Notices
 

Thread: Pisici adormite

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 17 of 17
  1. Pisici adormite 
    #1
    Deosebit sara h's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    DUBAI/RO
    Posts
    267
    Thanked
    55
    Rep Power
    305

    Foarte haioase mashalla
    Sa le vedem inshalla







     
     

  2. Urmatorii 4 au spus mersi lui sara h pentru acest subiect

    AishaA (01-22-2009), Mariyah (01-26-2009), maryam (01-22-2009), umalkasem (01-22-2009)

  3.  
    #11
    moderator batool391's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    661
    Thanked
    202
    Rep Power
    730
    Quote Originally Posted by Anna View Post
    ce frumoaaasee si simpatice....
    inshallah cand descarc pozele din tf am sa iti postez si pozitiile in care doarme pisi meu
    Nu o sa il uit pe pisi al tau cand s/a urcat intr/un copac de vreo 50 m in varful lui si cu cata gratie a coborat dumnealui din copac, dar nu inainte de a cauta cele mai sigure crengi din copac, si cu cata gratie de felina a alunecat apoi pe trunchiul copacului, dupa care a urmat o vizita intr/un magazin de legume fructe...... Pacat ca nu poate sa vorbeasca pisi ca sa iti poata povesti toate poznicile din scurta lui vizita in Bucuresti.....
     
     

  4.  
    #12
    Membru Special Anna's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova,Romania
    Age
    40
    Posts
    1,849
    Thanked
    109
    Rep Power
    1895
    Quote Originally Posted by batool391 View Post
    Posesorii de pisica nu trebuie sa uite ca de fapt cand iti alegi o pisica ca animal de companie de fapt pisica este stapana si nu invers. Eu nu cred ca sunt parsive pisicile ci doar rebele, dar care iubesc neconditionat. Imi plac mult pisicile dar momentan dupa ce am pierdut/o pe ultima anul trecut nu mai vreau alta.
    Asa este, daca nu o las sa faca un lucru ma "cearta" miau miau miau! si tot ca ea face asa ca noi a trebuit sa acoperim florile sa renuntam la perdea sa ascundem lucrurile Acum doarme intr-o cutie de carton nici nu ne mai baga in seama acolo e casa ei acum:d
    Iubesc pisicile sunt foarte inteligente si mai ales curate. Vb ta Huda daca ar putea vorbi subhanallah cate mi-ar povesti din excursia ei la bucuresti si sunt convinsa ca te-ar suna

    Imi pare rau pentru pici tau
    In the Name of Allah, the Most Beneficent, the Most Merciful.

     
     

  5.  
    #13
    Membru Special Anna's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova,Romania
    Age
    40
    Posts
    1,849
    Thanked
    109
    Rep Power
    1895
    http://www.youtube.com/watch?v=D5pSIwlZ0-Y

    Mie imi plac cele care vorbesc:d
    In the Name of Allah, the Most Beneficent, the Most Merciful.

     
     

  6.  
    #14
    Deosebit sara h's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    DUBAI/RO
    Posts
    267
    Thanked
    55
    Rep Power
    305


    Mashalla multumim pentru acele video superbe Iubesc, ador pisicutele si efectiv au crescut si ele odata cu mine ( am tinut mereu puii de la generatiile antrioare ).
    Cred ca un om cu suflet bun se deosebeste prin iubirea de animale.Cel mai delicat moment va fi insa cel in care vei pierde animalul iubit, dar asa cum Allah ne-a dat darul uitarii cu timpul rana ni se va vindeca al 7amdulella.

    Acum sunt putin ingrijorata ca una dintre pisicutele mele este bolnavioara, am dus-o la doctor si ce sa aibe??Nimeni nu credea asa ceva si nici nu am auzit pana acum ca o pisica sa aibe faringita saracuta, acum este in tratament :
     
     

  7.  
    #15
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261
    Quote Originally Posted by sara h View Post


    Mashalla multumim pentru acele video superbe Iubesc, ador pisicutele si efectiv au crescut si ele odata cu mine ( am tinut mereu puii de la generatiile antrioare ).
    Cred ca un om cu suflet bun se deosebeste prin iubirea de animale.Cel mai delicat moment va fi insa cel in care vei pierde animalul iubit, dar asa cum Allah ne-a dat darul uitarii cu timpul rana ni se va vindeca al 7amdulella.

    Acum sunt putin ingrijorata ca una dintre pisicutele mele este bolnavioara, am dus-o la doctor si ce sa aibe??Nimeni nu credea asa ceva si nici nu am auzit pana acum ca o pisica sa aibe faringita saracuta, acum este in tratament :


    ALLAH sa o insanatoseasca, care la care ati tipat de s-a imbolnavit matuca?
    Poate a baut lapte rece, noi mereu il incalzeam, chiar si la matele de la bloc evit sa le dau lapte rece ptr ca odata am gasit o matza amarata in fata blocului si am urcat, am luat laptele din frigider si saraca gusta un pic si se oprea, era f rece...
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  8.  
    #16
    Deosebit sara h's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    DUBAI/RO
    Posts
    267
    Thanked
    55
    Rep Power
    305


    Multumesc, inshalla Allah sa ii dea sanatate Nu e vorba de lapte rece, noi evitam sa le dam lapte deoarece mama ei s-a imbolnavit mai demul si cand am dus-o la doctor, ne-a avertizat in a l emai da lapte si carne cruda deoarece sunt dispuse in a face oxiuri
    Asa ca de atunci mai putin cu lapticul, iar carnea o frigem
     
     

  9.  
    #17
    Deosebit sara h's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    DUBAI/RO
    Posts
    267
    Thanked
    55
    Rep Power
    305
    Quote Originally Posted by Anna View Post
    Asa este, daca nu o las sa faca un lucru ma "cearta" miau miau miau! si tot ca ea face asa ca noi a trebuit sa acoperim florile sa renuntam la perdea sa ascundem lucrurile Acum doarme intr-o cutie de carton nici nu ne mai baga in seama acolo e casa ei acum:d
    Sob7analla, asa sunt toate dar eu am deja o tactica mai veche sa le fac cuminti si ascultatoare. Trebuiesc educate de cand sunt micute, atentie NU BATUTE, ci educate ce au voie sa faca si ce nu , iar pe parcurs ele numai din vocea ta vor stii atunci cand le certi ai atunci cand le iubesti... Sunt exact ca niste copilasi mici ce trebuiesc educati.
    Cand spun "NU" stiu acest cuvant si se opresc in ceea ce intentionau sa faca si se duc la cosulet
     
     

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •