Notices
 

Thread: Accesorii...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 39
  1. Accesorii... 
    #1
    moderator Nadia's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Toronto, Ontario, Canada
    Age
    43
    Posts
    1,520
    Thanked
    107
    Rep Power
    1562
    M-am gindit s adeschid un subiect special, vad ca toate se ingramadesc la fashion....
    Voi incepe cu posete... ca asta ne doare cel mai mult...in special pe mine...

    Cred ca ati auzit de Louis Vuitton... astea sunt originale ajung la circa $1000, $1500, $2000(americani) dar am vazut si ne-originale care seamana putin dar sunt si alea foarte frumoase si chiar piele, in jur la $30, $40 depinde de unde le cumperi.



    Astea nu-s de firma...


    la asta imi place culoarea...


    asta e petru femei mai serioase...LOL...:smile33:
    من قبله من يحمل حياتي في يديه
     
     

  2.  
    #11
    Deosebit latifa's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    868
    Thanked
    0
    Rep Power
    905
    Eu vreau a doua geanta Amal,de unde ai luat-o?
     
     

  3. alte genti.... 
    #12
    membru de onoare genan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,640
    Thanked
    29
    Rep Power
    1683
    culoarea asta imi place f mult.. serioasa si eleganta...de zi...









    combinatia asta de maro cu nuante aurii imi place ff mult...






     
     

  4.  
    #13
    membru de onoare genan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,640
    Thanked
    29
    Rep Power
    1683




    rozul, iubirea mea...


     
     

  5.  
    #14
    Harnic nour al huda's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    177
    Thanked
    7
    Rep Power
    214
    .....haine, accesorii de firma si ochelari de soare tot de firma ..........si hai sa ne etalam cu tot ceea ce avem de firma............israf, poate chiar haram la cati copii mor de foame in lumea asta si la cati musulmani sunt care de-abea au ce imbraca.....

    si un hadis: "Cine poarta vesminte scumpe si renunta la ele din umilinta, in Ziua Judecatii , va fi chemat de catre Allah. El va avea ingaduinta sa aleaga oricare dintre vesmintele credintei care-i sunt pe plac" (Tirmidhi)

    ....cat de inselatoare este aceasta lume si cat de usor ne ia valul........
     
     

  6.  
    #15
    membru de onoare genan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,640
    Thanked
    29
    Rep Power
    1683
    Quote Originally Posted by nour al huda
    .....haine, accesorii de firma si ochelari de soare tot de firma ..........si hai sa ne etalam cu tot ceea ce avem de firma............israf, poate chiar haram la cati copii mor de foame in lumea asta si la cati musulmani sunt care de-abea au ce imbraca.....

    si un hadis: "Cine poarta vesminte scumpe si renunta la ele din umilinta, in Ziua Judecatii , va fi chemat de catre Allah. El va avea ingaduinta sa aleaga oricare dintre vesmintele credintei care-i sunt pe plac" (Tirmidhi)

    ....cat de inselatoare este aceasta lume si cat de usor ne ia valul........

    imi cer scuze...nu prea am inteles ideea posterii tale...poti te rog sa fii putin mai explicita?
    multumesc anticipat....

     
     

  7.  
    #16
    Harnic nour al huda's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    177
    Thanked
    7
    Rep Power
    214
    .........da, pot fii mai explicita.....mi se pare sfidatoare toata aceasta expunere de firme, marci de renume mondial si nu mai stiu ce alte lucruri la care altii nici nu pot visa ...dar sa le mai si aiba.

    Sunt saracii copii aia in Palestina, Irak, Afganistan, Sudan.....care si-ar dori macar o perna sub cap ...sunt mamele lor care si-ar dori sa aiba o bucata de material sa se acopere.........acum ai inteles mesajul meu?

    Allah sa le dea tuturor ceea ce isi doresc dar daca avem , sa pastram numai pentru noi, sa nu ni le mai etalam ....sa nu cadem in capcana de a fi snobi. Snobismul nu face parte din caracterul credinciosilor!

    Atat am vrut sa spun...scuze daca am deranjat pe cineva!
     
     

  8.  
    #17
    Deosebit latifa's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    868
    Thanked
    0
    Rep Power
    905
    Quote Originally Posted by nour al huda
    .........da, pot fii mai explicita.....mi se pare sfidatoare toata aceasta expunere de firme, marci de renume mondial si nu mai stiu ce alte lucruri la care altii nici nu pot visa ...dar sa le mai si aiba.

    Sunt saracii copii aia in Palestina, Irak, Afganistan, Sudan.....care si-ar dori macar o perna sub cap ...sunt mamele lor care si-ar dori sa aiba o bucata de material sa se acopere.........acum ai inteles mesajul meu?

    Allah sa le dea tuturor ceea ce isi doresc dar daca avem , sa pastram numai pentru noi, sa nu ni le mai etalam ....sa nu cadem in capcana de a fi snobi. Snobismul nu face parte din caracterul credinciosilor!

    Atat am vrut sa spun...scuze daca am deranjat pe cineva!


    Draga nour,cred ca nu ai inteles mesajul.Si noi suntem printre cei care viseaza la aceste lucruri.Noi nu detinem nimic din ce s-a aratat.Toate pozele sunt luate de pe internet ,iar ideea era sa ne mai relaxam si noi,sa ne mai "spalam" ochii.

    Si noi suntem dee acord cu tine si chiar am 8incercat sa facem ceva pt copii din palestina,si noi suferim si noua ne pasa ,la fel ca si tie.
     
     

  9.  
    #18
    membru de onoare genan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,640
    Thanked
    29
    Rep Power
    1683
    Quote Originally Posted by nour al huda
    .........da, pot fii mai explicita.....mi se pare sfidatoare toata aceasta expunere de firme, marci de renume mondial si nu mai stiu ce alte lucruri la care altii nici nu pot visa ...dar sa le mai si aiba.

    Sunt saracii copii aia in Palestina, Irak, Afganistan, Sudan.....care si-ar dori macar o perna sub cap ...sunt mamele lor care si-ar dori sa aiba o bucata de material sa se acopere.........acum ai inteles mesajul meu?

    Allah sa le dea tuturor ceea ce isi doresc dar daca avem , sa pastram numai pentru noi, sa nu ni le mai etalam ....sa nu cadem in capcana de a fi snobi. Snobismul nu face parte din caracterul credinciosilor!

    Atat am vrut sa spun...scuze daca am deranjat pe cineva!

    nu inteleg de ce sa ti se pare sfidatoare o expunere de firme si marci de renume, ca nu ne-am bucurat ca noi avem si cei saraci din iraq sau palestina nu au!!plus ca aceeasi expune o gasesti si in revistele de specialitate....
    nu cred ca cineva de pe acest site se bucura de nenorocirile altora....
    si nici nu mi se pare deloc placut sa fim etichetati ca fiind snobi... pt ca in definitiv nu stii ce am eu in casa mea, ca haine / accesorii port eu sau alte persoane care au postat aici diferite poze....
    crezi ca toti membrii de aici avem acelasi nivel dpdv financiar?
    crezi ca toti ne permitem genti de sute de euro?
    dar de ec sa fim etichetati ca snobi daca ne uitam la ele? plus ca nimeni nu si-a pozat propriile achizitii.... toate sunt poze de la net.. cu ce s-a gresit? ca am dat copyy - upload - paste la niste poze?

    tu imi vb mie de copii care traiesc in saracie in tari la iraq, afghanistan si palestina??? crezi ca eu nu stiu? sau esti de parere ca eu traiesc intr-un palat de aur si de aia imi permit sa imi etalez pe net gusturile mele cu privire la haine , geniti si asa mai departe?
    daca tu ai posibiliotati materiale, iti cumperi hainele cele mai ieftine? nu iti doresti pt tine si pt familia ta ce e mai frumos si mai bun?
    asta inseamna ca nu te gandesti la cei saraci si amarati? daca eu port hejaburi scumpe inseamna ca nu stiu si ca nu ma gandesc la femeila care nu au o bucata de material ce sa isi puna pe cap?
    snobism ar fi sa incep acuma sa relatez acte de caritate care le-am gfacut pt cei sarmani, atat eu cat si familia mea..
    insa cred ca dumnezeu care stie cel mai bine despre toti....

     
     

  10.  
    #19
    moderator amal's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,565
    Thanked
    93
    Rep Power
    1611
    Quote Originally Posted by latifa
    Eu vreau a doua geanta Amal,de unde ai luat-o?
    de pe internet...mi-a placut modelul si culorile...si cred ca e practica.
     
     

  11.  
    #20
    Harnic nour al huda's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    177
    Thanked
    7
    Rep Power
    214
    ............tocmai pentru ca toate astea se gasesc si in reviste vreau ca macar aici , in acest forum sa stau departe de tot ceea ce este lumesc si imi aduce aminte de aceasta lume.....vreau sa intru pe acest forum si sa iau cat mai multe despre religie nu despre ce se mai poarta in acest sezon.....etc..


    Inca odata scuze daca am suparat , am scris ceea ce am simtit si nici nu cred ca mai am ce sa caut pe aici ........asa este in viata ....nu avem de ce ne supara...sunt altele mai importante de facut.


    Selamun aleykum si Bunul Allah sa va binecuvanteze pe toti!!!!!!!!!!!!
     
     

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 

Similar Threads

  1. Fashion 2
    By suleiman in forum Moda
    Replies: 35
    Last Post: 03-23-2007, 11:49 PM
 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •