UL-AIN's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    intre LONDRA si CLUJ
    Posts
    284
    Thanked
    4
    Rep Power
    321
    Quote Originally Posted by anna
    QURRAT-UL-AIN nu putem judeca intentiile cuiva dupa cum se privesc ei sau dupa cum consideram noi ca se privesc...ca nu intra in anumite norme pe care u sau eu sau altii ca ar fii semne ale iubirii ...fiecare isi exprima iubirea in felul sau....
    nu ar trebui sa se priveasca intr-un fel anume ca sa se iubeasca....
    Dumnezeu stie mai bine si El si numai El ne judeca pe toti
    sa se iubeasca muuuuuuuuuuuult si bine... si sa traiasca fericiti pana la adanci batraneti...in palatul lor...
    "ALATURI DE GREU, VINE SI USORUL!IAR ATUNCI CAND VEI TERMINA,TRUDESTE,DORINDU-L PE DOMNUL TAU!"(SURA "DESCHIDERII")
     
     

  5.  
    #5
    Membru Special Anna's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova,Romania
    Age
    40
    Posts
    1,849
    Thanked
    109
    Rep Power
    1895
    Cand m-am referit la trecutul acestei fete m-am referit la aventurile ei cu celebri camatari si cum dorind sa scape de ei la un moment dat se ascundea prin toate partile. E normal sa doreasca un barbat ca sa o apere de ei. In plus am inteles de la o batrana care a tinut-o la ea cand se ascundea de tigani ca era o fata f religioasa si harnica.
    Dar totusi Irinel......... in fine treaba ei!


    nazirah in afara de faptul ca asta e o barfa si barfa e 7aram in acelasi timp nu e frumos sa barfim....si sa fim printre audientele de la radio sant....
    nu suntem in masura sa judecam pe nimeni si mai ales sa barfim
    In the Name of Allah, the Most Beneficent, the Most Merciful.

     
     

  6.  
    #6
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    nazirah in afara de faptul ca asta e o barfa si barfa e 7aram in acelasi timp nu e frumos sa barfim....si sa fim printre audientele de la radio sant....
    nu suntem in masura sa judecam pe nimeni si mai ales sa barfim

    auleo! Ti-ai dat si tu seama in sfarsit ca barfa e haram ! Felicitari inseamna ca nu vei mai discuta de mine si de ursDe fapt hai sa te scuz ca mai mult Hannen era interesata , saraca ea nu stie ca nu o dau in judecata pt ca nu-mi pasa si in plus de asta se ocupa o instanta care nu e pe pamant. .Acea entitate e atotputernica si conduce aceasta lume imperceptibil.
    Stii la cine ma refer.



    nu suntem in masura sa judecam pe nimeni

    vrei sa dau copy si apoi past unor judecati emise de tine la adresa unei persoane?
    atentie nu ma refer la persoana mea
     
     

  7.  
    #7
    Membru Special Anna's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova,Romania
    Age
    40
    Posts
    1,849
    Thanked
    109
    Rep Power
    1895
    Quote Originally Posted by nazirah
    auleo! Ti-ai dat si tu seama in sfarsit ca barfa e haram ! Felicitari inseamna ca nu vei mai discuta de mine si de ursDe fapt hai sa te scuz ca mai mult Hannen era interesata , saraca ea nu stie ca nu o dau in judecata pt ca nu-mi pasa si in plus de asta se ocupa o instanta care nu e pe pamant. .Acea entitate e atotputernica si conduce aceasta lume imperceptibil.
    Stii la cine ma refer.





    vrei sa dau copy si apoi past unor judecati emise de tine la adresa unei persoane?
    atentie nu ma refer la persoana mea


    daca vreodata am gresit fata de tine nazirah imi cer scuze si de asemnea in cer scuze fata de persoane pe care le-am barfit mai mult sau mai putin intentionat
    am gresit si Allah sa ma ierte....
    eu cred ca ar trebui sa incetam cu rautati eu nu am incercatsa fiu rautacioasa fata de tine cand ti-am atras atentia fata de barfa....
    ci a fost o observatie cat s-a putut de nevinovata...
    imi pare rau ca u te-ai simtit jignita nu asta a fost intentia mea....ci dimpotriva
    In the Name of Allah, the Most Beneficent, the Most Merciful.

     
     

  8.  
    #8
    Deosebit hannen's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Romania
    Posts
    929
    Thanked
    1
    Rep Power
    973
    Nazirah,hai mai am glumit, am ris(eu sigur) ,am lamurit o curiozitate a fetelor dar interesata n-am fost niciodata,serios.
    Adica te-am simtit din postari ca e ceva "special" intre tine si "urs"(cum iti place sa-l alinti).
    Ca dovada ca n-am birfit sta marturie faptul ca mi-am zis parerea pe fata ,au citit fetele si-ai citit si tu.
    Puteam sa trimit un PM si sa discutam acolo vrute si nevrute dar n-am facut asa pt. ca am zis ca ne putem distra putin,nu pe seama ta evident.Chiar daca greseam,sau am gresit nu a iesit cu un al n-lea razboi si nici birfa nu consider ca am facut.
    Am vrut sa glumesc.La fel,o gluma a fost si faza cu tribunalul.Am vrut sa mai alungam tensiunile acumulate intre noi in ultima vreme.
    Daca ai sa recitesti mesajele ai sa vezi ca interesata n-am fost si nu sunt.Poate pe cind nunta si atit.
    Dar daca tu te simti mai bine crezind ca sunt interesata de tine,why not?! Nici o suparare.:smile06:
     
     

  9.  
    #9
    Deosebit latifa's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    868
    Thanked
    0
    Rep Power
    905
    Quote Originally Posted by anna
    Anna,hai sa fim obiective.Imagineaza-ti doar o prima intalnire..........Monica il vede pe Iri si se gandeste:"Waw,ce frumos e tipul asta,ce bine arata".......Poti sa crezi asa ceva????????
    Poate ca acum il iubeste......daca se poarta bine cu ea,ii face pe plac,ii ofera tot ce isi doreste..........Dar care au fost intentiile ei la inceput???????



    latifa ......da u crezi ca eu cand l-am cunoscut asa m-am uitat la el??:"Waw,ce frumos e tipul asta,ce bine arata".......in nici un caz nu ma gandeam la asta...si nici iubire la prima nu prea a fost da asta nu inseamna ca nu am inceput sa ne iubim sau in prezent nu ne iubim.....nu putem stii noi intentiile nimanui de la inceput si nici nu ne putem da cu presupusul ....ca a fost asa si nu a fost asa
    de ce sa judecam dupa aparente si totodata sa sarim in sus daca suntem judecat dupa aparente???
    de unde stii ca ei nu i-a placut de el?ai vreo dovada clara ca sa o acuzi de asta??de unde stii ca nu s-a simtit atrasa de el??daca u nu te simti atunci nu inseamna ca ei nu ii place..gusturile nu se discuta

    Anna draga,noi vorbeam despre Monica si Columbeanu,atat.Nu am vb despre persoane in general.Si nu cred ca este barfa,pt ca aceste lucruri sunt publice,dar eu nu ma prea uit la tel ,si atunci am rugat-o pe Nazirah sa-mi spuna si mie ce se mai aude.Asta ar insemna ca fiecare articol listat pe forum este barfa!!!Pt ca noi am discutat multe cazuri aici.....deci........
    Si Anna,nu am nimic impotriva cuplurilor cu diferenta mare intre ele,din contra..........Dar Columbeanu este si era o persoana publica,influenta......Deci si Monica cand l-a cunoascut stia f bine cine este.
    Si nu cred ca tu te poti compara cu Monica.......nu cred ca este corect fata de tine.......
    Am mai spus inca o data....poate acum se iubesc.......n-am de unde sa stiu.......dar este limpede care au fost intentiile ei.... Dintr-o data a devenit cea mai sexy femeie.......
     
     

  10.  
    #10
    Deosebit latifa's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    868
    Thanked
    0
    Rep Power
    905
    Cred ca am, postat de doua ori aelasi lucru.Scuze
     
     

Page 1 of 3 123 LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 

Similar Threads

  1. Unde este ALLAH ???
    By maryam in forum Islamul
    Replies: 9
    Last Post: 05-03-2007, 05:27 PM
  2. De unde cumparam?
    By Mariyah in forum Bucataria
    Replies: 5
    Last Post: 12-31-2006, 09:01 PM
  3. Cateva erori biblice "Intrebari si comentarii"
    By daniela_muslimah in forum Crestinismul
    Replies: 67
    Last Post: 10-27-2006, 10:56 PM
  4. Unde v-ati nascut?
    By Mariyah in forum Masa rotunda
    Replies: 175
    Last Post: 07-22-2006, 12:35 AM
 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •