Notices
 
Results 1 to 5 of 5
  1. Calendarul tenului tau 
    #1
    Incepator MaLaK's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    51
    Thanked
    5
    Rep Power
    0
    Cum iti alegi crema pentru fata? Cat de multe produse incerci inainte de a te opri la unul anume? Afla ca in spatele acestei alegeri sta un plan bine gandit pentru ca, atunci cand vine vorba despre crema nu trebuie sa fii fidela uneia singure tot anul. Care sunt criteriile care te ajuta sa alegi cea mai potrivita crema pentru tenul tau? Urmareste tabelul nostru si verifica informatiile... pe pielea ta!


    Ianuarie-Februarie



    Starea vremii
    Afara este foarte frig. Vantul si gerul iti usuca tenul si il fac mai sensibil.


    Tenul tau:
    Nu de multe ori fata "te tine" si asta iti da un sentiment de disconfort. Te sfatuim sa nu folosesti in aceasta perioada o crema hidratanta, pentru ca frigul, in contact cu apa din crema, va face ca tenul tau sa inghete si mai tare. Ai nevoie de o crema nutritiva, care sa protejeze tenul pana trece frigul.

    Martie-Aprilie



    Starea vremii
    Vremea s-a mai domolit, dar factorii de mediu sunt la fel de importanti. Nu mai e ger, dar tenul tau trebuie in continuare protejat de vant si soare.


    Tenul tau:
    Este indicat sa alegi in continuare creme nutritive pentru ca tenul sa se refaca dupa frigul iernii.

    Mai-Iunie




    Starea vremii
    Vin vremuri tot mai... calde. Pe langa temperaturi tot mai mari si poluare se adauga efectele negative ale aerului conditionat.


    Tenul tau:
    Incepem sa ne gandim la alte tipuri de produse in locul celor nutritive. Aspectul cel mai important in aceasta perioada este satisfacerea nevoii de apa a tenului

    Iulie-August


    Starea vremii
    Cald... Foarte cald! Soarele te cauta oriunde ai fi.


    Tenul tau:
    Ai nevoie de protectie impotriva razelor solare si o hidratare foarte buna.

    Septembrie-Octombrie


    Starea vremii
    A fost o vara calduroasa cu petreceri lungi, multe nopti nedormite si dimineti in care trebuia sa te trezesti devreme.


    Tenul tau:
    A cam obosit toata vara. Asa ca, are nevoie de un respiro. Pentru o hidratare buna, pentru un aer de prospetime incearca o crema cu efect indelungat de hidratare

    Noiembrie-Decembrie


    Starea vremii
    Afara este foarte frig, iar inauntru este foarte cald. Variatiile mari de temperatura la care este supus tenul iarna, ii pot afecta starea. Ai grija ca aerul in interior sa fie umed. Pentru asta, pune intotdeauna recipiente cu apa pe calorifere.


    Tenul tau:
    Nimic nu se compara cu senzatia de bine pe care ti-o lasa tenul bine ingrijit. De aceea, este bine sa optezi pentru o crema a carei formula poate ajuta tenul sa simta mai putin trecerea de la ger la aerul cald din interior.
     
     

  2. Urmatorii 3 au spus mersi lui MaLaK pentru acest subiect

    Alexyna (08-28-2009), sara h (08-29-2009), sasha81 (08-03-2007)

  3.  
    #2
    Harnic Latifah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucharest
    Age
    37
    Posts
    245
    Thanked
    20
    Rep Power
    280
    Multumim frumos surioara. Utile informatiile pentru tenul nostru care are mare nevoie de ingrijire. (si nu are nevoie de a sta noaptea treze ).

    O noapte linistita.
     
     

  4.  
    #3
    Harnic Latifah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucharest
    Age
    37
    Posts
    245
    Thanked
    20
    Rep Power
    280
    Multumim frumos surioara. Utile informatiile pentru tenul nostru care are mare nevoie de ingrijire. (si nu are nevoie de a sta noaptea treze ).

    O noapte linistita.
     
     

  5.  
    #4
    Deosebit
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    36
    Posts
    295
    Thanked
    17
    Rep Power
    329
    Si sa fim atente la cosmeticiene . Cu tot respectul dar o verisoara de-a mea a fost la cosmeticiana care desi i-a luat o gramada de bani nu i-a facut nimic . Iar eu cand am fost la un doctor dermatolog-cosmetolog mi-a recomandat niste produse care si-au facut efectul foarte rapid si au fost la si sunt la niste preturi relativ ok
     
     

  6.  
    #5
    Deosebit
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    36
    Posts
    295
    Thanked
    17
    Rep Power
    329
    a si am incercat o gramada de creme de la vichy la loreal si altele . Si pana la urma cea mai buna chestie s-a dovedit a fi ce mi-a dat medicul . De la ivaterm pentru piele sensibila cu tendinta acneica
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 

Similar Threads

  1. Ingrijirea tenului
    By Anna in forum Frumusetea rasaritului
    Replies: 31
    Last Post: 09-12-2007, 12:37 AM
 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •