Notices
 

Thread: Shock

Results 1 to 10 of 10
  1. Shock 
    #1
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    Check this video

    http://youtube.com/watch?v=K44_GTueM...elated&search=


    femeie musulmana e conducatoare de rugaciune atat pt femei cat si pt barbati
     
     

  2.  
    #2
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    assalamu alaikum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu

    ...daca o femeie trece prin fata imamului, care conduce un grup in rugaciune sau a unei persoane care se roaga singura, - invalideaza rugaciunea acestora....atunci cum s-ar putea ca o femeie sa poata conduce o rugaciune in grup, barbati si femei ????...ca imam?!...

    ...cand o femeie care recita adhan si iqama pentru femei, ( si cu voce inceata) ,este acceptat, desi nu este obligatoriu...insa pentru barbati...astaghfirAllah!....

    ...atunci cand o femeie conduce un grup de femei in rugaciune, ea sta in mijlocul primului rand, si nu in fata acestora!!!....


    (al-Shaafa’i spunea in al-Umm (1/191): "......... Daca o femeie conduce barbati, femei si baieti in rugaciune, atunci rugaciunea femeilor este valabila iar rugaciunea barbatilor si a baietilor nu este valabila......"
    vezi
    http://islamqa.com/index.php?ref=391...ading%20prayer)








    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

  3.  
    #3
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261
    Asta este consecinta faptului ca oamenii au luat-o razna, da rauuuuuuuuuuuu, rauuuuuuuuuuuu de tot, desi fata mea e mica, are dreptate, cum mami se poate asa ceva, sa i se vada fundu` si sa stea cu barbatii in salat?
    Pentru ca oamenii au inceput sa fabrice fiecare ce islam ii convine si pentru ca ne jenam sa spunem lucrurile in mod fatis, doar pentru ca da mai bine...ne temem de oameni si facem compromisuri, desi stim ca acela care o face, ALLAH il va lasa in grija lor, in loc sa studiem si sa aplicam ceea ce invatam in vietile noastre...probabil ca sunt vremurile "de apoi" cu adevarat, de vreme ce, ceea e haram a devenit halal si invers si DOAR ALLAH stie !!!
    Istagfiru ALLAH Al-Aziim!!!
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  4.  
    #4
    moderator daniela_muslimah's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    في راساريت ;)
    Age
    37
    Posts
    675
    Thanked
    45
    Rep Power
    715


    da.. probabil ca o fi din "progressive muslims"...

    au si site.. ceva cu muslimwakeup.com

    si celebra "rugaciune istorica" tinuta de Amina Wadud intr-o biserica...
    (in martie 2005)

    si multe Prostii...

    nu mai comentez..

    ideea e ca muuuuuuulteeeeeeee sunt pe lumea asta....

    simplu: celor care s-au rugat asa nu li se accepta rugaciunea...

    Allah sa ne tina pe drumul drept!!!
    "Pentru aceia care raspund Domnului lor si implinesc Rugaciunea [As-Salat], iar pentru treburile lor [tin] sfat laolalta si dau Dania [Az-Zakat] din cele cu care ii inzestram." (Surat Ash-Shura_Sura "Sfatului" (42):38)
     
     

  5.  
    #5
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
     
     

  6.  
    #6
    Deosebit sara's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    770
    Thanked
    45
    Rep Power
    809
    Quote Originally Posted by Mariyah View Post
    Eu am vazut asta mai demult
    Nu stiu cat este de adevarat , mai ales ca nu vb araba .
    Allah sa ne calauzeasca pe calea cea dreapta !
    Only ALLAH can judge me !
     
     

  7.  
    #7
    Harnic
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    153
    Thanked
    14
    Rep Power
    195
    Assalamu aleykum

    Vazusem si eu filmuletul. Un proverb ne zice ca: "padure fara uscaturi nu exista"...asa ca nu m-ar mira foarte tare sa fie real.
     
     

  8.  
    #8
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    25
    Thanked
    13
    Rep Power
    0
    Salam alekum surioarelor
    Inshaallah sa aiba Allah grija de noi si sa ne tina pe calea cea dreapta. AstaghfirAllah m-a socat ce am vazut. Ce se intampla cu lumea asta si unde sunt invataturile islamice , ca alhamdulilla avem destule. Ar fi de ajuns chiar si numai Hadith-urile Profetului ,salla Allahu aleihi wa selem.
    Si acolo chiar nu mai exista imami? Nici nu am cum sa mai comentez, chiar ca m-a uimit ce am vazut. Iar barbatilor care au participat la tot show-ul li s-a spalat creierul? Nu pot sa cred ce vad. Rabi aghfirli, Astaghfir Allah. Sa nu fim dintre ei, Ya Rab.
     
     

  9.  
    #9
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    25
    Thanked
    13
    Rep Power
    0
    Cat despre fufele alea care spun ca ar fi din Arabia Saudita, sa le fie rusine si sa le fereasca Allah de focul iadului ca acolo vor ajunge cu siguranta. Pacat ca traiesc intr-o tara sfanta. Nici macar nu apreciaza faptul ca le-a fost daruit asa un cadou scump cum este islamul. Cu cat inaintez in varsta imi dau seama ca islamul nu are nici o legatura cu faptul ca unii s-au nascut musulmani si tot mai mult am convingerea ca cei care ne-am convertit(desi e un cuvant gresit) la islam cunoastem si practicam religia mult mai bine decat multi care provin din familii musulmane. Inshaallah sa fim dintre cei buni, sa ne fereasca Allah de focul si chinurile iadului si sa ne dea lumina raiului. Amin.
     
     

  10.  
    #10
    Harnic Latifah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucharest
    Age
    37
    Posts
    245
    Thanked
    20
    Rep Power
    280
    Vizionasem mai demult cam primele 30 de secunde si am crezut ca sunt nemusulmance care rad de araboaice, iar tipa din dreapta rujata ampresupus ca e un el de fapt. Se pare ca m-am inselat.

    Allah apare-ne de cel rau.
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •