Notices
 
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 25 of 25
  1. O problema care ma framanta 
    #1
    Member Fadwa's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    5
    Thanked
    3
    Rep Power
    0
    Bismillah,

    Dragi membri, am revenit pe acest forum dupa o absenta destul de indelungata si, Subhaanallah, in inima mea a rasarit nevoia de a-l cunoaste pe Allah Subhanahu wa-ta'ala. Sunt crestina, fascinata de Egiptul Antic si lumea araba inca din copilarie. In ultimul timp, am citit foarte mult despre religia islamica pentru a-mi forma o parere proprie si personala despre ce cuprinde ea, fara a ma lasa influentata de conspiratia "americano-jidaneasca", asa cum o numea unul din membrii site-ului. Cum am spus, aceasta a trezit in mine nevoie din ce in ce mai puternica de a ma apropia de Islam. As dori sa aflu cateva din experientele membrilor in legatura cu convertirea de la crestinism la Islam, probleme intampinate, evenimentele frumoase traite in sanul acestei credinte.

    Pana la urmatorul post,
    Jazakallah.


    (PS: Sper sa nu supere pe nimeni ca am folosit expresii islamice, dar, dupa parerea mea, prezinta cea mai pura si mai dezinteresata forma de apreciere a puterii divine)
     
     

  2. Urmatorii 2 au spus mersi lui Fadwa pentru acest subiect

    Alexyna (06-01-2010), maha (06-03-2010)

  3.  
    #21
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    Asa este .Ai dreptate ,,mama soacra" .M-am grabit si am gresit .
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  4.  
    #22
    Member Amar Hasan's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Romania
    Posts
    24
    Thanked
    1
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by munir View Post
    Iti dau si o sura Al-Ikhlas (cea mai scurta din Sfintul Qur`an) ca sa poata fi rugaciunea completa
    Intii zici iar
    BISMILAH AR- RAHMAN AR- RAHEEM
    Apoi spui sura .
    KULHU ALLAHU AHAD
    u li ALLAHU SAMAD
    LA MIALID
    Uoa LA MIU`LED
    Uoa LA MIA~KUN LAHU KUFU ON AHAD


    Nu te speria.Nu este chiar atit de greu .Si mie mi s-a parut greu la inceput dar cu calm si repetitie ai sa reusesti .Eu am reusit cu ajutorul imens al surioarei Gabriela Guettat Allah Subhana Wa Ta`ala sa fie multumit de ea si sa-i daruiasca sanatate si fericire .Daca ai acces limitat la yotube, cind poti ,cauta Sourates : Al-Fâtiha, Al-Ikhlas, Al-Falaq, An-Nâs (copiaza fraza asta si postez-o la cutare yotube) apoi inregistreaza primele doua -Al-Fâtiha, Al-Ikhlas- de acolo pe telefonul mobil ca sa le ai la indemina mereu.

    Daca vrei iti pot da si tot saletul cu toate miscarile ce trebuiesc facute in timpul lui si ordinea lor.
    Eu as vrea daca sa poate sa imi dati saletul! Multumesc
     
     

  5.  
    #23
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974

    Pentru ,,One Angel Story"
    Am sa incerc sa va pun in legatura cu sora Gabriela Guettat -Allah subhana wa ta`ala sa fie multumit de ea si sa ii daruiasca sanatate si fericire- si ea va va asculta si va va induma cum este mai bine asa cum in sha Allah a facut-o de foarte multe ori si cu multe femei care au avut nevoie de ajutor in viata sau in casnicie .Aveti incredere in sfaturile ei si incercati sa le puneti in practica .
    Allah subhana wa ta`ala sa va aduca alinarea sufletului si fericirea in viata .
    Ameen
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

  6.  
    #24
    Member Amar Hasan's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Romania
    Posts
    24
    Thanked
    1
    Rep Power
    0
    Shukran pentru ajutor Munir, astept cu nerabdare sa aflu lucruri noi despre Islam! Suna amuzant "pentru One Angel Story" as schimba usename-ul dar nu stiu cum .... apropos , numele meu este Andreea!
    Chiar nu ma asteptam sa gasesc aici o cumunitate atat de calda care imi va raspunde imediat la toate intrebarile ! va multumesc
     
     

  7.  
    #25
    moderator munir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    -BURKINA FASO-Ville Bobo Dioulasso
    Posts
    919
    Thanked
    62
    Rep Power
    974
    Doamna Andreea ma bucur ca v-ati facut o impresie frumoasa in privinta acestei comunitati si sper din toata inima ca ea sa fie una de lunga durata ca si prezenta dumneavoastra pe forum.Ne bucuram sa va putem fi de ajutor si sper sa gasiti in noi niste prieteni adevarati acceptindu-ne ciudateniile si iertindu-ne greselile
    In alta ordine de idei
    Daca doriti puteti pune intrebari referitoare la religia islamului sau despre religia crestina , puteti deasemeni posta diferite articole pe teme diverse , aveti grije doar ca fiecare postare sa fie facuta in sectiunea potrivita cu subiectul pe care il trateaza.Va vom fi alaturi cu sugestiile, raspunsurile sau comentariile noastre. Daca vreti sa ne mai cereti parerea referitor la alte probleme pe care le aveti suntem gata oricind sa va ajutam atit cit ne pricepem.... chiar si atunci cind nu ne pricepem

    In privinta numelui de utilizator voi incertca sa vedem daca poate fi schimbat dar acum ca ne-ati spus cum va cheama nu mai este nici o problema .
    [SIZE''4'']http://www.rasarit.com/vb/image.php?type=sigpic&userid=7&dateline=1327515551[/SIZE]
     
     

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •