Notices
 
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 16 of 16
  1. Sarbatorile Crestinilor 
    #1
    Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    31
    Thanked
    14
    Rep Power
    0
    BISMILLAH WA RAHMATULILLAH WA RAHIM ASALAMU ALEYCOM WA RAHMATULILLAH WA BARAKATU CUM TREBUIE SA PROCEDAM NOI MUSULMANII CARE MAI AVEM RUDE SI PRIETENI CRESTINI IN PREAJMA SARBATORILOR CRESTINE? ESTE HARAM SA LE RASPUNDEM CU ,,SARBATORI FERICITE LA REPLICA CHRISTOS ....."????? SA-I EVITAM,SA-I IGNORAM ,SA FIM INDIFERENTI CU EI??? CUM SA PROCEDAM? ALLAH SA FIE MULTUMIT DE NOI. ALLAH AKBAR
     
     

  2. Urmatorii 5 au spus mersi lui Alina1968 pentru acest subiect

    batool391 (04-25-2008), diana mihaela38 (06-27-2008), Hayat (04-25-2008), maryam (04-24-2008), Yumna (04-25-2008)

  3.  
    #11
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    Eu deja m-am izbit azi de dimineata de Paste Fericit, in curand ma asteapta si Hristos a inviat insa indiferent de ce mi se spune raspund cu :"O sarbatoare fericita va doresc" .
     
     

  4.  
    #12
    Incepator
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    87
    Thanked
    2
    Rep Power
    125
    Eu cred ca este o dovada de respect si buna "vecinatate"sa zic asa,sa feliciti pe cineva de Sarbatoarea lor!Eu le urez prietenelor mele musulmnace si de Eid si de Ramadan,ce se ureaza si le multumesc la randul meu cand imi spun Sarbatori Luminate!Evident ca nu ma astept sa-mi spuna Hristos a Inviat,pentru ca as stii ca este o ipocrizie,asa cum nici eu nu-i jignesc spunand prima craciun fericit de ex,cand stiu ca ei nu cred in asa ceva!
    Respectul si toleranta de ambele parti,cred ca ar putea sa faca o lumea- mai buna!
    Parerea mea!
     
     

  5.  
    #13
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261
    Quote Originally Posted by val View Post
    Eu cred ca este o dovada de respect si buna "vecinatate"sa zic asa,sa feliciti pe cineva de Sarbatoarea lor!Eu le urez prietenelor mele musulmnace si de Eid si de Ramadan,ce se ureaza si le multumesc la randul meu cand imi spun Sarbatori Luminate!Evident ca nu ma astept sa-mi spuna Hristos a Inviat,pentru ca as stii ca este o ipocrizie,asa cum nici eu nu-i jignesc spunand prima craciun fericit de ex,cand stiu ca ei nu cred in asa ceva!
    Respectul si toleranta de ambele parti,cred ca ar putea sa faca o lumea- mai buna!
    Parerea mea!

    nu e o scuza prea buna, dar e adevarat...am zacut efectiv de vineri pana duminica seara si am si uitat sa va spun...acum a trecut, dar iti doresc de sarbatorile tale si mereu Insha ALLAH numai bine, te rog sa ma scuzi, intr-adevar am uitat.
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  6.  
    #14
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    La mine au trecut sarbatorile f usor. Cine mi-a zis Hristos a inviat i-am raspuns cu Buna ziua.

    Insa am primit totusi un mesaj f inteligent pe mobil de paste de la un fost coleg de facultate: "Paste fericit, Hristos a inviat, Muhamad a murit".
     
     

  7.  
    #15
    Incepator
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    87
    Thanked
    2
    Rep Power
    125
    Maryam,multa sanatate!Sper ca acum esti mai bine!
    Mariyah,ce sa-ti zic...din pacate prostia nu doare!
     
     

  8.  
    #16
    Member Thunderbolt's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by val View Post
    Maryam,multa sanatate!Sper ca acum esti mai bine!
    Mariyah,ce sa-ti zic...din pacate prostia nu doare!

    De ce sa nu doara? Doare ... Dar si asta in proportiile date de cunoastere...
    When failure is not an option and hope is not enough
     
     

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •