Notices
 
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 14 of 14
  1. Barbatul "gospodin" 
    #1
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    Salam aleikum dragele mele surioare.
    Ma gandeam sa deschid acest nou subiect,unde sa putem discuta de modul in care sotiorii nostri dragi ne ajuta in treburile casnice.

    Am observat ca sunt atatea tipuri de barbati, de exemplu:

    1. Sotul care se intoarce acasa de la munca, si, chiar daca casa luceste de curatenie , el tot cauta ceva care sa nu fie in regula pentru a putea critica sotia, chairdaca nu o ajuta niciodata la nimic.....

    2.Sotul care se intoarce acasa,si nici macar nu observa ca sotia a schimbat total design'ul casei, pentru ca e prezent doar fizic ...

    3. Sotul care, chiar daca casa e mizerabila, nu ii reproseaza nimic sotiei, ba chiar o respecta foarte mult si o apreciaza.....

    4. Sotul care, chiar daca e rupt dupa o zi de munca grea, cand ajunge acasa este amabil si o ajuta pe sotie la orice tip de munca casnica fara sa i se para anormal.


    Daca vi se pare interesant subiectul , va invit sa participati cu parerile voastre.
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  2.  
    #11
    fondator suleiman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    45
    Posts
    2,364
    Thanked
    388
    Rep Power
    2428
    Nu stiu ?!

    Eu cred ca trebuie sa se vada de ce :
    - Poate musulmanii platesc mai putin .
    - Poate ii rusine sa lucreze la cineva care o cunoaste ..

    Sunt multe posibilitati , mai mult psihice cred eu ...
     
     

  3.  
    #12
    Banned huda_alrahim's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Age
    39
    Posts
    662
    Thanked
    101
    Rep Power
    0
    Assalamu alaikum!
    InshaAllah am sa continui eu pe linia threadului inceput, caci de cateva zile imi doream,...
    Eu nu as putea sa il vad pe sotul meu facand curat!!! Daca l-as vedea dand cu aspiratorul sau spaland vasele, parca nu ar mai avea acelasi farmec.... Cred ca nici eu nu as mai avea acelasi farmec daca m-ar vedea reparandu-i masina sau reparand instalatiile... Pentru mine este de ajuns ca el sa fie multumit de ceea ce gaseste acasa, o data foarte bine, alta data mediocru, dar alhamdulillah...
     
     

  4.  
    #13
    Harnic raluca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    cluj-napoca
    Posts
    114
    Thanked
    3
    Rep Power
    150
    Barbatii gurmanzi gatesc mai bine decat femeile, au rabdare, dar fac multa mizerie la locul faptei, le imprastie pe toate...de-ti vine sa pleci in lume
    Stiu ca nu stiu nimic, si nici macar asta nu stiu.
     
     

  5.  
    #14
    membru de onoare iman99's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iordania
    Posts
    1,017
    Thanked
    552
    Rep Power
    1090
    As salamu aleikom wa rahmatu lahi


    Huda avem aceleasi idei..asta se poate vedea si dupa..ce am ales

    Alhamdulilah la fel ca si tine vreau in casa mea un barbat puternic care sa nu faca lucruri care il feminizeaza...la calcat de rufe la spalat de haine...mancare imi place sa faca...sa ma ajute la vase la spalat da..dar sa-l vad cu matura in mana sau sa-mi stearga praful etc..nu as suporta

    Asta e
    Cel mai bun Cuvant este Cuvantul Lui Allah(Quranul) si cea mai buna calauzire este cea a profetului Muhammad ,si cele mai rele chestiuni sunt inovatile,si fiecare inovatie este Bidah si fiecare Bidah este ratacire si fiecare ratacire duce in Focul Iadului(Muslim)


    www.assimalhakeem.com
     
     

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •