Notices
 
Results 1 to 4 of 4
  1. Cum se ruga Profetul Muhammad, pacea si binecuvantarea lui Allah fie asupra lui 
    #1
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    assalamu alaikum wa rahmatu-llahi barakatuhu

    ..inshaAllah readuc in atentia noastra un video care descrie in amanunt modul in care se ruga Profetul Muhammad , pacea si binecuvantarea lui Allah fie asupra lui...video bazat pe cartile depre Rugaciune, scrise de Sheikh Abdul-Azziz Ibn Baaz si Sheikh Nasirud-deen Al-Albani , fie ca Allah sa aiba mila de ei amandoi, amin.

    Fie ca Allah sa le rasplateasca tuturor celor implicati in realizarea acestui proiect, amin









    http://v.youku.com/v_show/id_XODUyNjgzOTI=.html








    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

  2. Urmatorii 6 au spus mersi lui ummraschid pentru acest subiect

    aynur (10-13-2008), flor6 (02-17-2011), maha (05-03-2010), omar (02-16-2011), suleiman (01-15-2008), yvette (02-16-2011)

  3.  
    #2
    fondator suleiman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    45
    Posts
    2,364
    Thanked
    388
    Rep Power
    2428
    ALLAH sa te rasplateasca .

    Sper sa le fie de folos membriilor .
     
     

  4.  
    #3
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    assalamu alaykum wa rahmatu-llahi wa barakathu,

    ...am reparat linkul, inshaAllah de acum se poate viziona din nou...nu l-am mai gasit integral decat in China...mashaAllah...

    BarakAllahu fikum!




    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

  5.  
    #4
    Moderator yvette's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Alexandria - Egypt
    Posts
    820
    Thanked
    110
    Rep Power
    869
    multumim...e bun nu numai pentru incepători, dar si spre reimprospatarea memoriei celor ce deja stiu, ca nu cumva din nebăgare de seama sa se abata de la sunna sau sa din nestiinta sa ii imite pe altii care gresesc
    Noi am propus cerurilor, pământului şi munţilor sarcina de a purta povara Adevărului, dar ele au refuzat să o poarte şi le-a fost teamă de ea, însă s-a încărcat omul cu ea, căci el este tare nedrept [faţă de el însuşi] şi tare neştiutor
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •