Notices
 
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
  1. carti islamice la libraria ubb-ului 
    #1
    Deosebit
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    36
    Posts
    295
    Thanked
    17
    Rep Power
    330
    Slam alikom ,

    Desi imi aduc aminte ca mai exista un subiect legat de carti am tinut sa deschid un altul prin care sa anunt ca exista o colaborare alaturi de moschee din Cluj prin care au fost puse la libraria UBB-ului Coranul si alte carti cu teme islamice ( printre care raiul si iadul , statutul femeii in islam sau despre Fecioara Maria ) . Desi au fost o perioada pe raft vineri cand am ajuns in acea zona am fost condusa in depozit , alaturi de o alta persoana ce o cunosteam si era inteesanta de islam . Preturile sunt foarte accesibile insa in cazul in care nu sunt pe raft sau undeva vizibil inseamna ca sunt in depozit si trebuie intrebat de ele . Am dat de stire si persoanelor care se ocupa de ele dar cum doamnele sunt " mai mult decat binevoitoare " mai bine se intreba daca nu se rezolva nimic .
     
     

  2.  
    #2
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261


    Ce bine, asa ar trebui, sa existe aceste carti si multe altele peste tot.
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  3.  
    #3
    Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    timisoara
    Posts
    5
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    buna seara,as vrea sa stiu si eu daca se poate,care e cea mai apropiata versiune a coranului in limba romana fata de cea in limba araba?ceva exemple de edituri de unde se poate cumpara?multumesc
     
     

  4.  
    #4
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261
    Quote Originally Posted by 3cristinutza View Post
    buna seara,as vrea sa stiu si eu daca se poate,care e cea mai apropiata versiune a coranului in limba romana fata de cea in limba araba?ceva exemple de edituri de unde se poate cumpara?multumesc
    Buna seara, cea mai apropiata versiune este cea publicata de Liga Islamica din Romania si nu este pe bani, daca vrei lasa-mi un mesaj pe privat sau pe mail, cum vrei si iti trimit Inshaa ALLAH un exemplar.
    Chiar te sfatuiesc sa nu iti cumperi de prin librarii, aceste exemplare contin multe greseli.
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  5.  
    #5
    Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    timisoara
    Posts
    5
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    multumesc foarte mult,am trimis mesaj privat,sper sa l si primiti.cristina
     
     

  6.  
    #6
    Deosebit
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    36
    Posts
    295
    Thanked
    17
    Rep Power
    330
    La libraria ubbului este cel de la Liga islamica si Culturala daca vrei iti trimit eu unul . Daca nu poate maryam da-mi un mail sau un mesaj privat si trimit eu
     
     

  7.  
    #7
    Deosebit
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    36
    Posts
    295
    Thanked
    17
    Rep Power
    330
    Si voiam sa spun decand a pus primul mesaj ca aceste carti sunt sub egida ligii islamice si culturale sau a surorilor musulmane etc .
     
     

  8.  
    #8
    Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    timisoara
    Posts
    5
    Thanked
    0
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by Alexyna View Post
    Si voiam sa spun decand a pus primul mesaj ca aceste carti sunt sub egida ligii islamice si culturale sau a surorilor musulmane etc .
    multumesc foarte mult de amabilitate.... n am crezut ca voi primi un raspuns asa de prompt.
     
     

  9.  
    #9
    Deosebit
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    36
    Posts
    295
    Thanked
    17
    Rep Power
    330
    Am fost ieri pe la librarie , doamnele au pus cartile la raft alamdulilah si asa cum spuneam cartile sunt editate sub egida ligii islamice si culturale din ROmania printre altele.
     
     

  10.  
    #10
    Deosebit
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    36
    Posts
    295
    Thanked
    17
    Rep Power
    330
    Au fost puse carti si la libraria Alpha in Cluj . Au fost puse de aceeasi persoana care au pus cartile la Libraria ubb-ului deci cred ca si aici sub egida Ligii culturale Islamice din Romania . Am zis ca ma duc si eu zilele astea pe acolo , dupa ce termin cu testele la facultate , sa vad exact unde e libraria si ce titluri sunt . Si ziceam ca daca pot ajuta pe cineva cu carti in sensul sa iau eu carti si sa le trimit persoanei interesate cu placere .
     
     

Page 1 of 2 12 LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •