Notices
 
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 31 to 40 of 47
  1. Cum ar trebui sa se roage crestinii? 
    #1
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261


    http://www.youtube.com/watch?v=TrC5c...eature=related

    Un filmulet fara cuvinte, cred ca imaginile postate si versetele din Biblie care apar acolo spun totul!
    Inshaa ALLAH sa fie spre calauzirea crestinilor!
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     

  2. Urmatorii 7 au spus mersi lui maryam pentru acest subiect

    Anamaria (02-25-2009), gabriela guettat (07-02-2009), magda (10-29-2010), sara h (01-21-2009), tasnim1 (07-09-2010), umalkasem (01-21-2009), ummraschid (01-31-2009)

  3.  
    #31
    Deosebit abbu's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    325
    Thanked
    3
    Rep Power
    354
    Quote Originally Posted by tasnim1 View Post
    da stimata doamna abbu esti una si aceeasi cu aceasta persoana inveninata de atata ura.
    sa vedem mai in detaliu cine esti de fapt: http://adevaratafataaislamului.blogspot.com/
    http://femeiainislam.blogspot.com/
    http://islamul-azi.blogspot.com/
    http://crestini-islam.blogspot.com/
    http://adevaratafataaislamului.blogspot.com/
    Stie sotul tau si familia lui daca chiar esti maritata cine esti cu adevarat?

    Cata ura poate sa incapa intr-un suflet oare? Cred ca nu mai e loc de nici un graunte de bunatate. Ceea ce e sigur Allah nu va nedreptati pe nimeni in ziua judecatii.


    nu ai descoperit america....eu postez pe numele adevarat ceea ce tu nu ai curaj,nu am ascuns cine sunt si ce bloguri am si desi ti se pare curios,sotul meu si familia lui care sunt pe lista neagra in egypt ca intelectuali si oameni moderni, necredinciosi cu studii in strainatate si cu vederi liberale,......stiu IN MARE PARTE recunosc-ceea ce scriu eu...adevarat ca la cele stiute de ei mai adaug putin si de la mine...
    in loc sa ma scuipi combate-ma.....
    dar prima este mai usoara....
     

  4.  
    #32
    Member tasnim1's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Egypt
    Posts
    23
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Gata de ce mi-as mai bate capul cu tine? Am aratat cine esti si ai recunoscut. Allhamdulillah. Atat am vrut sa demoinstrez. Sper sa te bucuri pe lumea asta de banii cu care esti platita pentru munca murdara pe care o faci.
     

  5.  
    #33
    Deosebit flor6's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    uk
    Posts
    288
    Thanked
    33
    Rep Power
    322
    Quote Originally Posted by abbu View Post
    nu ai descoperit america....eu postez pe numele adevarat ceea ce tu nu ai curaj,nu am ascuns cine sunt si ce bloguri am si desi ti se pare curios,sotul meu si familia lui care sunt pe lista neagra in egypt ca intelectuali si oameni moderni, necredinciosi cu studii in strainatate si cu vederi liberale,......stiu IN MARE PARTE recunosc-ceea ce scriu eu...adevarat ca la cele stiute de ei mai adaug putin si de la mine...
    in loc sa ma scuipi combate-ma.....
    dar prima este mai usoara....

    ai putea gasi si tu site-uri romanesti nu doar americane.caci deja o europa este satula de ura americanilor pentru arabi si nici macr copii mici numai cred povestile lor.
    ceva concret ca asa eu maine dimineata imi fac un site si public tot ce vreau acolo cele mai teribile lucruri ce ar putea exista ca sa injsesc pe cineva dar..................niciunde in lume nu vor fi acceptat casi proba credibila.
     

  6.  
    #34
    Deosebit abbu's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    325
    Thanked
    3
    Rep Power
    354
    crede-ma nu te inteleg....ce site-uri americane,ce are Europa cu america ?
    in fond nu ai decat sa-ti faci site,sa scri,sa pui poze,sa gasesti sudienta....te opresc eu ??
     

  7.  
    #35
    Deosebit abbu's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    325
    Thanked
    3
    Rep Power
    354
    ma bucur ca esti fericita, desi nu m-ai "recunoscut" caci nu m-am ascuns niciodata...
    cu banii stau cam prost, poate sora Hatice si Moonasdm alias Ada_pal,alias Asia...alias Moona,depinde de forum, sa imi dea ceva lectii
    de propaganda.
    eu propun totusi sa ramanem in cadrul subiectelor topicelor.
    am venit pentru discutii, nu pentru cearta
     

  8.  
    #36
    Member tasnim1's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Egypt
    Posts
    23
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Citat din parerea dnei sau dlui abbu:
    "referire la protestul musulmancelor din parcul carol

    ULTIMA ORA...21.06.2010 :

    pai....vi s-a luat jucarica....ce o sa mai "protestati " acum....?????
    ca nu mai e blocada in Gaza....au primit si ciment si pietre si nisip si tot AFARA DE ARME.
    Ia sa va vad acum cum o sa protestati pentru "ajutorarea" cu arme a saracilor din Gaza,necajitilor care nu au ce pune pe masa,adica nu au gloante si revolvere...

    sa va vad ce mai strigati in araba,in turca ,in palestiniana (este asa ceva ?)

    steagul turciei si palestinei in Romania?

    afara cu voi duceti-va in turcia, in afganistan, in etiopia, in yemen,acolo sa protestati pentru nenorocitii de musulamani de acolo.. nu sa inveninati atmosfera la mine in tara.

    hhhhhhhhuuuuuuuuuuoooooooooooooo...!!!!!
    la munca "pilishtinilor".
    Publicat de abbu la 12:40 0 comentarii "
     

  9.  
    #37
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261
    Quote Originally Posted by abbu View Post
    ma bucur ca esti fericita, desi nu m-ai "recunoscut" caci nu m-am ascuns niciodata...
    cu banii stau cam prost, poate sora Hatice si Moonasdm alias Ada_pal,alias Asia...alias Moona,depinde de forum, sa imi dea ceva lectii
    de propaganda.
    eu propun totusi sa ramanem in cadrul subiectelor topicelor.
    am venit pentru discutii, nu pentru cearta
    Daca cauti pace, atunci fii pregatit de razboi este o maxima deja celebra!
    Poate ca in lumea ta, intre voi, obsedatii de ceilalti te-ai implini si ai discuta mai lejer, nu?
    Un forum este un loc de palavreageala, dar rasaritul nu este un forum, este un rasarit, pentru cei rasariti.
    Mai dormi, mai trezeste-te, ia-o de la capat, mai du-te la moaste, mai da un acatist si poate, inshaa ALLAH vei gasi vreodata lumina...apai de-oi gasi-o vino sa mai discutam, asa ca de la oameno la oameni, vezi tu, duplicitatea care ascunde mizerii nu face decat sa oripileze asa bleah, bleah, bleah. Daca iti asumi asta cu daca voi nu ma vreti eu va vreu, tot nu-i ok, ca noi chiar ne-am saturat de gainari.
    Tzzzzzz, uite asa te face domle tipul asta de creatura sa te transformi dupa 12 din print in broscoi (la vorba!)
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     

  10.  
    #38
    Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    49
    Thanked
    2
    Rep Power
    0
    pai....vi s-a luat jucarica....ce o sa mai "protestati " acum....?????
    ca nu mai e blocada in Gaza....au primit si ciment si pietre si nisip si tot AFARA DE ARME.
    Ia sa va vad acum cum o sa protestati pentru "ajutorarea" cu arme a saracilor din Gaza,necajitilor care nu au ce pune pe masa,adica nu au gloante si revolvere...

    sa va vad ce mai strigati in araba,in turca ,in palestiniana (este asa ceva ?)

    steagul turciei si palestinei in Romania?

    afara cu voi duceti-va in turcia, in afganistan, in etiopia, in yemen,acolo sa protestati pentru nenorocitii de musulamani de acolo.. nu sa inveninati atmosfera la mine in tara.

    hhhhhhhhuuuuuuuuuuoooooooooooooo...!!!!!


    nu ai descoperit america....eu postez pe numele adevarat ceea ce tu nu ai curaj,nu am ascuns cine sunt si ce bloguri am si desi ti se pare curios,sotul meu si familia lui care sunt pe lista neagra in egypt ca intelectuali si oameni moderni, necredinciosi cu studii in strainatate si cu vederi liberale,......stiu IN MARE PARTE recunosc-ceea ce scriu eu...adevarat ca la cele stiute de ei mai adaug putin si de la mine...
    in loc sa ma scuipi combate-ma.....
    dar prima este mai usoara....


    Doamna Abbu,
    in loc sa ma scuipi combate-ma.....
    dar prima este mai usoara...

    de ce nu aplicati acelasi lucru si dv? de ce scuipati in loc sa exprimati decent ceea ce nu va convine si sa incercati sa purtati discutii pasnice cu noi?
    De unde vreti sa primiti respect daca nu Oferiti Respect?
    Se pare ca si pt dv este mai usor sa scuipati decat sa combateti. De ce aruncati cu piatra? sunteti plina de contradictii si acesta este motivul pt care cei mai multi dintre noi aleg sa va ignore.
    In momentul in care veti fi in stare de o discutie civilizata (cum ar trebui avand in vedere ca faceti parte dintr-o familie intelectuala),atunci va asteptam pe forum sa lamurim,cu calm, ceea ce trebuie lamurit.
     

  11.  
    #39
    Member magda's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    21
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    salam aleikum

    Dupa parerea mea rugaciunea la crestini trebuie facuta fara fala si in ascuns.

    " Noi toti suntem voci de egala importanta intr-un unic cerc. In fata curcubeului, fiecare din noi este unicat, dar toti suntem egali. Fiecare persoana are o relatie unica cu Divinitatea. Toti suntem copiii acestei Planete si impartim aceeasi biosfera in care traim cu totii. Respiram acelasi aer, folosim aceeasi apa si acelasi pamant, ne incalzim cu acelasi sacru foc; de aceea trebuie sa traim in pace,armonie si iubire ca fii ai aceluiasi popor numit UMANITATE. "
     

  12.  
    #40
    Deosebit QURRAT-UL-AIN's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    intre LONDRA si CLUJ
    Posts
    284
    Thanked
    4
    Rep Power
    321
    Quote Originally Posted by telmiza View Post
    pai....vi s-a luat jucarica....ce o sa mai "protestati " acum....?????
    ca nu mai e blocada in Gaza....au primit si ciment si pietre si nisip si tot AFARA DE ARME.
    Ia sa va vad acum cum o sa protestati pentru "ajutorarea" cu arme a saracilor din Gaza,necajitilor care nu au ce pune pe masa,adica nu au gloante si revolvere...

    sa va vad ce mai strigati in araba,in turca ,in palestiniana (este asa ceva ?)

    steagul turciei si palestinei in Romania?

    afara cu voi duceti-va in turcia, in afganistan, in etiopia, in yemen,acolo sa protestati pentru nenorocitii de musulamani de acolo.. nu sa inveninati atmosfera la mine in tara.

    hhhhhhhhuuuuuuuuuuoooooooooooooo...!!!!!


    nu ai descoperit america....eu postez pe numele adevarat ceea ce tu nu ai curaj,nu am ascuns cine sunt si ce bloguri am si desi ti se pare curios,sotul meu si familia lui care sunt pe lista neagra in egypt ca intelectuali si oameni moderni, necredinciosi cu studii in strainatate si cu vederi liberale,......stiu IN MARE PARTE recunosc-ceea ce scriu eu...adevarat ca la cele stiute de ei mai adaug putin si de la mine...
    in loc sa ma scuipi combate-ma.....
    dar prima este mai usoara....


    Doamna Abbu,
    in loc sa ma scuipi combate-ma.....
    dar prima este mai usoara...

    de ce nu aplicati acelasi lucru si dv? de ce scuipati in loc sa exprimati decent ceea ce nu va convine si sa incercati sa purtati discutii pasnice cu noi?
    De unde vreti sa primiti respect daca nu Oferiti Respect?
    Se pare ca si pt dv este mai usor sa scuipati decat sa combateti. De ce aruncati cu piatra? sunteti plina de contradictii si acesta este motivul pt care cei mai multi dintre noi aleg sa va ignore.
    In momentul in care veti fi in stare de o discutie civilizata (cum ar trebui avand in vedere ca faceti parte dintr-o familie intelectuala),atunci va asteptam pe forum sa lamurim,cu calm, ceea ce trebuie lamurit.
    salaam

    am intrat dupa o perioada mai lunga aici ca sa ma bucur de randuri deosebite pe"rasarit",dar...sunt dezamagita ......................URGENT VA ROG daca avem doctori pe aici,va rugam puneti cateva pile,avem un bolnav de "schizofrenie" ,cu tulburari de personalitate ce trebuie ajutat............
    "ALATURI DE GREU, VINE SI USORUL!IAR ATUNCI CAND VEI TERMINA,TRUDESTE,DORINDU-L PE DOMNUL TAU!"(SURA "DESCHIDERII")
     

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •