Notices
 
Results 1 to 6 of 6
  1. circumcizie la baietei 
    #1
    Member Eman's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Alexandria ,Egypt( live in Dublin ) born in Onesti
    Age
    46
    Posts
    39
    Thanked
    17
    Rep Power
    0
    Salam Aleicum .
    si ramadan karim tuturor de pe acest forum.

    va rog daca stie cineva , daca se face si unde se face circumcizie la bebelusi in romania?

    :smile06:
     
     

  2. Mersi Eman de la :

    aiscia (09-05-2009)

  3.  
    #2
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    Wa aleikum salam...
    Nu stiu de unde esti, dar in Timisoara cunosc surioare care au facut tuhur la baietei fara probleme in spital, cu medic musulman...Deci ma gandesc ca in Romania nu e o problema ca in Italia...Eu, chiar daca s-a ---------------strat ca fiului meu ii trebuia facuta circumcizia dpdv medical, tot nu s-au incu------------t sa intervina si mi-au spus ca daca am posibilitatea sa merg in Tunisia, atunci sa il duc la un chirurg expert in asa ceva...
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  4.  
    #3
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    ..................................................................
    Last edited by aiscia; 09-05-2009 at 10:42 PM. Reason: am gresit subiectul...
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  5.  
    #4
    Member UmmYaser's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Romania /Timisoara
    Age
    47
    Posts
    47
    Thanked
    3
    Rep Power
    0
    wa aleykum salam Eman.

    Draga mea eu am facut la baietelul meu cand a avut 3 saptamani.Locuiesc in timisoara si l-am dus la dr Hussein la spitalul de copii din piata 700.
    Ma gandesc ca ar trebu sa fie lu un spital pediatric macar un doctor musulman care sa faca aceasta mica circumcizie.Vreau sa iti spun ca sunt si profesori doctori care fac.Trebuie sa mergi sa intrebi.
    Ps :cu cat ii faci mai repede ca atat mai bine .reactiile care apar dupa disparitia sedativului poate:halucinatii,tremuraturi...ar putea sa treaca usor peste ele ,sau nu.Al meu copil alhamdulillah nu i-a fost asa rau.Cand e mai mare e mai greu.
    "When we look for strength in ourselves,we will be weak.When we look for strenght in Allah,we will be invincible."
     
     

  6.  
    #5
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    25
    Thanked
    13
    Rep Power
    0
    Salam alekum si Ramadan Kerim
    Circumcizii face doctorul chirurg MOHSEN HAMUDA de la Spitalul Universitar
    Eu am fost cu trei dintre nepoteii mei si am fost foarte multumiti
    Nu mai zic ca de cate ori este nevoie de vreo operatie toata familia si prietenii nostrii apelam la Dr. Mohsen.
    Este si musulman si foarte bun medic, sufletist si amabil.
     
     

  7.  
    #6
    Deosebit QURRAT-UL-AIN's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    intre LONDRA si CLUJ
    Posts
    284
    Thanked
    4
    Rep Power
    321
    Assalamu alaykum

    cat ar costa o astfel de interventie, si spitalizarea e necesara,sau se poate efectua cu anestezie locala?noi am facut baieteilor nostri, cumnata mea vrea sa faca baietilor sai gemeni in varsta de 1 an.
    "ALATURI DE GREU, VINE SI USORUL!IAR ATUNCI CAND VEI TERMINA,TRUDESTE,DORINDU-L PE DOMNUL TAU!"(SURA "DESCHIDERII")
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •