Notices
 

Thread: Din Gaza

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 11 of 11
  1. Din Gaza 
    #1
    Member Gabriela Gharabli's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Palestina-Rafah
    Posts
    44
    Thanked
    32
    Rep Power
    0
    As Salam Aleikum Eu Sunt Noua Pe Forum Si Al Hamdulallah Ca V-am Gasit Si Chiar M-a Impresionat Inscriptionarea "we Are With Gaza", Ptr.ca Acum Traiesc Aici. Inchallah O Sa Fie Mai Bine Aici Pe Acest Pamant Sfant Unde Acum Toti Fratii Si Surorile Noastre Sufera., Dar Toti Spunem Alhamdulallah Ptr Tot Ce Ne Este Dat.
     
     

  2. Urmatorii 7 au spus mersi lui Gabriela Gharabli pentru acest subiect

    aiscia (05-16-2008), Alina1968 (05-16-2008), batool391 (05-19-2008), gabriela guettat (05-18-2008), maryam (05-17-2008), umalkasem (05-16-2008), Yumna (05-17-2008)

  3.  
    #11
    Harnic umalkasem's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    R.Moldova
    Posts
    201
    Thanked
    167
    Rep Power
    258
    Quote Originally Posted by batool391 View Post
    As salam alaikum wa rahmatullah wa barakatu sora Gabi. Palestina este a doua mea tara, e tara pe care nu o voi putea uita niciodata. Voi toate surorile de acolo sunteti niste eroine, niste femei puternice si care ati dovedit de multe ori ca iubiti tara voastra de adoptie. Sunt foarte mandra de voi , femeile romance care ati ales sa traiti acolo si sa rezistati unei situatii cu care cu greu ii faci fata daca nu ai un suflet puternic. Eu am plecat de cativa ani din Gaza dar inima mea a ramas acolo, alaturi de oamenii acestei tari ranite, furate si neglijate. Nu stiu cat de utila e compasiunea noastra , a celor care suntem doar spectatori la conflict dar vreau sa stiti ca cei mai multi dintre fratii si surorile voastre musulmane fac dua ptr voi. Unii dintre noi nu va putem ajuta decat rugandu.ne ptr ca voi cei din Palestina sa fiti protejati. Sora Gabi , poti sa vorbesti despre ce se intampla acolo fara sa iti fie teama, fiecare om are dreptul la propia parere. Noi toti cei care am trait in Gaza sau inca traim acolo avem datoria de a spune lumii ce grozavii traieste poporul palestinian. Allah sa binecuvanteze poporul palestinian si sa aduca curand Pacea in Tara Binecuvantata pana la Sfarsitul Veacurilor! Amin
    Baracallaufiki,chiar as vrea sa stiu mai multe despre Palestina,n-am calcat niciodata pe acel pamint din pacate,dar mi-o doresc mult,si sper si nadajduiesc de la Allah ca intr-o zi sa ajung si eu acolo.Te rog si tu batool,odata ce ai trait acolo ne poti povesti prin ce experiente ai trecut,caci stii,cum suntem noi oamenii,intotdeauna suntem cu ceva nemultumiti,desi avem atitea lucruri la care altii nu pot decit sa viseze.Si face bine inimii cind asculti ce se petrece acolo,in Palestina.........ca apoi sa putem compara cite avem noi si prin cite trec cei ce traiesc acolo,poate atunci ii vom multumi mai mult lui Allah pt binecuvintarile pe care ni le-a dat.
     
     

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •