Notices

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 103
  1. Despre femei-ce ati dori? 
    membru de onoare maryam's Avatar
    Inshaa ALLAH sper si ma rog la ALLAH swt sa ne ajute sa facem ceva mai bun pentru surorile noastre din Romania si nu numai.
    Asa cum multe dintre voi stiti deja,in urma cu cateva luni a luat nastere Asociatia "Surori musulmane" cu ,pentru si Inshaa ALLAH in folosul femeilor musulmane .
    In curand va avea loc o conferinta privind integrarea femeilor musulmane in societatea romaneasca si mai ales vor fi dezbatute teme privind copiii nostri :cum ii educam,unde ii trimitem la scoala?Cum sa facem fata presiunilor care inevitabil ii afecteaza si pe ei...
    Astept propunerile si gandurile voastre,ceea ce credeti ca ar fi de interes,ceea ce considerati ca ar trebui sa constituie prioritatea acestei asociatii,temele de interes...tot ce doriti .
    Va doresc numai bine.
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN

2.  
    membru de onoare genan's Avatar
    din pacate................

3.  
    Banned
    Fetelor,

In orasele mai mari poti merge in audienta la pasapoarte sau dincolo pt carte de identitate si daca le pui sub nas legea cu articolul de rigoare postat mai sus de sora noastra nu pprea au incotro si dupa ce te tine vreo juma de oara sa te intrebe de ce si cum ai ajuns muslima, bla bla bla te lasa sa faci poza cu hijab, alhamdulillah.

Din pacate in orasele mai micute nu te baga nimeni in seama chiar daca ii duci dovada; iti mai tranteste si o fraza de genul" aici eu fac legea".

Ei, asta-i treaba, inshallah se mai schimba lucrurile usor usor.

4.  
    membru de onoare genan's Avatar
    eu abia astept sa imi expira pasaportu.......

5.  
    Harnic Nour0604's Avatar
    Genan te duci peste ei pregatita?

6.  
    Banned
    Quote Originally Posted by genan
    eu abia astept sa imi expira pasaportu.......
    Ca sa :smile33: :smile33:

Bravo

7.  
    Deosebit
    [COLOR="Teal"]Ca veni vorba de pasapoarte:ma dusei duminica la ambasada,program exclusiv pentru romani...ma intampina unu' dintre atasatii diplomatici(diplomat doar in titulatura,ca-n rest..fata tipica de Stefan Gheorghiu ):"doamna,da' sunteti romanca,ca nu pareti?Ia sa va vad pasaportul..."
    Zambeste tamp si reia:"vai,da' se poate asa ceva,v-au pus broboada asta pe cap si era cat pe ce sa nu va mai recunosc ca romanca".
    Acu' imi vine sa rad,da' atunci imi venea sa-i crap capu, idiotului!
    Ajung la consulul cel nou si cel blindat dupa nu-stiu-cate-usi-de-fier.
    Reia placa,conform "programului"!
    Il las si pe asta sa termine,apoi ii zic...calm :
    "Excelenta,ati incalcat dumneavoastra si subalternul dumneavoastra cel putin doua reguli :una tine de diplomatie si celalalta de bun simt:1.aflat in misiune diplomatica intr-o tara straina,va este interzis sa comentati portul tarii respective si 2. un gentleman nu-i atrage niciodata atentia unei doamne asupra tinutei sale.Si toate astea,nemaipunand la socoteala si discriminarea religioasa de care da dovada acest consulat!!!"

Ha,ha...m-am racorit pe cinste...si el ,deasemeni,ca m-a lasat sa completez n-spe formulare,dupa care mi-a zis:"imi pare sincer rau.trebuia sa scrieti cu pix negru!"

Finalul e ca tre' sa ma mai duc macar odata.Noroc ca sunt doar 70 de km pana-acolo !!!
    "Allah nu schimba starea unor oameni pana ce ei nu schimba ceea ce se afla in sufletele lor."(13:11)

8.  
    moderator munir's Avatar
    Ishtar dupa o asemenea experienta ma bucur ca ai reusit sa-ti pastrezi umorul .Pacea lui Allah saaws sa fie cu tine .Despre cei de la consulat ce sa spun ...niste dobitoci in toata regula .

9.  
    Deosebit latifa's Avatar
    :smile06: Draga ishtar,daca ai stii cat te admir.Bravo!
    DAr fetelor,lumea nu stie ce inseamna hijabul,lumea nu stie ce inseamna islamul...Toti considera ca hijabul este o pus de barbat in capul femeii si punct si femeia sufera din cauza asta.

10.  
    moderator gabriela guettat's Avatar
    Abu Dhabi, United Arab Emirates, United Arab Emirates
    Fetelor "BRAVO",acum e randul meu,ce o fi nu stiu, dar o sa va tin la curent;pasaportul s-a expirat luna asta.
    Mai ales ca acum trebuie sa le fac pasapoarte la fiecare ca pana acum tot ii prelungi,lungiiiii pa ai mei baieti, dar acum e clar trei pasapoarte!
    Sa te tiiiiiiiiii foi de completat si bani!!
    Pupici la toate!!!

11.  
    moderator Nadia's Avatar
    Quote Originally Posted by Ishtar
    [COLOR="Teal"]Ca veni vorba de pasapoarte:ma dusei duminica la ambasada,program exclusiv pentru romani...ma intampina unu' dintre atasatii diplomatici(diplomat doar in titulatura,ca-n rest..fata tipica de Stefan Gheorghiu ):"doamna,da' sunteti romanca,ca nu pareti?Ia sa va vad pasaportul..."
    Zambeste tamp si reia:"vai,da' se poate asa ceva,v-au pus broboada asta pe cap si era cat pe ce sa nu va mai recunosc ca romanca".
    Acu' imi vine sa rad,da' atunci imi venea sa-i crap capu, idiotului!
    Ajung la consulul cel nou si cel blindat dupa nu-stiu-cate-usi-de-fier.
    Reia placa,conform "programului"!
    Il las si pe asta sa termine,apoi ii zic...calm :
    "Excelenta,ati incalcat dumneavoastra si subalternul dumneavoastra cel putin doua reguli :una tine de diplomatie si celalalta de bun simt:1.aflat in misiune diplomatica intr-o tara straina,va este interzis sa comentati portul tarii respective si 2. un gentleman nu-i atrage niciodata atentia unei doamne asupra tinutei sale.Si toate astea,nemaipunand la socoteala si discriminarea religioasa de care da dovada acest consulat!!!"

Ha,ha...m-am racorit pe cinste...si el ,deasemeni,ca m-a lasat sa completez n-spe formulare,dupa care mi-a zis:"imi pare sincer rau.trebuia sa scrieti cu pix negru!"
    ISHTAR, soro, mi-a placut cum i-ai raspuns "diplomatului". Asa mi sa intimplat si mie aici in Canada, acu vreo 3-4 ani. Aveam o doctorita romanca si secretare ei tot romainca era. Si ma duc la ea si ii zic si am o programare sa o vad pe d-ei. La care ea se uita la mine si imi spune "da' ce ti-ai mai pus si cirpa asta pe cap acu, nu te coci". :smile33: Wallahi, acestea au fost cuvintele ei. La care eu m-am enervat atit de mult mai ales ca era si sotul linga mine, el nu a inteles ca mi-a vorbit romaneste, si i-am zimbit si i-am spus "nu, ma simt bine, multumesc" Si dupa aceasta intimplare nu am mai fost la ea pina acu vreo 2 luni. Ca eu imi schimbase si numele si cica nu ma recunoscut. Ma intrebase cum de nu am mai trecut pe la ei, i-am zis "asa si pe dincolo si nu mi-a placut felul in care mai tratat ca pacienta si ca concetateana". La care ea imi zice "lasa ca o sa-ti treaca".:smile33:
    من قبله من يحمل حياتي في يديه

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)