Notices
 
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 30 of 47
  1. Cum ar trebui sa se roage crestinii? 
    #1
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261


    http://www.youtube.com/watch?v=TrC5c...eature=related

    Un filmulet fara cuvinte, cred ca imaginile postate si versetele din Biblie care apar acolo spun totul!
    Inshaa ALLAH sa fie spre calauzirea crestinilor!
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     

  2. Urmatorii 7 au spus mersi lui maryam pentru acest subiect

    Anamaria (02-25-2009), gabriela guettat (07-02-2009), magda (10-30-2010), sara h (01-21-2009), tasnim1 (07-09-2010), umalkasem (01-21-2009), ummraschid (01-31-2009)

  3.  
    #21
    Member tasnim1's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Egypt
    Posts
    23
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Sa fie oare vorba de aceeasi persoana?
    care se ascunde sub pseudonimul abbu? pt ca secretara la un cabinet dentar...apare in amadoua profilurile?
    http://flotilaumanitara.blogspot.com/
     

  4.  
    #22
    Member tasnim1's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Egypt
    Posts
    23
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    da stimata doamna abbu esti una si aceeasi cu aceasta persoana inveninata de atata ura.
    sa vedem mai in detaliu cine esti de fapt: http://adevaratafataaislamului.blogspot.com/
    http://femeiainislam.blogspot.com/
    http://islamul-azi.blogspot.com/
    http://crestini-islam.blogspot.com/
    http://adevaratafataaislamului.blogspot.com/

    Stie sotul tau si familia lui daca chiar esti maritata cine esti cu adevarat?

    Cata ura poate sa incapa intr-un suflet oare? Cred ca nu mai e loc de nici un graunte de bunatate. Ceea ce e sigur Allah nu va nedreptati pe nimeni in ziua judecatii.
     

  5.  
    #23
    fondator suleiman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    45
    Posts
    2,364
    Thanked
    388
    Rep Power
    2428
    Nu stiu de ce am impresia ca ati iesit de la subiect ...
     

  6.  
    #24
    Deosebit flor6's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    uk
    Posts
    288
    Thanked
    33
    Rep Power
    322
    Am primit un meseaj foarte amuzant si am sa raspund tot asae ce islamul e violent?
    Ramane insa intrebarea de ce islamul a devenit violent doar cand au inceput americanii prin clanul Bush sa le dea tarcoale la titei si traditie, pana atunci erau calmi in tandem cu lumea pasnica in care traiau. Existau chiar si mari comunitati de evrei care locuiau printre ei.
    Raspunsul meu este ca americanii au alte planuri,de aia comanda atentate.
    Si sa las glumele as mai avea ceva de amintit.Ortodocsii, de exemplu, sar in sus atunci cand sunt luati la pachet cu catolicii intr-un enunt de genul: ,, Biserica crestina a facut foarte mult rau( inchizitia). ´´,,-A...Pai stai asa, ca nu Biserica Ortodoxa a facut asta ci cea catolica.´´
    Cam asa sta treaba si cu musulmanii. Nu trebuie generalizat si luati la gramada.
    Deci asta e raspunsul meu la mesajul privat pe care l-am primit in urma celor scrise de mine azi la tema:Idei gresite despre islam.aaa si chiar cred ce am scris,nici mama nici nimeni nu o sa imi schimbe parerea despre omul de langa mine.
    Hai sa privim ce face biserica noastra si sa lasam ce fac altii.
    O zi buna
     

  7.  
    #25
    Member tasnim1's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Egypt
    Posts
    23
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Salam aleikum . Nu am iesit de la subiect, imi pare rau dar verificati numai ce fel de blogguri are aceasta persoana si cat de inversunata e ura ei pentru Islam si veti intelege. Parerea mea e ca nu are ce cauta aici si ca e un caz de care se va ocupa justitia in curand. InshaAllah.
     

  8.  
    #26
    fondator suleiman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    45
    Posts
    2,364
    Thanked
    388
    Rep Power
    2428
    Am vazut, si ce daca ? Lumina Lui ALLAH nu se stinge pentru nimic, sa scrie fiecare ce vrea iar in ziua de apoi o sa vada cum o sa se topeasca de caldura ...
    Obligatia noastra este sa raspandim Islamul prin spusele si actiunile noastre, si nu o sa ne afecteze nimeni oricat de tare se straduieste.

    Stiai ca multi trec in Islam din cauza site-urilor antiislamice ?
    Am vorbit cu unii care citeau "prostiile" impotriva islamului, si din curiozitate au ajuns sa caute daca este chiar cum au citit si asa au pus mana pe sursele adevarate ale islamului si cu timpul s-au convertit ... Al-Hamdulillah ...
     

  9.  
    #27
    Member tasnim1's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Egypt
    Posts
    23
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Salam aleikum
    Da poate ca aveti dreptate. Am vrut doar sa avertizez cine e si cu ce se ocupa aceasta persoana zisa abbu. Ca postarile ei sa fie citite cu atentie pentru ca va incepe clar sa arunce venin si in acest forum. Da Inshaallah probail ca aveti dreptate. Cel mai bine sa o ignoram. Si chiar am auzit recent un prezentator de pe Huda tv care a spus ca a ajuns sa se intoarca la Islam citind astfel de site-uri pline de ura impotriva Islamului.
    Allah sa ne dea multa rabdare intelepciune si credinta. Fiecare va plati dupa faptele sale in Ziua Judecatii.
    nshaallah Allah sa ne ajute sa fim printre cei drepti amin
     

  10.  
    #28
    Deosebit flor6's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    uk
    Posts
    288
    Thanked
    33
    Rep Power
    322
    Quote Originally Posted by suleiman View Post
    Am vazut, si ce daca ? Lumina Lui ALLAH nu se stinge pentru nimic, sa scrie fiecare ce vrea iar in ziua de apoi o sa vada cum o sa se topeasca de caldura ...
    Obligatia noastra este sa raspandim Islamul prin spusele si actiunile noastre, si nu o sa ne afecteze nimeni oricat de tare se straduieste.

    Stiai ca multi trec in Islam din cauza site-urilor antiislamice ?
    Am vorbit cu unii care citeau "prostiile" impotriva islamului, si din curiozitate au ajuns sa caute daca este chiar cum au citit si asa au pus mana pe sursele adevarate ale islamului si cu timpul s-au convertit ... Al-Hamdulillah ...

    pai aici ma regasesc eu am pus in balanta tot ce am auzit si tot ce mi s-a spus de un musulmam si am vrut sa vad ce parte minte
     

  11.  
    #29
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261

    ALLAH sa te rasplateasca, tasnim, in aceasta viata si in viata de apoi!
    Subhanna ALLAH, intr-adevar ceea ce face ALLAH sa se intample este un miracol la care noi, Slava Lui, putem asista azi...ca si dupa "atentatele" din 2001, din 200x si de mai stiu eu cand si dupa uimirea generata de curiozitate, oamenii ajung sa se intoarca la islam, singuri, neconstransi, doar...chemati!
    Si cu adevarat din dorinta de a dovedi contrariul, islamul poate deveni lumina vietii oricui!
    ALLAH sa ne ajute pe fiecare dintre noi sa gasim drumul bun, indiferent in care parte a adevarului ne-am afla.
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     

  12.  
    #30
    Deosebit sara h's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    DUBAI/RO
    Posts
    267
    Thanked
    55
    Rep Power
    305

    eu ma voi opri aici cu comentariile , caci degeaba vorbesti cu un om care este ca o stana de piatra si convingerile sale nu i le poate clinti nimeni din afurisitul de " pliu de la mansarda "decat Allah daca voieste sa o salveze ...
    Allah sa va rasplateasca dragele mele si sa va usureze calea Sa ...
    Ameen
     

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •