Notices
 

Thread: Rimmel pt volum

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
  1. Rimmel pt volum 
    #1
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    Vreau sa va intreb daca cineva a incercat , stie vreun rimmel (mascara) pt volum dar volum din ala aproape exagerat.
    Stiu ca exista in gama a mai multor firme insa care chiar da rezultate???Deocamdata nu detin bani ca sa fac experimente , sa-mi pot cumpara mai multe de aceea vreau sa merg la sigur cu un singur rimmel..
    Multumesc anticipat.
     
     

  2. Re: Rimmel pt volum 
    #2
    Deosebit sara's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    770
    Thanked
    45
    Rep Power
    809

    Eu nu prea folosesc machiaj , afara este haram , poate in casa cand vine cate o prietena . Am un rimel de la Oriflame { nu vreau sa fac reclama } care este pentru volum 500% { cam mult } , dar eu ca sa fiu sincera nu vad nici o dif , ca un rimel obisnuit , nici urma de vol 500 % .
    Poate ca exista si cu rezultate , dar cred ca si pretul este pe masura .
    Only ALLAH can judge me !
     
     

  3. Re: Rimmel pt volum 
    #3
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    il am pe asta de la oriflame de fapt in teorie e 500% in practica e 20%
     
     

  4. Re: Rimmel pt volum 
    #4
    moderator amal's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,565
    Thanked
    93
    Rep Power
    1611
    Cel mai bun rimel care l-am folosit a fost de la Margaret Astor, cu keratina, insa de cand au introdus gama noua de produse, nu mi s-a mai parut la fel. Eu zic ca fara "baza" nu se vede diferenta mare, adica mai bine tratezi din timp genele din cand in cand cu ulei de ricin; genele vor fi mai dese si mai lungi.
     
     

  5. Re: Rimmel pt volum 
    #5
    Member saneeh's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Age
    37
    Posts
    38
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Eu ma folosesc de mult timp cu rimmel de la ARTDECO,"Intensive Color Mascara" face genele cu volum si lungi si foarte negre.
    Villhelmiina te sfatuiesc sa nu mai cheltui bani pe rimmeluri de la oriflame ca nu sunt bune nici unul.Am incercat mai multe si nu mi-au placut.
     
     

  6. Re: Rimmel pt volum 
    #6
    Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    cluj
    Posts
    7
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    salam alaikum.
    cele mai bune rimeluri sunt de la estee lauder si de la lancome.si nu sunt nici chiar asa de scumpe cum s-ar crede.costa in jur de 80 RON bucata, dar merita si mergi la sigur.
    o varianta mai ieftina si buna e de la max factor.
    oricum efectul final depinde foarte mult de cum sunt genele tale si de tehnica de aplicare.
    indicat ar fi sa iei un rimel kre sa fie si tratament si in rest...sa acorzi catvea minute aplicarii rimelului si sa il aplici intai peste gene cu pleoapa aproape inchisa iar apoi cu ochii deschisi,privind in sus pe diagonala.miscarea este in zig-zag.dak doresti k genele sa fie mai incarcate, astepti putin sa se usuce rimelul si mai aplici un strat.
    sper sa nu mai fi suparat pe nimeni cu mesajul asta si sa va fie folositor inshallah.
     
     

  7. Re: Rimmel pt volum 
    #7
    Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    cluj
    Posts
    7
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    salam alaikum.
    cele mai bune rimeluri sunt de la estee lauder si de la lancome.si nu sunt nici chiar asa de scumpe cum s-ar crede.costa in jur de 80 RON bucata, dar merita si mergi la sigur.
    o varianta mai ieftina si buna e de la max factor.
    oricum efectul final depinde foarte mult de cum sunt genele tale si de tehnica de aplicare.
    indicat ar fi sa iei un rimel kre sa fie si tratament si in rest...sa acorzi catvea minute aplicarii rimelului si sa il aplici intai peste gene cu pleoapa aproape inchisa iar apoi cu ochii deschisi,privind in sus pe diagonala.miscarea este in zig-zag.dak doresti k genele sa fie mai incarcate, astepti putin sa se usuce rimelul si mai aplici un strat.
    f imp e sa schimbati rimelul la fiecare 3 luni, chiar dak nu s-a consumat si chiar dak e in termenul de garantie.
    sper sa nu mai fi suparat pe nimeni cu mesajul asta si sa va fie folositor inshallah.
     
     

  8.  
    #8
    Deosebit sara h's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    DUBAI/RO
    Posts
    267
    Thanked
    55
    Rep Power
    305
    Salam aleikom si eu "sufar" de obesia asta si din pacate dupa cativa ani m-am trezit ca de la exces de rimel mi-au cazut genele si s-au rarit tin sa spun ca niciodata sa nu se foloseasca un produs ieftin caci se vor vedea si rezulatele....Eu acum sunt fff multumita de cel de la Burjois sau L'oreal pt volum si seara imi mai aplic si niste ulei de ricin din cand in cand asa cum a spus si sora noasrta mai sus
     
     

  9.  
    #9
    Deosebit
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    373
    Thanked
    1
    Rep Power
    410
    Asalam Aleykum

    eu am folosit de la gama Rimmel, rimelul ala rosu. face un volum super, cel putin pentru mine care am niste gene mici si rare. acum la noi nu se mai gaseste.acum 2 zile cumnata-mea si-a luat de la Max factor pe ala aparut nou si are niste gene super
    .
     
     

  10.  
    #10
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    si eu tot pe cel rosu de la rimmel il folosesc acum , este incredibil
     
     

Page 1 of 2 12 LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •