Notices
 
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 15 of 15
  1. Rujul si luciul de buze si cum ne alegem nuanta de ruj . 
    #1
    Deosebit
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    36
    Posts
    295
    Thanked
    17
    Rep Power
    329
    Slam alikom ,

    Ce e mai bine de ales intre ruj sau luciu de buze ? sau le alegem pe amandoua ? sau niciunul ? si cand mergem sa ne cumparam unul din acestea doua cum ne dam seama care este alesul ? de cele mai multe ori vanzatoarele ne spun ceva doar de dragul de a vinde si de cele mai multe ori . Iar noi nu fie nu ne dam seama de ce nuanta sta mai fumos pe noi sau impinse de vanzatoare cumparam ceva ce nu ni se potriveste deloc .
     
     

  2.  
    #11
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261


    Mai sa fie ceva specific de ramadan care sa ne imbogateasca spiritele n-om gasi?
    11 luni pe an putem sa ne tot intrebam despre make-up, piercing si alte "bucatareli" dar pana si in ramadan?
    Mi se pare pierdere de vreme si asa suntem slabi, in contratimp, poate chiar in pierdere................
    Scuzati sunt mai mult retorice intrebarile si in niciun caz acuzatoare.
    Repet: istaghfiruLLAH!!!
    Sa nu se simta nimeni pus la colt!
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  3.  
    #12
    Deosebit
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    36
    Posts
    295
    Thanked
    17
    Rep Power
    329
    Slam alikom ,

    Dincolo de mine sa creez polemici pe acest subiect si este adevarat ca fiind Ramadan puteam gasi si alte subiecte . Dar tocmai pentru ca suntem slabi sau cel putin eu ma consider o persoana slaba am decis sa deschid acest subiect ( probabil ca s-a mai discutat si va cred pe cuvant dar mi se intampla cand dau sa caut sa nu pot momentul respectiv si sa stau sa astept si minute si se intampla sa nu pot sta sa caut mult si de aceea mai deschid cate un subiect care s-a mai discutat ) si subiectele despre frumusete . Mi se intampla sa ma duc prin magazine si mi s-a intamplat de cateva ori sa cumpar ceva ce nu imi doream , ceea ce nu aveam nevoie sau ce nu imi sta bine . Si asta de cele mai multe ori cand dadeam peste vanzatoare care pur si simplu ma ameteau de cap . Acum m-am lecuit si mi-am pus in vedere de fiecare data cand ma duc in oras sa imi cumpar ce am nevoie si ce imi sta bine ( la rujuri si luciuri nu prea ma mai dau . Balsamurile de buze le-au luat locul sa nu imi crape buzele ) . Oricum am primit niste raspunsuri foarte interesante . Multumesc .
     
     

  4.  
    #13
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261


    Iti multumesc pentru intelegere, propun inchiderea acestui subiect, este foarte trist insa, pe un forum care se doreste islamic daca deschid new posts nu-mi vine sa cerd cate subiecte sunt out ramadan dc se poate spune astfel, o gramada despre...frumusete, moda, bla, bla.
    E ok, suntem femei, ne dorim sa fim cochete pana la salatul janaza dar totusi, este unica noastra sansa anul asta, numai ALLAH stie dc ne vom mai putea bucura de o alta luna Ramadan vreodata...................

    ALLAH sa va/ne calauzeasca, sa va/ne ierte si sa va/ne scape de chinul din aceasta viata si din viata de apoi.
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  5.  
    #14
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    Asa este. Inshallah sa vb de glamour dupa Ramadan. Acum m-a bufnit un ras cand am intrat pe Rasarit si am vazut un anunt google" Vrei sa agati gagici"?
    Nici reclamele lui Suleiman nu suntem tocmai adecvate Ramadanului....
     
     

  6. As-salamu'alaikum 
    #15
    Harnic Betti's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Romania
    Posts
    102
    Thanked
    1
    Rep Power
    0
    Nu ma machiez absolut deloc.Cind ies in oras,ma dau doar pe buze ,si doar cu strugurel,nu cu ruj.
     
     

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •