Notices
 
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 51
  1. Asa ceva nu este posibil 
    #1
    Membru Special Anna's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova,Romania
    Age
    40
    Posts
    1,849
    Thanked
    109
    Rep Power
    1895
    Oare cum se poate intampla asa ceva?! Daca noi musulmanii ne impotrivim unii altora.....oare cum sa mai avem pretentii sa ne accepte o societate ne musulmana?Daca muftiul din Romania....face asemenea lucruri....atunci ce pretentii sa avem de la altii?Astaghfirullah....Allah Akbar....!!!!
    Aceasta este cererea pe care dl mufti a facut-o catre ministerul educatiei!!!
    Trebuie sa se poate faca ceva....

    In the Name of Allah, the Most Beneficent, the Most Merciful.

     

  2.  
    #2
    Membru Special Anna's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova,Romania
    Age
    40
    Posts
    1,849
    Thanked
    109
    Rep Power
    1895
    cine vrea sa ii trimita cererea ca nu am cum sa o pun mai mare ca ocupa tot rasaritul...sa imi lase emailul sau sa imi dea buzz pe ym
    In the Name of Allah, the Most Beneficent, the Most Merciful.

     

  3.  
    #3
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    nu se poate copia doar scrisul de pe cerere sau e scanata?
     

  4.  
    #4
    Harnic Latifah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucharest
    Age
    37
    Posts
    245
    Thanked
    20
    Rep Power
    280
    Salam aleykum wa rahmetulAllah

    Surioara, poti te rog sa postezi cuprinsul cererii daca ai timp? Am observat ca este scurta. Multumesc
     

  5.  
    #5
    Membru Special Anna's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova,Romania
    Age
    40
    Posts
    1,849
    Thanked
    109
    Rep Power
    1895
    MUFTIATUL CULTULUI MUSULMAN DIN ROMANIA
    ADRESA :B-DUL TOMIS NR 41 CTA
    TEL:40 241 611 390 ,WWW.MUFTIYAT.RO


    CATRE MINISTERUL EDUCATIEI SI CERCETARII
    IN ATENTIA DOMNULUI MINISTRU MIHAIL HARDAU
    Prin prezenta Muftiatul Cultului Musulman din Romania prin reprezentattul sau legal Muftiu-Iusuf Muurat va solicita sa nu echivalati diplomele de studii teologice (licee,univertare etc) a unor cetateni romani care au studiat in tarile arabe.
    Mentionam ca in aceste tari (Siria,Iordania,Egipt,Sudan,Arabia Saudita etc) se propaga un islam radical iar acesti tineri cetateni romani sunt indoctrinati cu dogme radicale ale religiei islamice.
    Cu respect si consideratie
    Seful cultului musulman din Romania
    In the Name of Allah, the Most Beneficent, the Most Merciful.

     

  6.  
    #6
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347



    Pe acest muftiu l-am tot vazut pe la televizor invitat sa-si dea cu parerea si mi s-a parut ca nu prea stie Islam la modul avansat.
    Asa ca il deranjeaza ca unii oameni au avut prilejul sa invete islamul si alte materii(limba araba) pe langa.
    Da sa se duca si el in afara intr-o tara , spre exemplu Arabia Saudita si sa ii spuna oficialitatile de acolo ca nu ii echivaleaza studiile pt ca a invatat intr-o tara crestina.
    Oricum, cererea zici ca e facuta de patriarhul ortodox.


    Nici bine n-am terminat de scris petitia pt prezentatorul TVR si acum tre sa ma apuc sa-i scriu chiar muftiului.
     

  7.  
    #7
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    Acum m-am prins .Cred ca muftiul vrea sa loveasca de fapt in imamii fundatiilor Islamice care au facut studii de teologie in strainatate.
    Pur si simplu, acest muftiu este invidios pe fundatiile islamice care sunt pt musulmani mult mai importante decat muftiatul sau.
    E pur si simplu invidios pe popularitatea pe care o au multi imami care acum apar saptamanal la televizor.
    "Islamul radical" care l-au invatat imamii ce au studiat teologia in strainatate se vede in fiecare sapt clar pe DDTV.
    Aici nu avem de -a face cu un islam radical, ci cu o prostie radicala.
     

  8.  
    #8
    Membru Special Anna's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova,Romania
    Age
    40
    Posts
    1,849
    Thanked
    109
    Rep Power
    1895
    Alte declaratii ale muftiului:
    "În noaptea de 30-31.03.2007 musulmanii din întreaga lume vor sărbători noaptea naşterii Profetului Muhammed, denumită Mevlid Kandili. Aceasta este sărbătorită în a 12-a noapte din luna Rebiul evvel din calendarul arab şi este prima din cele 5 nopţi importante pentru musulmani. "
    sursa:http://www.muftiyat.ro/index.php?opt...=141&Itemid=79
    "- Nu v-ati gandit sa ramaneti acolo? Mi-a trecut prin minte sa raman, dar apoi m-am gandit ca fusesem trimis acolo sa ma pregatesc sa-mi ajut comunitatea. Unii colegi au ramas acolo. Daca faceam si masteratul acolo, probabil sansele sa raman in Turcia erau mult mai mari."

    "Am avut mai multe burse si banii nu erau o problema. Din al doilea an, am avut o bursa de merit si din partea cabinetului primului-ministru al Turciei. Am avut si bursa din partea Ministerului Educatiei, din partea Camerei de Comert si inca una din partea unui om de afaceri turc. Pot sa spune ca nu am avut nicio greutate sa traiesc in strainatate."

    ""M-a atras predica, prima data pentru ca din banii pe care-i primea aveam si eu o parte. Apoi am incercat sa cunosc Coranul pentru a putea sluji si eu."


    lista poate continuaa......sursa:http://www.ziuact.ro/display.php?dat...9a62a4075b74dc
    In the Name of Allah, the Most Beneficent, the Most Merciful.

     

  9.  
    #9
    Harnic HAYAH's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    106
    Thanked
    3
    Rep Power
    141
    Dar eu nu pot sa pricep care este scopul si rostul acelei cereri.. parca a dat cu bata-n balta, zau asa!!
     

  10.  
    #10
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261
    Da` cine trebuie sa-l dea jos pe asta chiar nu se sesizeaza, chiar nu se poate sa lasam odata ptr totdeauna sa ne reprezinte toti tampitii? Oare asta este Ummah despre care profetul a spus "iubitii mei"? Asa vrem noi sa facem dawa, cu asemnea specimen de reprezentant; nu e de mirare ca ceilalti care habar nu au de religia noastra nu dau doi bani pe noi dc permitem sa stam la umbra unui asemenea om; ei uite de-aia au romanii mentalitatile pe care le au si hatarurile ereditare stiute de toti ptr ca ani de zile, decenii intregi l-au tolerat pe ceausescu ca fraierii desi erau vai de mama lor...raul trebuie starpit din radacina si cei care l-au pus in fruntea muftiatului sunt la fel de vinovati ca si el.
    Iar noi ceilalti, dc vom privi cu pasivitate si vom posta pe forumuri fara a lua atitudine, ne meritam soarta.
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 

Similar Threads

  1. Replies: 24
    Last Post: 10-31-2009, 05:17 PM
  2. Fericirea=credinta
    By maryam in forum Islamul
    Replies: 7
    Last Post: 08-21-2007, 04:52 PM
  3. Femeile si pelerinajul
    By Anna in forum AL-Hajj .
    Replies: 21
    Last Post: 12-29-2006, 02:37 AM
  4. Mierea
    By Anna in forum Medicina
    Replies: 4
    Last Post: 06-23-2006, 08:56 AM
  5. Biserica crestina ortodoxa - etimologie si clasificare
    By Abdul Rahman in forum Crestinismul
    Replies: 5
    Last Post: 06-20-2006, 03:15 AM
 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •