Notices
 
Results 1 to 8 of 8
  1. Coranul in romana 
    #1
    Member scv's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    5
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Va rog mult sa ma ajutati.Asi vrea sa gasesc Coranul in limba romana,daca are cineva idee unde asi putea procura cartea in Moldova(Chisinau). La moment citesc Coranul online(la calculator) si este obositor
    Va multumesc anticipat

    Ramadan Mobarak!
     
     

  2.  
    #2
    Member scv's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    5
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Multumesc mult Umalkasem pentru raspuns.Enshalla voi contacta persona care mi-ati recomandat-o. Mi-ar placea sa va vizitez la locatia care mi-ati indicat-o insa pentru mine ora este prea tirzie
    Ramadan Mobarak
    P.S. Fiind membra de 2 zile doar nu pot scrie mesaje private
     
     

  3.  
    #3
    Harnic umalkasem's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    R.Moldova
    Posts
    201
    Thanked
    167
    Rep Power
    258
    Da stiu ca nu poti scrie pe privat.Deci miine se va incepe inshaallah la ora 18.30 lectia pt femei,poate e mai devreme si reusesti sa vii,daca nu inshaallah alta data,dar sa stii ca nu esti nevoita sa stai pina la urma,adica vii la aceasta ora si poti pleca cind ai nevoie .Inshaallah sa facem noi cumva cunostinta.
    Allah sa te aiba in Paza Sa.

    "...Or se poate intimpla ca voi sa uriti un lucru care este bun pt voi si sa iubiti un lucru care este rau pt voi.Dar Allah stie ,in vreme ce voi nu stiti."(Baqara:216)..”
    A spus Prorocul Muhamed :"Daca ar sti dreptcredinciosul cita pedeapsa este la Allah,nimeni nu ar spera la Raiul Lui;iar daca ar sti necredinciosul cita mila are Allah ,nimeni nu si-ar pierde speranta de a fi in Raiul Sau"
     
     

  4.  
    #4
    Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    49
    Thanked
    2
    Rep Power
    0
    assalamu aleikum.....
    stiti voi vreun link pt coranul in lb spaniola (pdf) ?
    eu am tot cautat si n-am reusit sa gasesc........
     
     

  5.  
    #5
    Member Tariq al Jabar's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Romania
    Posts
    39
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by telmiza View Post
    assalamu aleikum.....
    stiti voi vreun link pt coranul in lb spaniola (pdf) ?
    eu am tot cautat si n-am reusit sa gasesc........
    Wa Aleykum Salaam telmiza. Tu esti in Spania? Am dat un google search pt tine si am gasit mai multe linkuri, la unele trebuie sa sti engleza la altele e nevoie sa sti araba ( caracterele arabe). Majoritatea sant ca sa CUMPERI cartea in spaniola. Am gasit un site 'l trimit pe mess ca nu pot posta linkuri. E, El Noble Coran, y su traduccion a la lengua Espanola, nu stiu daca e tot tradus sau doar surele mai importante. O sa vezi tu! Cele mai multe site-uri sant ale comunitatii din Barca dupa cum ma asteptam. Daca esti in Spania cauta un locutoriotinut tinut de marocani si sigur te ajuta , sant o multime. Deasemenea stiu ca in zona Catalunya si Malaga sant cateva moschei, una e in Fuenjirola 30 km de Malaga. daca nu gasesti ,sper sa mai am numarul fostului meu patron din spania, un marocan care te'ar ajuta bucuros ( adica sa'mi spuna unde pot gasi). Suerte amiga !
     
     

  6.  
    #6
    Harnic umalkasem's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    R.Moldova
    Posts
    201
    Thanked
    167
    Rep Power
    258
    Quote Originally Posted by telmiza View Post
    assalamu aleikum.....
    stiti voi vreun link pt coranul in lb spaniola (pdf) ?
    eu am tot cautat si n-am reusit sa gasesc........
    Wa aleicum salam Telmiza.Uite am cautat si eu prin google si am gasit un Coran care are si spaniola si araba si explicatii,imi place,sper doar sa fie tradus de musulman,caci asta o poti afla tu inshaallah daca te afli in Spania .Deci intri pe urmatorul link inshaallah si-l descarci http://www.4shared.com/get/15034063/...anish____.html
    Bafta

    "...Or se poate intimpla ca voi sa uriti un lucru care este bun pt voi si sa iubiti un lucru care este rau pt voi.Dar Allah stie ,in vreme ce voi nu stiti."(Baqara:216)..”
    A spus Prorocul Muhamed :"Daca ar sti dreptcredinciosul cita pedeapsa este la Allah,nimeni nu ar spera la Raiul Lui;iar daca ar sti necredinciosul cita mila are Allah ,nimeni nu si-ar pierde speranta de a fi in Raiul Sau"
     
     

  7.  
    #7
    Member scv's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    5
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Salam aleikum Umalkasem,
    Iti multumesc mult pentru raspunsuri si petru invitatieNu ma mai simt asa de singurica Enshalla o sa vin si eu pe la voi cum am ocazia sa stii ca pina acum nici nu am stiut ca avem in Moldova asa ceva) chiar ma bucur hamdella eu sunt inca noua in aceasta familiem-am convertit de un an enshalla vor permite sa oficializeze Islamul in RM..ca chiar e rusine mare..
    Ramadan Kareem
     
     

  8.  
    #8
    Member scv's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    5
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Raspuns la PM pentru Umalkasem ( ca nu pot sa scriu in privat inca:P)
    Iti multumesc foarte mult. Inshaalla o sa vin si eu cum am timp, pare a fi foarte interesant si mi-ar placea sa invat ceva nou de la Dvs. De asemenea sa te ajute Allah sa tii postul cu bine si sa-l accepte.
    P.S. ma numesc Silvia
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •