Notices
 
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19
  1. Bine ati revenit ! 
    #1
    fondator suleiman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    45
    Posts
    2,364
    Thanked
    388
    Rep Power
    2428
    In numele Lui ALLAH Cel Milostiv indurator .

    Dupa aproape un an de zile , m-am intors in rasarit , m-am intors pentru mine , pentru voi si pentru fiecare om care a fost alaturi de mine si la bine si la rau in acest forum , forumul nostru rasarit .

    Dupa cum stiti , Rasaritul reprezinta dintotdeauna un lucru frumos , placut si plin de optimism ; un lucru care indica un nou inceput pentru oricine care iubeste ca lumina rasaritului sa-i patrunda in inima , sufletul si viata .
    Nu am ales la intamplare acest minunat nume "RASARIT" . Este locul unde
    fiecare dintre noi va invata va ajuta shi va fi ajutat sa stie sa imparta cu altii lucrurile dulci si amare din experienta sa.

    Laudat fie numele Lui ALLAH , la un moment dat a ajuns acest forum primul forum Islamic accesat in Romania . Apoi destinul a fost sa fiu departe si sa predomine partea amara din vietile noastre in acest colt al rasaritului . Acum m-am intors cu rasaritul in bratele mele , vi-l ofer cu dragoste , respect si fratie in Islam pentru cei musulmani si prietenie pentru cei care sunt inca in cautarea adevarului .

    Cu ajutorul Lui ALLAH apoi prin faptul ca suntem uniti pe calea Lui , o sa-si revina rasaritul asa cum a fost .

    Dupa cum observati , sunt multe lucruri noi in forum si o sa incerc sa vi le explic cat pot de limpede , si sunt altele care nu mai sunt si nu le-am uitat numai ca sunt inca in lucru .

    Inchallah , o sa va scriu un subiect in care o sa va explic in detaliu cum sa folositi optiunile noi ale forumului .
     
     

  2. Urmatorii 16 au spus mersi lui suleiman pentru acest subiect

    abbbuviorica (05-08-2011), aiscia (06-25-2009), Aisha (07-05-2009), Alina1968 (06-28-2009), batool391 (06-26-2009), elif1977 (06-22-2009), Hayat (06-22-2009), maha (01-05-2010), memouna (07-03-2009), muslim68 (07-03-2009), Saira (06-24-2009), sara h (07-01-2009), shama (06-22-2009), umalkasem (06-23-2009), UMM TAREK (06-22-2009), ummraschid (06-22-2009)

  3.  
    #2
    Deosebit
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    502
    Thanked
    60
    Rep Power
    538
    Bine v-am regasit si pe dvs. si forumul intr-o "haina" noua mult mai placuta hamdulillah, va multumim!
     
     

  4.  
    #3
    moderator gabriela guettat's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Abu Dhabi, United Arab Emirates, United Arab Emirates
    Posts
    1,807
    Thanked
    289
    Rep Power
    1887


    Alhamdulillah,Allah Kareem!
    Inshallah forumul va fi ceea ce totzi ne dorim din suflet sa fie,RASARITUL PLIN DE LUMINA!
     
     

  5.  
    #4
    moderator ummraschid's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Germany
    Posts
    1,144
    Thanked
    375
    Rep Power
    1221
    assalamu alaikum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

    fie ca Allah subhanahu wa ta'ala sa binecuvinteze acest loc, acest nou inceput si pe toti cei care cauta cu sinceritate, lumina, in el...

    BarakAllahu fikum!




    "Doamne! Nu duce in ratacire inimile noastre, dupa ce Tu ne-ai calauzit si da-ne noua indurarea Ta, caci Tu esti Cel Darnic!"
    (Surat 'Al-'Imran:8)




     
     

  6.  
    #5
    Deosebit shama's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    396
    Thanked
    41
    Rep Power
    441
    Salaam alaikum wa rahmatullahi wa barakatuhu

    Bine ai revenit, frate Suleiman si Allah subhanahu wa ta'ala sa va rasplateasca, pe tine si pe ceilalti rasariteni care au contribuit la redeschiderea acestui forum.
    Sa purtam cum se cuvine aceste "haine noi", insha'Allah.
     
     

  7.  
    #6
    Harnic elif1977's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Turcia
    Posts
    156
    Thanked
    64
    Rep Power
    197
    Multumesc,

    I-am dus lipsa si m-am gandit de fiecare data cand accesam site-ul ca poate, poate v-ati razgandit si nu ati inchis locul asta care inseamna o gramada de lucruri speciale...

    Allah Subhanahu Wa Ta'ala sa va rasplateasca pentru tot
    Last edited by suleiman; 06-22-2009 at 06:04 PM. Reason: ALLAH Ta'ala / Subhanahu wa ta'ala
    Elif
     
     

  8.  
    #7
    Harnic umalkasem's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    R.Moldova
    Posts
    201
    Thanked
    167
    Rep Power
    258
    Assalam aleicum.Geazac Allahu hair.Ma bucur nespus de mult pt redeschiderea forumului.Allah sa ne uneasca si inshaallah sa vedem cit de curind cit mai multe subiecte noi din care sa invatam cite ceva.Allah sa ne aiba in Marea Mila Sa.
    P.S.foarte frumos ati "inoit" forumul mashaallah

    "...Or se poate intimpla ca voi sa uriti un lucru care este bun pt voi si sa iubiti un lucru care este rau pt voi.Dar Allah stie ,in vreme ce voi nu stiti."(Baqara:216)..”
    A spus Prorocul Muhamed :"Daca ar sti dreptcredinciosul cita pedeapsa este la Allah,nimeni nu ar spera la Raiul Lui;iar daca ar sti necredinciosul cita mila are Allah ,nimeni nu si-ar pierde speranta de a fi in Raiul Sau"
     
     

  9.  
    #8
    moderator Saira's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,411
    Thanked
    156
    Rep Power
    2481
    Assalamu alaykum

    Bine v-am regasit!

    .......................
     
     

  10.  
    #9
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    salam aleikum wa rahmatullahi wa barakatuhu...
    Cand am citit postarea fratelui nostru Suleiman, Allah sa fie multumit de el, subhanallah,m-am intors cu mintea in anul 2006 cand m-am inscris pe acest forum, si amintirile imi provoaca o nostalgie incredibila...In perioada aceea treceam printr-un moment dificil,foarte dificil, dar alhamdulillah cu voia lui Allah si cu compania membrelor acestui forum am trecut peste toate...Anumite surioare m-au ajutat sa uit durerea acelor momente, postarile lor m-au invatat multe, ce inseamna rabdarea si staruinta in credinta...Acest forum a fost inceputul multor momente frumoase din viata mea, sincer, pentru mine, este intr-adevar un rasarit...
    Jazaka allahu khairan, frate Suleiman...Fii binevenit Rasarit din nou in sufletul meu...
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  11.  
    #10
    moderator batool391's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    661
    Thanked
    202
    Rep Power
    730


    Ma bucur nespus pentru ca Rasaritul ne va mangaia cu lumina lui. Fie ca Allah sa binecuvanteze forumul si pe cei care posteaza in el.
     
     

Page 1 of 2 12 LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •